„Santaka“ / Lietuva – išpuoselėto skonio šalis / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Keliaudami į kitą šalį dovanų toli neieškokite - „Vaško artelėje“ rasite tai, ko jums reikia.

Lietuva – išpuoselėto skonio šalis


Kai sulaukiame svečių iš svetur, norėdami palikti neišdildomą įspūdį apie mūsų tėvynę, užsieniečius dažnai vaišiname tradiciniais patiekalais, kviečiame į tradicinius renginius ar siūlome aplankyti Lietuvos žymias vietas.

Vis dėlto, vykstant patiems atostogauti ar darbo reikalais į užsienio šalis, dažnai tenka pasukti galvą, ką nuvežti lauktuvių, kad draugai ar artimieji nuolat prisimintų Lietuvą. Laimei, galime pasidžiaugti unikaliais, iš Lietuvos gamtos gautais produktais, kurie puikiai reprezentuoja mūsų šalį.

Vienas iš pagrindinių produktų, keliaujančių į užsienio šalis, yra medus. Medus puikiai tinka dovanoti užsieniečiams reprezentuojant Lietuvą. Bitininkystė mūsų krašte aprašyta dar XIII a., o Baltų gentys netgi mokėjo duokles medumi ir vašku. Lietuvoje yra puikios sąlygos laikyti bites, kurios vėliau mus lepina sveikatos šaltiniu – medumi.

Lietuvoje taip pat daug pagaminama ir pieno produktų, todėl pravartu dovanoti svetimšaliams sūrį. Lietuvos kaimuose šeimininkės gali pasiūlyti ir saldžių, ir sūrių ir netgi keptų sūrių, pagardintų kmynais, o ir Lietuvos įmonės puoselėja gilias tradicijas ir gamina aukštos kokybės siūrius. Dažnai keliaujantis užsienin prekės ženklas „Džiugas“.


Nors šakočiai yra gaminama ir kitose šalyse, tačiau nuo senovės lietuvių ištobulinti šakočių gaminimo būdai tinka pasmaližiauti ne tik vestuvių dalyviams, bet ir užsieniečiams. Nuo XX amžiaus be lietuviškų šakočių neapsieina nei vestuvės, nei kiti banketai. Užsieniečiai dažnai šią dovaną sieja su Lietuvos istorinėmis pilimis ir smagiai smaližiauja.
Norint užsieniečiams sukelti teigiamas emocijas apie mūsų šalį, efektinga dovanoti ne paprastus suvenyrus ar šaldytuvo magnetukus, kurių apstu ir kitose šalyse, tačiau palepinti tradiciniais ir nuo seno ištobulintais tikrais lietuviškais produktais.


Dar vienas per kelis metus įsišaknijęs ir vis dažniau į užsienį, kaip reprezentacinis produktas keliauja - kalakutiena. Lietuvoje esantis kalakutienos įmonė „Arvi kalakutai“ unikali Baltijos šalyse, todėl šią dar Lietuvos grafų Tiškevičių pamėgtą paukštieną dažnai sutiksi dovanų užsieniečiams rinkinyje.

Pagrindinė ne maistinė dovana yra gintaras. Baltijos pajūris jau nuo seno garsėja lietuviško gintaro gausa, todėl tinkamai Lietuvą reprezentuojančios gėrybės yra gintariniai papuošalai, gintarais puošti rėmeliai, paveiksliukai ar net alaus atidarytuvai.


Tad, norint užsieniečiams sukelti teigiamas emocijas apie mūsų šalį, efektinga dovanoti ne paprastus suvenyrus ar šaldytuvo magnetukus, kurių apstu ir kitose šalyse, tačiau palepinti tradiciniais ir nuo seno ištobulintais tikrais lietuviškais produktais. Tuomet būsite garantuoti, kad Lietuva svetur bus minima kaip gerą skonį turinti valstybė.



Agnė Gorochovskytė



Publikuota: 2015-01-29 10:36:15

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai