„Santaka“ / Maistas žiemą ir sušildys, ir pagydys / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Šaltuoju metų sezonu rytą geriau pradėti skanaujant avižų košės, kuri suteikia žvalumo ir energijos naujai darbo dienai.

Maistas žiemą ir sušildys, ir pagydys


Pasaulyje yra daug maisto produktų, kurie padeda išlaikyti sveikatą, stiprina imunitetą, suteikia energijos ir žvalumo. Vis dėlto, kas tinka vartoti vasarą, gali netikti žiemą ir atvirkščiai. Nors maisto produktas turi daug vitaminų ir naudingų mineralinių medžiagų, tačiau vartojant žiemos sezonu, gali net būti kenksmingas. Svarbu yra atsirinkti tinkamus žiemai naudoti maisto produktus, kurie ne tik užtikrins gerą savijautą, bet ir suteiks šilumos šaltuoju metų sezonu.

Vietoj kavos – avižinė košė

Žiemos sezono laikotarpiu yra patartina vengti kavos, kadangi kofeinas skatina organizmą kaupti riebalus. Šaltuoju metų sezonu rytą geriau pradėti skanaujant avižų košės, kuri suteikia žvalumo ir energijos naujai darbo dienai. Avižų košė bus dar skanesnė ir sveikesnė, jeigu bus pagardinta vaisias, uogomis, riešutais ar razinomis.

Sultiniai – ne tik šildo, bet ir gydo

Kai vaikai susiserga peršalimo ligomis, tėvams tenka nemažas iššūkis sugalvoti, kokiais natūraliais produktais padėti savo atžaloms greičiau pasveikti. Dažnai vaikai tiesiog nepraryja nei vieno kąsnio medaus su pienu, imbieru ar kartais net paprastos ramunėlių arbatos. Puiki pagalba pasveikti ir sušilti šaltais žiemos vakarais – sultinys. Sultinį nėra brangu pasigaminti, o vaikams jis dažnai skanus, šiltas ir sveikas. Būtent kalakutienos sultinys gali padėti įveikti dėl karščiavimo atsiradusią nemigą. Kalakutienoje yra triptofano, svarbios aminorūgšties, iš kurios pasigamina miego hormonas – melatoninas. Pasak „Arvi kalakutai“ ekspertų, kalakutienoje gausu baltymų, aminorūgščių, B grupės ir PP vitaminų, cinko, geležies, fosforo ir magnio mikroelementų, o valgant kalakutieną gaunama iki 30 proc. vitamino B6 paros normos.


Pagalba žiemą – prieskoniai

Sveikai pagamintos sriubos žiemą gali būti labai naudingos. Svarbu paminėti, kad moliūgai ir morkos, turi karotinoidų, kurie atlieka svarbų vaidmenį, užkertant kelią vėžiniams susirgimams, širdies bei akių ligoms. Tirštas morkų ir moliūgų sriubas galima pagardinti ir „šildančiais“ prieskoniais, tokiais kaip karis, cinamonas, kmynas, česnakas ar aitrioji paprika.

Gydantys grybai – voveraitės
Žiemos sezono laikotarpiu patartina vengti kavos, nes kofeinas skatina organizmą kaupti riebalus.


Nuo seno yra žinoma, kad voveraitėse gausu A, B, PP, įvairių amino rūgščių ir mineralinių medžiagų. Be to voveraitėse esančios aktyviosios medžiagos gerina gleivinių būklę ir apsaugo nuo infekcinių ligų. Liaudies medicina teigia, kad voveraitės turi imuninę sistemą stimuliuojančių ir priešvėžinių savybių. Bet didžiausia jų savybė - tai kad jos kovoja su žmogaus organizme gyvenančiais parazitais. Geriausiai jas valgyti žalias po 1-2 per dieną.

Tad jeigu norime būti sveiki ir žvalūs šaltuoju metų sezonu, reikia keisti mitybos įpročius ir pritaikyti juos esamam metų laikui. Svarbu nepamiršti žiemą daugiau vartoti riebalų, citrusinių vaisių, gerti daug vandens ir kartais nepamiršti pasimėgauti šilta sriuba ar gardžiu sultiniu.




Parengė

Agnė Gorochovskytė







Publikuota: 2015-02-04 10:57:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai