„Santaka“ / „Rinkimuose dalyvaujame su stipria profesionalų komanda“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-02-25 16:37

Dalinkitės:  „Rinkimuose dalyvaujame su stipria profesionalų komanda“


Prieš pat kovo 1-ąją vyksiančius Savivaldybių tarybų rinkimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilkaviškio skyriaus pirmininkas Valdas KAMAITIS pristato skyriaus veiklos principus, planus ir darbus, kurie lauks po to, kai rinkėjai išreikš savo valią.

– Kuo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilkaviškio skyrius skiriasi nuo kitų rajone veikiančių partijų ir susivienijimų?

– Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – politinė jėga, turinti gilias tradicijas, per daugelį metų neįsivėlusi į jokius korupcijos skandalus. Vilkaviškio skyrius – ne išimtis. Stengiamės pateisinti gerą sąjungos vardą, visada darome tai, ką esame pažadėję. Į rajono Tarybą norime ateiti dirbti dorai, sąžiningai, negailėdami nei jėgų, nei laiko. Mes sumaniai spręsime kaimo ir miesto žmonių problemas. Atsakomybė, darbštumas bei sąžiningumas – tos vertybės, kuriomis mes vadovaujamės. Nesame iš tų, kurie drabstosi purvais, šmeižia vieni kitus, ieško krislo kito akyje, savojoje nematydami rąsto. Siekdami bendro tikslo – atstovauti Vilkaviškio rajono gyventojų interesams – esame pasiryžę bendradarbiauti su visomis sąžiningai dirbančiomis politinėmis jėgomis. Nesiekiame dirbtinių skandalų, neužsiimame tuščių pažadų dalijimu, nežadame žmonėms to, ko negalime įgyvendinti.


– Valstiečių ir žaliųjų sąjungos viena iš prioritetinių sričių – kaimo žmonių problemų sprendimas, žemės ūkio veiklos skatinimas. Vilkaviškio rajonas – žemdirbiškas. Kokias problemas matote jame ir kaip jas spręsite?

– Viena didžiausių problemų – kaimų nykimas. Retas jaunas žmogus ryžtasi gyventi kaime ir tuo labiau užsiimti ūkine veikla. Ūkininkavimas – vienintelė galimybė sustabdyti kaimo žmonių mažėjimą. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga sudarys kuo palankesnes sąlygas žemdirbiams gauti pajamų, užauginti, pagaminti ir pateikti rinkai kuo daugiau sveikos produkcijos. Mes atgaivinsime „Kaimo paramos“ programą, rūpinsimės, kad suaktyvėtų kaimo bendruomenių veikla, sumažėtų jaunų ūkininkų ūkių įsikūrimo problemų. Remsime ir padėsime rengti projektus, pritrauksiančius lėšų, kurias bus galima panaudoti sprendžiant rajono žmonėms iškilusias problemas, susijusias su žemės ūkiu. Inicijuosime visuomeninio komiteto steigimą Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre tam, kad aktyviau būtų sprendžiamos ūkininkų ir kaimų bei miestų bendruomenių problemos.

– Socialinių problemų sprendimas kasmet iš savivaldybių valdžios pareikalauja daugybės jėgų ir finansinių išteklių. Kaip Jūs žadate padėti tiems, kuriems pagalba labiausiai reikalinga?


– Socialinę paramą turi gauti tie, kuriems jos iš tiesų reikia. Miestų ir kaimų gyventojams, pensininkams, daugiavaikėms šeimoms skiriamos paramos teikimą būtina tobulinti. Mes tai darysime optimizuodami Savivaldybės administracijos, o ypač Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus, darbą, taip pat reikalausime, kad specialistai greitai, jautriai ir profesionaliai reaguotų į gyventojų prašymus bei skundus. Griežtai kontroliuosime, kaip socialiniai darbuotojai, dirbantys seniūnijose, vykdo savo pareigybių apraše nurodytas funkcijas, nes būtent čia išaiškėja nemažai finansinių pažeidimų.

Tam, kad išvengtume socialinei paramai skiriamų lėšų netikslingo naudojimo, reikalinga didesnė kontrolė. Vaikams skirti pinigai negali būti panaudoti alkoholiui, tabakui. Dalį sutaupytų socialinės paramos lėšų siūlysime skirti daugiavaikėms šeimoms.

– Paminėjote gausias šeimas. Koks Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilkaviškio skyriaus narių požiūris į lietuvišką šeimą?

– Esame įsitikinę, kad morališkai tvirtos visuomenės pagrindas yra šeima. Būtent tradicinės šeimos vertybės, susiformavusios iš kartos į kartą, yra skatintinos. Jas būtina išsaugoti ir remti. Tradicinę lietuvišką šeimą stiprinsime aktyvindami Bažnyčios, vietos bendruomenių, ūkininkų, seniūnijų bendradarbiavimą. Visi turime prisidėti ugdant dorovę, gėrį ir kultūrinį išprusimą. Vilkaviškio rajono visuomenė skiria didelį dėmesį renginiams, kuriuos organizuoja tikinčiųjų bendruomenė. Esame įsitikinę, kad bendri kaimo ir miesto bendruomenių renginiai su Bažnyčia stiprina dvasingumą, toleranciją, didina pasitikėjimą savimi, kitu žmogumi, kelia patriotizmą. Mūsų sąjungos Vilkaviškio skyrius visada palaikys bendruomenių iniciatyvas, pritardamas teiginiui, kad pati pirmoji ir svarbiausioji bendruomenė yra šeima.


– Šeima – ne vienintelė institucija, kurioje ugdomas jaunas žmogus. Žinoma, kad vaikai mokyklose ir darželiuose praleidžia daugybę laiko, o švietimo įstaigose neišspręstų problemų – gausu...

– Mokyklose būtina užtikrinti didesnį saugumą ir pedagogams, ir mokiniams. Ieškosime lėšų bei galimybių, kad nesaugiose Vilkaviškio, Kybartų, Virbalio miestų vietose, mokyklose būtų įrengtos vaizdo kameros. Būtina pasirūpinti ir mokyklų bendruomenių gerove. Pavyzdžiui, labai svarbu sudaryti sąlygas renovuoti Vilkaviškio Salomėjos Nėries mokyklą, jos sporto bazę. Vaikai privalo turėti tinkamas sąlygas mokytis, užsiimti popamokine veikla. Imsimės veiksmų, kad dabartinė situacija pasikeistų – užtikrinsime saugų, kokybišką ir jaukioje aplinkoje vykstantį ugdymo procesą.

Moksleivių maitinimas – viena iš problemų, kuri visuomenėje plačiai aptariama ir sulaukia neigiamo atgarsio. Kad to išvengtume, organizuojant mokinių maitinimo konkursus į komisijas deleguosime išrinktus Valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos narius. Reikalausime, jog už sveiką ir savalaikį mokinių maitinimą atsakomybę prisiimtų ir mokyklų vadovai.

Būtina didelį dėmesį skirti kaimų mokykloms – neleisime uždarinėti jų be ypatingai svarbių priežasčių, domėsimės, su kokiomis problemomis susiduria kaimo mokyklų vadovai, ir padėsime jas spręsti.

– Kokių pokyčių reikėtų tikėtis sveikatos priežiūros srityje?

– Ragindami visus gyventi sveikiau formuojame rajono visuomenės sveikatos strategiją ir sveikatos apsaugos programą. Visokeriopai ir ateityje pritarsime medicinos punktų steigimui kaime, taip pat rūpinsimės jaunų specialistų medikų apgyvendinimu bei buitimi. Inicijuosime rajono Tarybos sprendimus skiriant paramą privačių stomatologijos kabinetų steigimui. Aktyviai palaikysime iniciatyvą respublikiniu mastu sveikatą laikyti valstybės vystymosi prioritetu. Gyventojų rūpinimasis sveikata atneš ne tik asmeninę, bet ir ekonominę naudą: mažiau lėšų prireiks gydymo išlaidoms, pagerės gyvenimo kokybė. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga visada palaikys idėjas, skirtas sveiko gyvenimo būdo propagavimui, gyventojų švietimui medicinos klausimais, prevencinėms priemonėms.

– Ką žadate daryti, kad rajono centras – Vilkaviškio miestas – taptų patrauklus ne tik vietiniams gyventojams, bet ir turistams?

– Per artimiausius 2–3 metus Vilkaviškio miestas privalo neatpažįstamai pasikeisti į gerąją pusę, kad miesto svečiams ir patiems vilkaviškiečiams būtų galima tuo pasidžiaugti ir didžiuotis. Kontroliuosime, kad dabartinių rajono vadovų pastangų dėka tam gautos lėšos būtų panaudotos efektyviai ir laiku. Pasikeis poilsio zona – dabartinė J. Basanavičiaus aikštė, bus išspręsta miesto viešojo tualeto problema, pagražės Kęstučio ir Maironio gatvės, Vilkaviškio miesto ligoninė bei jos teritorija, keisis vaikų ir jaunimo centro, autobusų stoties pastatai bei aplinka. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilkaviškio skyrius, jo deleguoti ir Jūsų išrinkti Tarybos nariai aktyviai ir sąžiningai dalyvaus paminėtų pasikeitimų darbuose, kontroliuos jų vykdymą. Vilkaviškio miestas privalo tapti rajono ir net regiono traukos centru.


Žinoma, nepamiršime ir kitų rajono vietovių. Vilkaviškio bei Kybartų komunalininkai kartu su savo specialistais landšaftininkais ruoš ir įgyvendins labiausiai matomų, lankytinų miesto bei seniūnijų centrų vietovių sutvarkymo ir puošybos projektus.

– Vienas dažniausių politikams užduodamų klausimų – kaip rajone spręsti nedarbo problemą. Kokie bus Valstiečių ir žaliųjų sąjungos veiksmai?

– Rūpinsimės Vilkaviškio rajono savivaldybės Tarybos sprendimo tęstinumu, mažinant mokesčius toms verslo įmonėms, kurios įsteigs tris ir daugiau naujų darbo vietų. Teiksime visokeriopą pagalbą besikuriančiam verslui. Organizuosime reguliarius rajono vadovų ir verslo atstovų susitikimus.

– Ką žadate nuveikti vietos bendruomenių labui?

– Pasitelkdami kaimo bendruomenes dar labiau aktyvinsime kultūrinį ir sportinį kaimo gyvenimą. Bendruomenėms, kurios neturi patalpų, sporto aikštynų, tarpininkaujant Savivaldybės administracijai, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tarybos nariams, padėsime patalpas įsigyti. Inicijuosime projektų kaimo daugiafunkciams centrams rengti ruošimą. Rūpinsimės, kad stambiausių bendruomenių centruose dirbtų kultūros specialistai, kuriems išlaikyti dalinis finansavimas būtų skiriamas iš rajono biudžeto lėšų. Stiprios ir veiklios vietos bendruomenės – didelė pagalba valdžios atstovams, tad atsižvelgsime į jų poreikius ir visokeriopai joms padėsime.


– Koks Valstiečių ir žaliųjų sąjungos požiūris į daugiabučių namų renovaciją? Ar ją skatinsite ir kaip?

– Gyventojų būsto bei kitų pastatų renovacija Vilkaviškio rajone tikrai būtina. Pastebime, kad renovacijos darbų kainos nekyla ir vis daugiau atsiranda statybos bendrovių, kurios domisi pastatų renovacija, todėl dabar savo būstą galima atnaujinti pigiau. Modernizavus būstą už šildymą mokama pigiau, tad paskolos našta nejaučiama, tokiu būdu netiesiogiai sutaupoma. Jei meru bus išrinktas mūsų sąjungos kandidatas – dabartinis Savivaldybės administracijos direktorius Bernardas Marčiukonis, svarbiausių jo darbų sąraše būstų renovacija tikrai bus. Ja rūpinsis ir kiti į Tarybą išrinkti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai. Gyvenimo realybė Lietuvoje tokia: ten, kur rajonų merai – „valstiečiai“, gyventojai moka mažiausius mokesčius už šildymą.

Kovo 1 dieną prašau visų rajono gyventojų palaikymo bei pasitikėjimo ir kviečiu balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą Nr. 13.Politinė reklama. Apmokėta iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilkaviškio rajono skyriaus rinkimų sąskaitos. Užsk. 764

Galerija: LVŽS Vilkaviškio rajono skyrius
Publikuota: 2015-02-25 16:37:49

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į grupinio gyvenimo namus šiandien įžengs naujakuriai
* Daugiabutį renovavę statybininkai radiniu nesusigundė
* Ž. Žilinskienė: „Šie metai mokykloms – išskirtiniai“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kieno vardą suteiktumėte Vilkaviškio viešajai bibliotekai?
Kazio Bradūno.
Vinco Kudirkos.
Antano Vaičiulaičio.
Siūlyčiau kitą variantą.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Pieninis ar pieniškas šokoladas?
Kalbos požiūriu taisyklingi abu variantai. Priesagos -iškas būdvardis vartojamas nusakant daikto požymį. Jis paprastai vartojamas šnekoje, laisvuosiuose stiliuose: pieniškas šokoladas, pieniškas valgis, pieniški ledai, pieniška sriuba.
Sudarant terminus, kai reikia pabrėžti rūšį, vartojamas priesagos -inis būdvardis: pieninis šokoladas, grietininis šokoladas, riešutinis šokoladas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai