„Santaka“ / Apie maisto produktų maistingumą / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Apie maisto produktų maistingumą


Antsvoris ir nutukimas, aukštas kraujospūdis, didelė gliukozės koncentracija ir didelis cholesterolio kiekis kraujyje yra keturios iš dešimties dažniausių mirčių priežasčių pasaulyje. Jos siejamos su nesveika mityba.

Pasaulio vartotojų federacija „Consumers International“ pažymi, kad visi vartotojai nusipelnė teisės ne tik į maistą, bet ir į sveikatai palankų maistą. Nutukimo, diabeto, kraujotakos ligų, kai kurių vėžio rūšių ir kitų su mityba siejamų ligų plitimas tampa didele tarptautine visuomenės sveikatos krize.

Vartotojai ir jų pasirinkimas yra labai svarbūs sprendžiant šią problemą. Sveikatai nepalankių maisto produktų gausa, jų prieinamumas (ypač kainos atžvilgiu), aktyvios pardavimų strategijos ir informacijos vartotojams stygius apsunkina sveikatai palankių maisto produktų pasirinkimą.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai pažymi, kad, ypač, džiugina tai, kad vartotojus labai domina mitybos įtaka sveikatai, individualius poreikius atitinkančių maisto produktų pasirinkimo klausimai.

Anot specialistų, maisto produktų ženklinimas nurodant maistinę vertę, – tai vienas iš svarbių būdų siekiant informuoti vartotojus apie maisto produktų sudėtį ir padėti jiems rinktis turint pakankamai informacijos. Maisto produkto maistingumo deklaracija – tai informacija apie maisto produktų energinę vertę ir tam tikras jų sudėtyje esančias maistines medžiagas. NMVRVI specialistai primena, kad pasirenkant maisto produktus reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į energinę vertę, bet ypač į tokius sveikatai svarbius mitybos faktorius kaip sočiųjų riebalų, cukrų ar druskos kiekis.



Maisto produktų etiketėse maistingumo deklaraciją privaloma nurodyti nuo 2016 m. gruodžio 13 d. Šiuo metu maistingumo deklaraciją reikia nurodyti tik tuomet, kai pateikiami taip vadinami teiginiai apie maisto produkto maistingumą, pvz., „skaidulinių medžiagų šaltinis“, „daug kalcio“ir kt.

Privalomoje maistingumo deklaracijoje nurodoma ši informacija: energinė vertė, riebalų, sočiųjų riebalų rūgščių, angliavandenių, cukrų, baltymų ir druskos kiekiai.

Maistingumo deklaracija nurodoma 100 g arba 100 ml maisto produkto, o papildomai gali būti nurodoma 1 porcijai.

Privalomos maistingumo deklaracijos turinys gali būti papildytas nurodant vienos arba kelių šių medžiagų kiekius: mononesočiųjų riebalų rūgščių, polinesočiųjų riebalų rūgščių, poliolių, krakmolo, skaidulinių medžiagų, vitaminų ar mineralinių medžiagų.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai skatina vartotojus domėtis maisto produktų etiketėse pateikta ženklinimo informacija, rinktis ne tik skanius, nebrangius, bet, svarbiausia – sveikatai palankius maisto produktus.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto info







Publikuota: 2015-03-16 13:51:36

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai