„Santaka“ / Lietuvių trąšos įtiko Azijos pirkėjams / Žemės ūkis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Žemės ūkis

Dalinkitės:  



Lietuvių trąšos įtiko Azijos pirkėjams


Europos trąšų rinka šiuo metu miega, tačiau Azijos rinkose darbas verda. „Arvi fertis“ trąšų pardavimų direktorius Tomas Virbickas, neseniai sugrįžęs iš Pekine vykusios tarptautinės trąšų konferencijos, Azijoje mato dideles perspektyvas, ypač toms įmonėms, kurios turi šiuolaikines technologijas.

„Arvi fertis“ trąšų pardavimų direktorius Tomas Virbickas sako: „Azija per didelė, kad negalėtum parduoti“. Jeigu trąšų sezonas baigėsi Pietų Korėjoje, tuomet perka Filipinai, Kinija. Trąšų poreikis auga visame regione – kai kuriose Azijos šalyse nuimami net keli derliai per metus. Vien Pietų Korėjos bendrasis vidaus produktas per kelis dešimtmečius išaugo kone 30 kartų, o metinis šalies trąšų poreikis siekia 5 mln. tonų.

Azijos regiono pirkėjai itin išrankūs, bet ARVI trąšos jiems įdomios. Užsakovams trąšas gamina „Arvi“ fabrikai, įsikūrę Marijampolėje ir Kaliningrado srityje Černiachovsko mieste.

„Gaminame sudėtingas kompleksines granuliuotas trąšas, Baltijos šalyse konkurentų neturime, Rusijos gamintojai gali pasiūlyti tik apie dešimt formulių trąšų, tuo tarpu mūsų technologijos leidžia pagaminti virš 300 skirtingų formulių. Tai daro įspūdį mūsų partneriams iš Honkongo, Vietnamo, Pietų Korėjos, kurie ypatingai vertina technologijas ir inovacijas“, sako Tomas Virbickas.


Azijoje reikalingos unikalios trąšų formulės, augintojai renkasi trąšas pritaikytas auginamai kultūrai ir regionui, todėl laivais iš Lietuvos keliauja retų formulių trąšos. Pavyzdžiui, Afrikos rinka renkasi plačiausiai pasaulyje naudojamą, nebrangią trąšų formulę, specialistų vadinamą „penkioliktuką“, o Azijoje labai populiarios bechlorės trąšos, jų poreikis labai didelis, nepaisant nemažos kainos.
Šiose rinkose labai svarbu pasitikėjimas. Tomas Virbickas pasakoja, kad kartą klientas atvyko tūkstančius kilometrų į Lietuvą, nes prieš sudarant galutinį sandorį norėjo pamatyti jo akis ir įvertinti bendravimą.


Tomas Virbicko nuomone, Azijoje ne viskas taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio: egzistuoja ir kalbos barjerai, dideli kultūros skirtumai – dovanos, nuolatinis ir ilgas bendravimas, hierarchijos svarba.

Šiose rinkose labai svarbu pasitikėjimas. Tomas Virbickas pasakoja, kad kartą klientas atvyko tūkstančius kilometrų į Lietuvą, nes prieš sudarant galutinį sandorį norėjo pamatyti jo akis ir įvertinti bendravimą.

„Susitarėme dėl ilgalaikio bendradarbiavimo. Reikėjo pagaminti kokybiškas, specifinės sudėties trąšas ir laiku pristatyti, ir tik po to užsakymai iškart išaugo trigubai“, - sakė T. Virbickas.


Užsimezgus partnerystei, šiose rinkose labai svarbu palaikyti gerus santykius. „Gali būti, kad sulauksi net ir trisdešimt laiškų per dieną, tačiau būtina nuolat aplankyti savo partnerius, pagalvoti ne tik apie verslo susitikimus, bet ir bendrą laisvalaikį, golfą ar net karaokę“ – pasakojo T. Virbickas.





Publikuota: 2015-05-13 09:25:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai