„Santaka“ / Tarybos narys krepšinio turnyrą pavertė šou

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą INTERNATIONAL-431 (pjaunamoji 3,6 m, 6 cilindrų variklis, pilnai veikiantis). Perka šieno ir šienainio ritinius. Tel. 8 631 87 876.
Galioja iki: 2024-03-01 11:26:25

Parduoda naują nedidelį savos gamybos šildymo katilą-viryklę (tinka jungti per mašinsuolį, 700 Eur), naują pripučiamą 3,1 m valtį (650 Eur). Atlieka lengvųjų automobilių kėbulo suvirinimo darbus, dengia kėbulą antikorozine danga. Tel. 8 614 21 817.
Galioja iki: 2024-03-01 11:31:28Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2015-05-15 16:06

Dalinkitės:  


Turnyro sportinę nuotaiką neretai užgoždavo sunkiai paaiškinamas vieno iš organizatorių Dainiaus Gražulio elgesys.

Tarybos narys krepšinio turnyrą pavertė šou

Andrius GRYGELAITIS


Baigėsi tris mėnesius trukęs „Suvalkijos krašto“ laikraščio krepšinio turnyras Algirdo Butkevičiaus taurei laimėti. Kaip ir rajono pirmenybėse „Santakos“ laikraščio taurei laimėti, čia stipriausia komanda tapo „Dubleriai“. Tiesa, ką tik pasibaigusiame turnyre sportinius rezultatus neretai užgoždavo sunkiai paaiškinamas vieno iš turnyro organizatorių, neseniai rajono Tarybos nariu tapusio Dainiaus Gražulio elgesys.„Atsiprašė“... savęs

Dar prieš prasidedant minėtam turnyrui, pagrindinis jo organizatorius, Vilkaviškio krepšinio klubo prezidentas D. Gražulis informavo, jog varžybose negalės žaisti praėjusiais metais KK „Kadis“ komandai atstovavę žaidėjai. Priežastis – praėjusiame turnyre šios ekipos krepšininkai boikotavo C lygos dvikovą dėl bronzos medalių. Atvykę į rungtynes ir savo varžovams leidę įmesti du taškus, KK „Kadis“ sportininkai pasveikino juos su pergale ir paliko aikštelę. Taip jie mėgino išreikšti savo nepasitenkinimą turnyro organizatoriumi ir vienu iš rungtynių teisėjų D. Gražuliu. KK „Kadis“ sportininkai kaltino jį tendencingu teisėjavimu pusfinalio varžybose ir akivaizdžiu varžovų palaikymu.

D. Gražulis reaguodamas į šią situaciją uždraudė savo organizuojamose varžybose žaisti ne tik KK „Kadis“ komandai, bet ir jos žaidėjams, kurie prieš turnyrą išsiskirstė po kitas ekipas. Iš pradžių jiems buvo neleista žaisti turnyre, tačiau vėliau D. Gražulis parašė raštą, kuriame krepšininkų vardu jis nurodė atsiprašyti jo, t. y. savęs. Tiems, kurie pasirašė po šiuo tekstu, leido dalyvauti varžybose. Vis dėlto keletas sportininkų nesutiko pasirašyti atsiprašymo. Tik nepasitenkinimą išreiškus šių krepšininkų tėvams ir „dėl šventos ramybės“ prieš artėjančius savivaldos rinkimus D. Gražulis leido buvusiems KK „Kadis“ žaidėjams kovoti turnyre.


„Kai mėginau iškelti šią problemą viešai, D. Gražulis labai įsižeidė. Tai kritikos nepriimantis asmuo, kuris mano esantis visada teisus. Jam kitų nuomonė nerūpi. Visgi kai atrodė, kad jau susitarėme ir sūnui buvo leista dalyvauti varžybose, viduryje turnyro nei iš šio, nei iš to jis vėl mėgino uždrausti jam žaisti. Šiandien D. Gražulis su manimi nebendrauja, tačiau man to ir nereikia“, – pasakojo vieno iš turnyro dalyvių tėvas Ričardas Merkevičius.Neliko teisėjų

Dar prieš turnyrą Vilkaviškio krepšinio klubo prezidentas akcentavo, kad vienas pagrindinių jo tikslų – ugdyti jaunuosius teisėjus, leisti jiems teisėjauti pačiose svarbiausiose rungtynėse. Vis dėlto tai ir liko tik gražiais pažadais. Dėl skirtingų aplinkybių ne vienas perspektyvus arbitras atsisakė teisėjauti minėtame turnyre, kol galiausiai jo pabaigoje D. Gražulis buvo priverstas pats teisėjauti visuose susitikimuose. Per dieną jam kartu su vienu arba dviem pagalbininkais tekdavo atlaikyti 5–6 rungtynių krūvį.

Daugelis turnyro sportininkų ne kartą pagrįstai skundėsi D. Gražulio teisėjavimu. Būtent jam teisėjaujant komandos itin dažnai būdavo baudžiamos techninėmis pražangomis, už kurias turnyro organizatoriui krepšininkai sumokėdavo po 10 eurų.


„Vienose rungtynėse D. Gražulis man skyrė techninę pražangą, nors tuo metu jis buvo nusisukęs ir niekaip negalėjo matyti mano veiksmų. Likau labai nustebęs, kad buvau nubaustas, nes nesijaučiau to nusipelnęs“, – sakė vienas iš turnyro žaidėjų Gražvydas Bieliūnas.

Panašių priekaištų D. Gražuliui turėjo ne vienas turnyro krepšininkas.Atsisakė paaiškinti

Ką tik pasibaigusiame krepšinio turnyre netrūko ir daugiau incidentų. Į balandžio 11 d. turėjusias vykti C lygos pogrupio rungtynes tarp „Vikompos“ ir SK „Suvalkas“ krepšininkų pastarosios ekipos atstovai neatvyko. Tiksliau, atvyko vos vienas SK „Suvalkas“ žaidėjas. Pagal turnyro nuostatus, SK „Suvalkui“ turėjo būti skirta piniginė bauda ir įrašytas pralaimėjimas rezultatu 0:20. Vis dėlto turnyro organizatoriai nusprendė nesilaikyti savo pačių patvirtintų nuostatų ir rungtynes ekipoms teko peržaisti.

Kai „Vikompos“ atstovai pasiteiravo, kodėl jiems pakartotinai teks vykti į rungtynes, D. Gražulis į tai nieko neatsakė, tik pabrėžė, jog taip nusprendė turnyro valdyba.

Identiška situacija susiklostė balandžio 25 d. turėjusiose vykti rungtynėse tarp „Gražiškių“ ir „Gudkaimio“ krepšininkų. Į šią dvikovą neatvyko „Gudkaimio“ sportininkai, tačiau jiems peržaisti rungtynių niekas neleido. „Gudkaimio“ ekipa dar prieš dvikovą su „Gražiškiais“ turėjo užsitikrinusi vietą B lygos pusfinalyje, tačiau po to, kai balandžio 25 d. nepasirodė aikštėje, prarado ir teisę varžytis tarp keturių stipriausių B lygos ekipų.


Dar visai neseniai D. Gražulis raštiškai priekaištavo Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiajam specialistui Rolandui Lipinui dėl neva šio rodomos nepagarbos rajono krepšinio pirmenybėse žaidžiančių komandų vadovams. Tuomet Tarybos narys R. Lipino teiravosi, ar šis nemanąs, jog komandos ir jų vadovai, sumokantys starto mokestį ir taip iš dalies išlaikantys Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybes, nusipelno daugiau pagarbos bei įsiklausymo. Dabar to paties norėtųsi paklausti paties D. Gražulio.Kenkia buvusiems ugdytiniams

Be to, kad organizuoja krepšinio turnyrą, jam teisėjauja, D. Gražulis taip pat vadovauja ir vienai iš savo ekipų, kurioje žaidžia sporto mokyklos ugdytiniai. Deja, Tarybos narys nesugeba rasti bendros kalbos ir su kai kuriais vaikais. Vienas iš jų – Joris Juškauskas. Dėl nesutarimų su treneriu vaikinas buvo priverstas komandą palikti.

„Sūnus su Dainiumi nelabai sutardavo. Joris norėjo lankyti treniruotes, tačiau D. Gražulis dažniausiai tik paduodavo vaikams kamuolį ir liepdavo žaisti patiems“, – teigė Stasys Juškauskas.

Pasak jo, galutinai kantrybės taurę perpildė atvejis, kai rajono krepšinio pirmenybėse „Santakos“ laikraščio taurei laimėti sporto mokyklos auklėtinius D. Gražulis išskirstė į dvi ekipas. Taip J. Juškauskas buvo atskirtas nuo buvusių savo komandos draugų.

„Beje, prieš lemiamas Jorio komandai rungtynes Dainius priėjo prie jo ir paklausė, ar šio komanda pasiruošusi pralaimėti. Ar taip gali elgtis treneris?“ – pasipiktinimo neslėpė S. Juškauskas.

Po šio incidento Joris nusprendė daugiau nesitreniruoti pas D. Gražulį ir perėjo į kitą komandą, kuriai ir atstovavo ką tik pasibaigusiame turnyre. Deja, ir čia neapsieita be incidentų.

„Nuolat iš sūnaus buvo šaipomasi. Vienose rungtynėse joms teisėjavęs D. Gražulis Joriui mažiau nei per 10 min. skyrė 4 asmenines ir vieną techninę pražangą. Įdomiausia, kad Dainius toms rungtynėms net neturėjo teisėjauti. Tokio jo elgesio nesuprato niekas“, – sakė pašnekovas.Stipriausi rajone

Nepaisant visų keistų situacijų, „Suvalkijos krašto“ laikraščio krepšinio turnyras Algirdo Butkevičiaus taurei laimėti pamažu tampa neatsiejama rajono sporto dalimi, kuri suburia vis daugiau krepšinį žaisti mėgstančių jaunuolių.

Turnyre dalyvavo 18 komandų, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius, o vėliau, pagal pasiektus rezultatus, – į A, B ir C lygas. Iš viso sužaista 111 rungtynių, jose netrūko staigmenų, triuškinamų rezultatų bei įspūdingų asmeninių pasirodymų.

Aukščiausioje lygoje po įnirtingos kovos finale triumfavo „Dublerių“ ekipa, 72:67 nugalėjusi „Gižų“ krepšininkus. „Dubleriams“ šį sezoną apskritai nebuvo lygių – jie nugalėjo ir rajono pirmenybėse „Santakos“ laikraščio taurei laimėti. Dvikovoje dėl trečios vietos „Titanas“ 70:69 įveikė „Grupinispirkimas.lt“ krepšininkus. Naudingiausiu aukščiausios lygos žaidėju pripažintas Paulius Liepinaitis („Dubleriai“). Į simbolinį geriausių lygos žaidėjų penketuką taip pat pateko jo ekipos draugas Valdas Morkevičius, Mangirdas Račius („Grupinispirkimas.lt“), Gintaras Balčiūnas („Gižai“) bei Lukas Marčiulionis („Titanas“).


B lygos nugalėtoja tapo „Gražiškių“ komanda, finale 109:87 nugalėjusi Klampučių „Vienybės“ ekipą. Mažajame finale susitiko „Kvinto“ ir „SM-98“ žaidėjai – pergalę 75:69 šventė „Kvinto“ krepšininkai. B lygos naudingiausiu žaidėju tapo „Gražiškių“ komandos vidurio puolėjas Mantas Gelčius. Kartu su juo į geriausių lygos žaidėjų penketuką pateko Mantas Vaičiūnas ir Dovydas Petraitis („Vienybė“), Arvydas Ramanauskas („Kvintas“) bei Mikas Klova („SM-98“).

C lygoje tik po pratęsimo pergalę šventė SK „Suvalkas“ žaidėjai, 89:84 nugalėję „Vikompos“ sportininkus. Trečia vieta tenkinosi „Bartninkai“, 82:63 palaužę Gižų „TNT“. Naudingiausiu lygos krepšininku pripažintas Edgaras Kursevičius („Suvalkas“), tarp geriausiųjų – Karolis Šukys ir Gražvydas Bieliūnas („Vikompa“), Gintaras Rimas („Bartninkai“) ir Andrius Štrimaitis („TNT“).

Tritaškių metimo konkurse nugalėtoju tapo Arnoldas Vasiliauskas iš „Vikompos“. Geriausiu turnyro treneriu pripažintas Audrius Kerpakis („Dubleriai“).

Galerija: „Dubleriai“
Publikuota: 2015-05-15 16:06:31

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Po kritikos laikraštyje sulaukta pokyčių
* Pomėgį verslu pavertusiam vilkaviškiečiui klientų netrūksta
* Naujajam šilumos tinklų vadovui didžiausia problema – specialistų trūkumas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar savo parašu paremsite kandidatus Prezidento rinkimuose?
Jau pasirašiau savo iniciatyva.
Jei paprašys asmeniškai – pasirašysiu.
Nesirašysiu nė už vieną.
Dar nenusprendžiau.Kalbos patarimai

Pieninis ar pieniškas šokoladas?
Kalbos požiūriu taisyklingi abu variantai. Priesagos -iškas būdvardis vartojamas nusakant daikto požymį. Jis paprastai vartojamas šnekoje, laisvuosiuose stiliuose: pieniškas šokoladas, pieniškas valgis, pieniški ledai, pieniška sriuba.
Sudarant terminus, kai reikia pabrėžti rūšį, vartojamas priesagos -inis būdvardis: pieninis šokoladas, grietininis šokoladas, riešutinis šokoladas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai