Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda traktorių MTZ-82L (1985 m., su lenkišku keturvagiu plūgu). Tel.: (8 342) 47 638, 8 680 76 998.
Galioja iki: 2022-08-22 11:26:27
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2015-06-08 16:32
Dvaro kiemą užplūdo šventės dalyviai. Eglės MIČIULIENĖS nuotr. Žmonės plūdo į etninės kultūros
šventę Paežeriuose
Eglė MIČIULIENĖ
Jau dešimtus metus rengiama senųjų amatų šventė prie Paežerių dvaro šeštadienį vėl sutraukė gausybę žmonių.
|
„Medyje, molyje, akmenyje, senuose daiktuose įrašyta mūsų protėvių išmintis, godos ir lūkesčiai. Vingriais šokiais, skambiomis dainomis, audimo raštais savo išmintį perduoda senieji Sūduvos gyventojai. Tik reikia pajusti ir išgirsti, ką kalba praeitis“, – tokiais žodžiais šventės dalyvius pasitiko Vilkaviškio krašto muziejaus direktorė Elena Rupeikienė.
Norinčiųjų paklausyti, ką gi kalba mūsų praeitis, susirinko tikrai gausiai. Šventės rengėjai – Vilkaviškio krašto muziejus ir jo partneriai bei pagalbininkai – pasistengė, kad kiekvienas atvykėlis rastų ką pamatyti ir nuveikti. Kaip visuomet pilnas kiemas prekybininkų bei amatininkų viliojo pačiais įvairiausiais dirbiniais – megztais, veltais, siuvinėtais, pintais, drožtais, lipdytais ir t. t. Lauktuvių saviškiams galėjai prisipirkti ir puikių gardumynų: suvalkietiškų pyragų, rūkytų kumpių, dešrų ar sūrių.
Kaip ir privaloma tokioje šventėje, prisiliesti prie liaudies amatų galėjo ir patys jos svečiai. Čia pat buvo žiedžiami puodai, liejamos žvakės, veliama vilna, o kas norėjo, galėjo išbandyti įrankius, kuriais mūsų protėviai apdirbdavo linus, ausdavo, mušdavo sviestą ar maldavo grūdus. Senojo pašto kiemelyje galėjai pirštais pabarbenti senovine spausdinimo mašinėle ar netgi išmėginti rašyti plunksna.
Išalkusieji vaišinosi karštais bulviniais blynais, žuviene ir gilių kava. Kas pavargo nuo tądien gerokai alinusios kaitros, traukėsi į parko medžių pavėsį, tiesė kojas ant žolės ir gaivinosi medaus gira, žolių arbatomis ar alučiu. Tuo pat metu – ir klausėsi dvaro šeimininkų Gavronskių istorijos, grožėjosi liaudies kolektyvų šokiais bei dainomis, žiūrėjo spektaklį. Mažaisiais šventės dalyviais taip pat pasirūpinta: jų džiaugsmui visa pieva buvo pritupdyta visokių sūpynių, surengta estafečių ir žaidimų.
Užsigeidusieji pamatyti bendrą šventės vaizdą kopė į belvederinį bokštą, kiti ėjo į restauruotą ledainę pažiūrėti drožinių ir fotografijų parodų, dar kiti tiesiog vaikštinėjo naujais dvaro parko takeliais ir grožėjosi gamtos bei šventės vaizdais.
„Santakos“ inf.
Galerija: Sūduvių amatų diena
Publikuota: 2015-06-08 16:32:57
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Vilkaviškyje įrengta dviračių remonto stotelė
* Artėja festivalio „Karvelėli
mėlynasai“ uždarymas
* Dešimtoko pomėgis – ekstremalus
sportas ir mažasis BMX dviratis
Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gulėti „ant saulės“ ar „saulėje“? Metonimiškai vietai su būdo atspalviu reikšti geriau nevartoti prielinksnio ant ir kilmininko konstrukcijos. Negulėk ant saulės ( saulėje, prieš saulę ). Ant lietaus ( kai lyja, lietuje, lyjant ) neišdžiovinsi. Nestovėkime ant vėjo ( vėjyje, kur vėjas ). Padžioviau ant saulės ( saulėje, kur saulė ).
Šūksniai
Statistika
|