„Santaka“ / Braškių kainos pirkėjų negąsdina / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Birutė Janulaitienė prekiauja šeimos ūkyje užaugintomis uogomis.

Autorės nuotr.


Braškių kainos pirkėjų negąsdina


Šylant orams vis daugiau ir daugiau pasirodo pirmųjų braškių. Nors trečiadienį didelių eilių prie jų nebuvo, bet turgui įpusėjus prekiautojų jau nebeliko – visos uogos buvo išparduotos.

Po žiemos pirmosios uogos, o ypač braškės, pritraukia daugybę smaližių – jų negąsdina palyginti gana didelė kaina. Mažesnių braškių kilogramas trečiadienį Vilkaviškio turguje kainavo 4 eurus, o stambesnių kaina buvo gerokai didesnė. Nors šių uogų buvo galima rasti ir už 5 eurus, tačiau daugelis jas pardavinėjo po 6. Prieš savaitę braškių kaina siekė net 7 eurus, bet kalbinti uogų augintojai sakė, kad kainos netrukus kris, nes atsiras daugiau jas pardavinėjančių, tarp jų – ir atsivežusiųjų iš kaimyninės Lenkijos.

Ūkininkė Birutė Janulaitienė pasakojo, kad kartu su vyru Sauliumi braškes augina jau 10 metų. Šį verslą šeimai perleido Sauliaus tėvai, o dabar Janulaičiai į jį įtraukė ir vaikus, kurie noriai sutinka padėti. Birutė pasidžiaugė savo natūraliai užaugintomis uogomis. Šiuo metu šeima parduoda ankstyvosios ‘Rumbos’ veislės braškes, kurios yra stambios ir tvirtos, atsparios puvimui ir lietaus daromai žalai.

Moteris teigė, kad euro įvedimas prekybai neturėjo didesnės reikšmės, netgi priešingai: pirkėjai kur kas mieliau sumoka 6 eurus nei 20 litų.


Kita pakalbinta braškių pardavėja sakė, jog braškes augina jau 35-erius metus. Ji teigė taip pat uogas auginanti natūraliai, kiekvieną daigelį prižiūri rankomis, dažnai ir kruopščiai ravi.

„Bet turguje prekiaujama ir lenkiškomis braškėmis, tik to pripažinti niekas nenori, nes pirkėjai mieliau renkasi Lietuvoje užaugintas uogas, nepaisant to, kad jos yra brangesnės“, – kalbėjo moteris, rodydama nuo darbo suskirdusias rankas.
Vietiniams ūkininkams truputį apmaudu, jog kai kurie kiti prekiautojai, atsivežę lenkiškų uogų, numuša kainas ir patys lengvai užsidirba.


Vietiniams ūkininkams truputį apmaudu, jog kai kurie kiti prekiautojai, atsivežę lenkiškų uogų, numuša kainas ir patys lengvai užsidirba.

Vieno didžiausių Vilkaviškio rajone braškių ūkio savininkės Vilijos Rastauskienės su pirmosiomis uogomis praeitą turgų dar nesimatė. Telefonu atsiliepusi moteris tikino, kad pradėti prekybos šiemet ji neskuba. „Nusprendžiau, jog šią vasarą ankstyvųjų veislių braškėmis neprekiausiu dėl piktavalių pirkėjų kalbų. Mat jiems pernai ankstyvosios uogos pasirodė per brangios“, – juokėsi moteris.

Ji džiaugėsi, kad braškių derlius šį sezoną bus didelis, ir tikisi po keleto dienų jau pradėti prekybą. Ūkininkė atskleidė, jog šių uogų kilogramo kaina turėtų būti apie 2 eurus. Jos ūkyje užaugintos braškės bus pardavinėjamos ne tik Vilkaviškyje, bet ir Vilniuje, jos keliaus net į didžiuosius prekybos centrus, tokius kaip „Maxima“, „Rimi“ ir kt.


V. Rastauskienė sakė, kad derliaus pabaigoje braškių bus galima įsigyti ir pas ją ūkyje už gerokai mažesnę kainą, tačiau uogas skintis teks patiems.



Laura PAŠKEVIČIŪTĖ



Publikuota: 2015-06-16 14:39:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai