Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda traktorių MTZ-82 (3000 Eur). Tel. (8 342) 47 638.
Galioja iki: 2023-09-29 11:21:43
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2015-08-28 16:22
Smalininkų technikos muziejuje sukaupta daugiau kaip 22 tūkstančiai eksponatų. Technikos muziejaus ekspozicijas
gausina ir Vilkaviškio krašto žmonės
Visose pasaulio šalyse yra labai populiarūs technikos muziejai. Toks muziejus prieš vienuolika metų įkurtas ir Smalininkuose (Jurbarko r.).
|
Eksponatai šiam muziejui buvo renkami jau kelis dešimtmečius iki atidarymo. Dabar muziejuje – daugiau kaip 22 tūkstančiai eksponatų.
Šiuo metu yra sukomplektuoti ir eksponuojami ar ruošiami eksponuoti įvairūs technikos rinkiniai. Tai – foto- ir kino priemonės, spaustuvininkų įranga, geležies, medienos apdirbimo, račiaus, bitininko amatų priemonės bei kt.
Naudodami muziejuje sukauptą įrangą galime vesti edukacinius užsiėmimus, pristatančius trylika skirtingų amatų. Turime ir kitokios technikos: vidaus degimo variklių, auto- ir mototransporto pavyzdžių, namų ūkio, javų kūlimo, grūdų valymo ir malimo technikos, radijo aparatūros, laikrodžių, buities priemonių.
Muziejaus krašto istorijos ekspoziciją sudaro literatūra bei dokumentai, pristatantys tautos istoriją nuo žilos senovės iki mūsų dienų. Ypač plačiai nušviečiami komunistinis bei vokiškasis fašistinis režimai. Muziejaus saugykloje ir nuolatinėje ekspozicijoje yra daug dokumentų bei fotografinės medžiagos apie Sąjūdžio veiklą, taip pat – apie Nepriklausomybės atgavimą.
Intelektinis kultūros paveldas – bene pats gausiausias ir svariausias mūsų muziejaus turtas. Jį pristatome nuolatinėse ekspozicijose ir muziejaus bibliotekoje. Tai – senovės mąstytojų ir filosofų darbai, penkiasdešimt dviejų pavadinimų įvairių laikotarpių enciklopedijos, keturi šimtai meno ir pažintinių albumų iš 26 pasaulio šalių, mokyklinių vadovėlių kolekcijos iki I pasaulinio karo ir tarpukario, archeologinių radinių kolekcija... Ypatingą vietą užima religinė literatūra, išleista už Lietuvos ribų spaudos draudimo laikotarpiu. Svarbi vieta skiriama knygoms, nušviečiančioms senovės baltų religijos – pagonybės – laikotarpį. Muziejuje sukaupta ir eksponuojama apie du šimtai Lietuvos bei kitų pasaulio šalių žinomiausių mokslininkų biografinių knygų.
Muziejaus teritorijoje galima aplankyti memorialą kariams, žuvusiems per I pasaulinį karą, pagonišką alką – šventvietę su įdubiniu akmeniu šventam vandeniui rinktis ir aukuru. Alką ratu supa milžiniškas akmeninis žaltys.
Ypatingus sentimentus jaučiame Vilkaviškio rajonui. Čia lankėmės visai nesenai. Žaliojoje gyvenantys Albinas Būbnaitis ir Marius Būbnaitis nustebino padovanodami muziejui automobilį UAZ-452. Mašina labai geros būklės ir praktiškai be papildomų pastangų tinkama eksponuoti. Albinas ne tik paruošė automobilį, bet dar parvežė iš žinomo tautodailininko marijampoliečio Jono Dulinsko senovines sienines metalo gręžimo stakles. Žaliosios gyventojas Juozas Ruzas padovanojo projekcinę aparatūrą. Gerais ketinimais prisidėjo Vitas Pakalka. Mes, muziejininkai, labai dėkingi šiems žmonėms, taip pat tiems Vilkaviškio krašto gyventojams, kurie anksčiau mus rėmė, ir tiems, kurie ateityje galbūt panorės mus pamaloninti.
Į mūsų muziejaus veiklą atkreipė dėmesį ir mokslininkai. Kauno technologijos universitetas vienoje iš erdviausių muziejaus patalpų atidaro nuolatinę mokslininkų 50-ies svariausių išradimų ekspoziciją. Dabar gaminami veikiantys maketai. Ekspozicijos įrengimo iniciatorius ir vadovas yra akademikas Kazimieras Ragulskis. Maketų ir modelių gamybos išlaidas prisiima universitetas ir juos gaminančios įmonės. Ekspoziciją lankytojai galės pamatyti jau šį rudenį.
Kviečiame Vilkaviškio krašto žmones aplankyti mūsų muziejų. Taip pat laukiame pasiūlymų įsigyti ar priimti dovanai eksponatų. Visais atvejais tai svariai prisidėtų prie mūsų šalies kultūros paveldo išsaugojimo ir propagavimo.
Dr. Justinas STONYS
Muziejaus vadovas
Galerija: Technikos muziejus
Publikuota: 2015-08-28 16:22:30
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Opšrūtuose suoleliu įamžintas Zitos Kelmickaitės atminimas * Virbaliečiai neapleido tradicijų – šiemet kvietė ragauti bulvių patiekalų * Sezono startą pasitinkantys „Bruklino“ futbolininkai neslepia ambicijų Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|