„Santaka“ / Kada galima triukšmauti? / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Kada galima triukšmauti?


Nors jau atsisveikinome su vasara ir šiltasis metų laikas tuoj baigsis, tačiau Savivaldybės administracija vis dar sulaukia daugiabučių namų gyventojų skambučių ir skundų dėl triukšmingų naktinių jaunimo pasilinksminimų. „Naktinėtojai“ įsidrąsina linksmintis neaptvertose įstaigų aikštelėse ar net daugiabučių namų kiemuose, taip trukdydami gyventojų ramybę ir darydami neigiamą poveikį jų sveikatai .

Primename, kad Vilkaviškio rajono savivaldybėje galioja „Triukšmo prevencijos Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosiose vietose“ taisyklės, patvirtintos Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos 2010 m. spalio 22 d. sprendimu Nr. B-TS-1292, skirtos apsaugoti mūsų rajono žmonių sveikatą bei aplinką nuo neigiamo triukšmo poveikio bei užtikrinti žmonių gyvenimo kokybę.

Informuojame, kad, pagal Lietuvos higienos normos HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“, leistinas triukšmo lygis daugiabučiuose namuose nuo 6 iki 18 val. yra ne didesnis nei 40–55 decibelų garso lygis, nuo 18 iki 22 val. – ne didesnis nei 35–50 decibelų garso lygis, nuo 22 iki 6 val. – ne didesnis kaip 30–45 decibelų garso lygis. Žmogus girdi 26–27 decibelų stiprumo garsą. Reikia nepamiršti, jog maždaug 30 procentų visų gyventojų yra jautresni garsams ir net tokio lygio garsas gali sukelti nepatogumus ar net sveikatos sutrikimus. Be to, pavargusius žmones erzina net ir nestiprūs garsai. Taigi, prieš ką nors darant, derėtų pagalvoti, ar jūsų veikla netrukdys aplinkiniams namo gyventojams.



Triukšmo prevencijos Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklėse nurodyta, kad arčiau nei 300 m atstumu nuo gyvenamųjų namų, švietimo įstaigų, bibliotekų, gydymo įstaigų įrengti žaidimų, cirko ir kiti atrakcionai gali veikti nuo 8.00 val. iki 22.00 val. Gyvenamojoje aplinkoje rankinius prietaisus, keliančius triukšmą, leidžiama naudoti darbo dienomis nuo 7.00 val. iki 21.00 val., o savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 10.00 val. iki 20.00 val. Atlikti triukšmingus remonto, rekonstrukcijos darbus privačiose valdose, daugiabučių namų patalpose leidžiama darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 18.00 val., išskyrus avarijų likvidavimo atvejus, neviršijant nustatytų triukšmo ribinių dydžių. Taisyklėse numatyti ir kiti apribojimai, su kuriais galite susipažinti Savivaldybės internetinėje svetainėje adresu www.vilkaviskis.lt .

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuostatuose nurodyta, kad vienas iš uždavinių yra viešosios tvarkos užtikrinimas. Tad jei kaimynai triukšmauja po 18 valandos (garsiai klausosi muzikos, dainuoja, groja muzikos instrumentais, šūkauja, bute atlieka griovimo, gręžimo, kitus triukšmingus remonto darbus ir kt.), gyventojai gali kreiptis į policiją. Jei kaimynai triukšmauja nuolatos, galima raštu kreiptis į apylinkės tyrėją.



Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 straipsnį policijos pareigūnai triukšmą nustato be jokių prietaisų. Jei bute garsiai skambės muzika, iškart rašyti protokolo ir bausti policija nepuls. Pirmiausia bus apklausiami kaimynai, kiti asmenys. Taip išsiaiškins, ar kaimynai specialiai trikdo rimtį, ar tai tik pavienis, atsitiktinis atvejis. Pasitaiko atvejų, kai kaimynas apkaltinamas tyčia ir nepagrįstai.
Jei kaimynai triukšmauja po 18 valandos, gyventojai gali kreiptis į policiją. Jei kaimynai triukšmauja nuolatos, galima raštu kreiptis į apylinkės tyrėją.


Protokolus už LR ATPK 42(4) straipsnio pažeidimus įgalioti surašyti ne tik policijos pareigūnai, bet ir kitos institucijos (Aplinkos ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, savivaldybių vykdomųjų institucijų įgalioti pareigūnai – seniūnai), tačiau jos dažniausiai dirba tik šviesiuoju paros metu (iki 17 val.). Tokiu atveju keliamas triukšmas nustatomas specialiais prietaisais.

Savivaldybė taip pat akcentuoja, kad vertinant gyvenamojoje aplinkoje statybų, laisvalaikio ir buitinį triukšmą, viešosios rimties trikdymą, triukšmo matavimai nėra privalomi, nes gali būti remiamasi ir kitais įrodymais (liudytojų, nukentėjusiųjų parodymais, garso, vaizdo įrašais ir pan.).



Nereikėtų pamiršti, kad triukšmauti negalima ne tik namuose, bet ir viešose vietose. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 straipsnyje (Viešosios rimties trikdymas) nurodoma, jog šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose, o vakaro ir nakties metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, užtraukia administracinę atsakomybę, o pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą už triukšmo taisyklių pažeidimus gresia 86–289 Eur bauda.

Gerbkime vieni kitus, rūpinkimės savo ir savo artimųjų sveikata bei aplinka.



Ieva Rinkevičiūtė



Publikuota: 2015-09-07 11:15:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Miestą netrukus papuoš garsios balerinos skulptūra
* Dėl kilnaus tikslo Vištytyje bus surengti trys koncertai
* Ilgų vakarų rezultatas – kruopščiai nupinti makramė dirbiniai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar taisyklinga sakyti „pamatuota nuomonė“?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama antroji žodžio pamatuoti reikšmė „remti, grįsti“ (pvz., pamatuoti teiginius ), taip pat žodžio pamatuotas reikšmė „pagrįstas“ (pvz., pamatuota išvada ).
Taigi pasakymai nepamatuotai didelės lėšos, pamatuota nuomonė ir panašūs yra visiškai taisyklingi ir vartotini.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai