„Santaka“ / Ką daryti bankomate radus pamirštus pinigus? / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Ką daryti bankomate radus pamirštus pinigus?


Į redakciją paskambinęs laikraščio skaitytojas pasakojo, kad atėjęs išsigryninti pinigų viename iš „Swedbank“ bankomatų rado kažkieno nepaimtus pinigus. Juos palikęs žmogus jau buvo nuėjęs, ir vyriškis nežinojo, ką tokiu atveju jis turėtų daryti. „Gerai, kad kol galvojau, bankomatas ėmė ir automatiškai įtraukė atgal pinigus“, – su palengvėjimu kalbėjo žmogus.



Situaciją paaiškino „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Loreta Lapinskaitė. Ji sakė, jog kiekvieną mėnesį bankomatuose išsigryninę pinigus juos pasiimti pamiršta iki 60 klientų.

„Radę bankomate pamirštus pinigus žmonės dažniausiai sutrinka: kaip elgtis, imti pinigus ar jų neimti? Jei bankomatu pasinaudojęs asmuo jau yra nuėjęs ir jo įspėti nebeįmanoma, tuomet geriausia yra nedaryti nieko. Bankomatai turi automatinio pinigų įtraukimo funkciją: nepaimti banknotai per 15 sekundžių automatiškai įtraukiami atgal ir būna fiksuojamas faktas, kad nuo kortelės nurašyti pinigai nebuvo paimti. Vėliau klientui nurodžius įvykio aplinkybes ir bankui atlikus bankomato inkasavimą, pinigai grįžta atgal į kliento sąskaitą, paprastai tai trunka nuo kelių dienų iki savaitės“, – paaiškino L. Lapinskaitė.


Jei bankomate pamiršti pinigai atnešami į banko padalinį, grąžinimo procedūra tikrajam jų savininkui gali užtrukti ilgiau. Tad geriausia bankomate rastų pinigų tiesiog neliesti.
Žinant nesėkmingai pasibaigusios pinigų gryninimosi operacijos datą ir laiką, policija gali atsekti nesąžiningai pasielgusio asmens tapatybę pasitelkdama vaizdo medžiagą.


„Statistika rodo, jog pinigus bankomatuose dažniau linkę pamiršti jaunesnio amžiaus gyventojai. Mat skubantys ir užsiėmę žmonės kartais vienu metu atlieka kelis veiksmus: ir gryninasi pinigus, ir tvarkydami reikalus kalba telefonu. Jų dėmesys būna nukreiptas į kitus dalykus, todėl pasiėmę bankomato grąžintą kortelę pinigus gali ir pamiršti. Vyresnio amžiaus žmonės, priešingai, dažniau gali nesuspėti per nustatytą laiką paimti pinigų ir juos bankomatas įtraukia atgal“, – kalbėjo „Swedbank“ atstovė.

Jei pinigai vis dėlto paimami, bet nepristatomi į banką, tai prilyginama vagystei. Kiekvienu tokiu atveju policija pradeda tyrimą.

Tyrėjų darbą gerokai palengvina šiuolaikinės technologijos – bankomatų filmavimo ar fotografavimo įranga. Žinant nesėkmingai pasibaigusios pinigų gryninimosi operacijos datą ir laiką, policija gali atsekti nesąžiningai pasielgusio asmens tapatybę pasitelkdama vaizdo medžiagą.






Publikuota: 2015-11-30 10:17:42

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai