„Santaka“ / Palinkėjimas klausytis tikros muzikos / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Jono Juškevičiaus nuotr.


Palinkėjimas klausytis tikros muzikos

Laima VABALIENĖ


„Džiazas – tai mano gyvenimo būdas“, – sako vienas Lietuvos jaunesniosios kartos saksofonininkų ir kompozitorių Kęstutis VAIGINIS. Visą pasaulį išmaišęs saksofono meistras greta garsių festivalių ir koncertų į savo tvarkaraštį yra įsirašęs ir Vilkaviškio miestą.

Prieš keletą metų Vilkaviškyje pasėjęs pirmąjį džiazo grūdą, saksofonininkas jį kantriai augina ir brandina, pakviesdamas klausytojus į vis naujus renginius. Šį lapkritį muzikos gurmanai turėjo galimybę vėl mėgautis niujorkietiško džiazo dvasia.

Dažniausiai savo kompozicijas grojantis K. Vaiginis po koncerto Vilkaviškio kultūros centre, dalydamasis įspūdžiais, sakė: „Aš myliu tai, ką darau. Visi klausytojai yra ypatingi ir mieli, visur, kur nuvažiuoji, stengiesi atnešti kažkokį gėrį ir jį perteikti per muziką.“

– Vilkaviškis – tik mažas taškelis Jūsų gastrolių maršrutuose. Kodėl pasirinkote būtent mūsų miestą? Ar yra respublikoje vietų, į kurias važiuojate su tokiu noru kaip pas mus?

– Yra keletas vietų, kur man irgi labai patinka groti, bet jūs man esate labai labai svarbūs. Dėl to, kad turite labai šiltą publiką, ir dėl to, kad lengva bendrauti su organizatoriais – kultūros centro žmonėmis. Tam, kad įvyktų koncertas, neužtenka paskambinti ir pasakyti: „Aš atvažiuoju groti.“ Koncertui turi būti tam tikros sąlygos: ir publika surinkta, ir salė paruošta, ir dar daug kitų dalykų.



– Daug koncertuodamas grojote įvairiose vietose. Kaip jaučiatės Vilkaviškio kultūros centro erdvėse?

– Kaip ir kiekviena vieta, centras turi tiek savo pliusų, tiek pusių, kurias būtų galima ateityje stiprinti. Kai kuriems centrams pavyksta eiti su šia diena: restauruoti patalpas, pagerinti instrumentus, garso aparatūrą... Manyčiau, kad tuos dalykus, kurie turėtų pasikeisti pas jus, patys žinote. Net nebūtina to akcentuoti.

Kai groji jau nebe pirmą kartą, į daugelį dalykų galbūt nekreipi dėmesio. Svarbiausia, koks yra bendravimas, kokie žmonės renkasi ir kam tu groji. Gyvenime pats pagrindinis dalykas yra žmonės. Gali groti ir karaliaus rūmuose, bet jei publika ne ta...

– Suteikdami galimybę klausytis išskirtinio meistriškumo atlikėjų ugdote žmonių muzikinį skonį. Kokį įspūdį susidarėte apie Vilkaviškio publiką?

– Publika tikrai auga ir tai yra smagu. Auga su kiekvienu koncertu, supranta, kas yra atvežama. Anaiptol ne visi žmonės įvertina tai, ką tu atsiveži, kokio ryškumo žvaigždę, iš kur ji yra: iš Azijos, Europos ar Niujorko. Muzikantai Vilkaviškyje jaučiasi priimami.



– Kaip prikalbinate netgi „Grammy“ laimėtojus čia atvažiuoti?

– Tai lemia asmeninės pažintys. Jeigu atvažiuoja tokie atlikėjais, tai tik dėl to, kad mes vienas kitą pažįstame, esame draugai. Pažintys atsiranda gastrolių metu. Po kiekvieno turo atlikėjai sugrįžę šnekasi, kur buvo, su kuo grojo. Taip tampa lengviau prikalbinti muzikantus atvažiuoti, dalyvauti projektuose. Priklauso ir nuo tavo paties lygio, kokią muzika kuri ir kt. Galbūt atrodo, kad tai yra lengva, bet iš tikrųjų tai didelis, sunkus ir kruopštus darbas.

– Paskutiniame koncerte pateikėte staigmeną – nuostabų primabalerinos šokį. Ar tokiomis staigmenomis ketinate Vilkaviškį lepinti ir ateityje?

– Su Vilkaviškiu susijusių ateities planų tikrai yra, tik juos bus smagu atskleisti tada, kai jau kažkas vyks. Kai žmogus žino, kad pamatys kažką ypatingo, tuomet siurprizas patampa nebe siurprizu.

– Kokie Jums buvo besibaigiantys metai?

– Įspūdingi! Visus metus pravažinėjau po užsienį ir atsivežiau neblogų projektų į Lietuvą. Teko būti Kinijoje, Indijoje, koncertuoti įvairiuose festivaliuose. Neseniai lankiausi Vienoje, dabar vykstu į Paryžiaus festivalį, po jo – vėl 10 dienų Indijoje. Kiekviena šalis turi savo spalvą ir žavesį. Naujuosius metus sutiksiu Lietuvoje. Čia labai smagu.



– Ką palinkėtumėte muzikos klausytojams?

– Klausytis tikros muzikos. Nebūtinai džiazo, bet kad ji būtų tikra. Neįvyniota į jokį blizgų popierių. Tas yra svarbiausia.



Publikuota: 2015-12-01 10:51:34

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai