„Santaka“ / Kas mus ims? – mažesnių miestelių gyventojams saugumo grėsmės neįdomios / Nuomonės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Nuomonės

Dalinkitės:  



Kas mus ims? – mažesnių miestelių gyventojams saugumo grėsmės neįdomios

Darius Ulickas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto, Seimo Darbo partijos frakcijos narys


Saugumo klausimai paskutiniu metu aptarinėjami dažnai ir iš įvairių pusių. Aukščiausiu lygiu. Teroristiniai išpuoliai Paryžiuje, Londone... Neseni įvykiai Vilniuje, nors ir įvairiai vertinti, bet nepalikę abejingų. Bent jau sostinėje. Tema aktuali ir verčianti imtis veiksmų.

Važinėju daug ir susitinku su įvairiais žmonėmis iš Raseinių rajono, Kelmės rajono, Kėdainių ir kitų miestų, miestelių ir kaimų. Aptariame gyventojams svarbias problemas. Kam svarbu mokyklos atnaujinimas, kas susirūpinęs dėl kelių remonto, bet nė karto neišgirdau nuogąstavimų dėl saugumo. Susidaro įspūdis, kad visa diskusija dėl teroristinių išpuolių ir viešojo saugumo stiprinimo vyksta tik Vilniuje. Mažesniuose miesteliuose tai nelabai ir aktualu.

„Kas mus ims?“ – tai pagrindinis atsakymas, kurį išgirstu, kai paklausiu, ką žmonės mąsto apie iškilusias grėsmes. Ne vienas mano sutiktas gyventojas tik šyptelėdavo paklaustas ir numodavo ranka, kad jų tai neliečia.

„Tegu ponai Vilniuje mąsto apie tai. Mes gyvename savo ritmu. Savo triukšmadarius pažįstame ir žinome kaip juos nuraminti, o teroristams mes neįdomūs“, – juokėsi Virgis iš Kelmės.


„Taip, per žinias tik ir girdime kas, kur, ką nušovė, susprogdino... Pasaulis baigia išprotėti! Gerai, kad gyvename ramiame miestely ir nereikia sukti apie tai galvos. Aš labai dėl to džiaugiuosi“, – antrino Laima iš Raseinių.

„Nesuprantu, kam tiek kalbėti apie tai, kas vyksta už tūkstančių kilometrų. Sėdim sau savo užkabory ir tylėkim. Kam tą baimę kelti? Lyg pas mus taip galėtų nutikti. Nesąmonė!” – savo nuomonę išsakė Vilius iš Kėdainių.
Miesteliuose dažnai susiduriu su požiūriu „mes esame per maži“ , bet šiuo atveju jis yra visai netinkamas.


Akivaizdu, kad mažesniuose miesteliuose gyvenantiems žmonėms saugumo klausimai nekelia didesnio susirūpinimo. Visi jaučiasi saugūs ir nutolę nuo grėsmių. Visgi neturėtume pamiršti budrumo. Savisaugos instinktas neturėtų „užmigti“, nes tai negali nutikti mums.

Miesteliuose dažnai susiduriu su požiūriu „mes esame per maži“ , bet šiuo atveju jis yra visai netinkamas. Saugumas – tiek mažų, tiek didelių klausimas, todėl nepamirškime būti budrūs ir saugokime save ir savo artimuosius.


Ne paskutinėje vietoje šiuo klausimu yra ir švietimas. Atsižvelgiant į tarptautinę padėtį, paskutinių įvykių parodytas grėsmes, saugumo stiprinimas ir grėsmių prevencija turi būti suvokiama ir įgyvendinama vienodai tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir mažesniuose. Čia turėtų įsitraukti visos institucijos, kurios atsakingos tiek už išorinį, tiek už vidinį saugumą. Jos geriausiai suvokia padėtį, todėl turėtų kuo daugiau kelti diskusijų visuomenėje ir kalbėtis su gyventojais apie saugumą ir kylančius pavojus. Netgi galėtų apsilankyti mokyklose ir nuo mažų dienų rodyti pavyzdį, koks turėtų būti patriotiškas ir pilietiškas lietuvis. Pilietiškumo ugdymas svarbus kaip niekada.

Galima pasidžiaugti, kad paskutiniu metu itin suaktyvėjo Šaulių sąjunga. Man pačiam teko garbė sudalyvauti Betygalos Maironio gimnazijos mokinių inauguracijoje į Šaulių sąjungą. Tie jauni, pasiryžimo ir idealų pilni veidai, suteikia vilties, kad jaunoji karta ne tik adekvačiai suvoks grėsmes, bet ir bus pasiruošę joms.





Publikuota: 2015-12-18 10:44:46

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai