„Santaka“ / Trys taisyklės, kurios padės sutaupyti vaistinėje / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Trys taisyklės, kurios padės sutaupyti vaistinėje


Valstybinė ligonių kasa (VLK) ragina žmones elgtis racionaliai ir pasinaudoti galimybėmis sutaupyti, įsigyjant Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamų kompensuojamųjų vaistų.

Žmonėms, norintiems vaistinėje sutaupyti ir už vaistus nepermokėti, reikėtų žinoti kelias taisykles. Pirmoji – vaistininkas privalo monitoriuje parodyti visus turimus tos pačios veikliosios medžiagos skirtingų gamintojų kompensuojamuosius vaistus. Antroji – vaistininkas turėtų pirmiausia pasiūlyti įsigyti tą kompensuojamąjį vaistą, kuriam taikoma mažiausia priemoka. Trečioji – jei pigiausio reikiamo vaisto vaistinė tądien neturi, vaistininkas jį privalo užsakyti ir pristatyti mieste per 2, o kaime – per 4 dienas.

Taigi, siekiantiems nepermokėti už vaistus pacientams, derėtų pasirinkti vaistą iš vaistinės monitoriuje rodomo sąrašo, drąsiai klausti vaistininko, kuris kompensuojamasis vaistas yra su mažiausia priemoka, o jei pastarojo tuo metu vaistinėje nėra – užsakyti, kad šis būtų pristatytas artimiausiomis dienomis.

VLK užsakymu UAB „Baltijos tyrimai" 2015 m. rugsėjį atlikto reprezentatyvaus visuomenės nuomonės tyrimo apie vaistų įsigijimą duomenimis, trečdaliui įsigijusiųjų kompensuojamųjų vaistų vaistininkas visada parodo vaistų sąrašą, 43 proc. parodo kartais, o 24 proc. – niekada nerodo viso sąrašo. Taip pat 26 proc. tyrimo dalyvių, įsigijusių kompensuojamųjų vaistų, atsakė, kad vaistininkai visada pasiūlo vaistų su mažiausia priemoka, dar 57 proc. teigė, kad taip atsitinka kartais, o 16 proc. tyrimo dalyvių teigia, kad tokio pasiūlymo nėra sulaukę.



„Vaistus reikia vartoti racionaliai, pasitarus su gydytoju ir vaistininku, o išmintinga rinktis tuos, kurių priemoka yra mažesnė bei taip taupyti savo pinigus", – pataria I. Medžiaušaitė. VLK nuotr.
išrašydamas receptą gydytojas ant popieriaus lapelio parašo konkretų vaisto pavadinimą, kurį pacientas turi įsigyti, o šis nebūtinai yra su mažiausia priemoka. Žmonėms svarbu žinoti, kad jie turi galimybę pasirinkti.


VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Irmos Medžiaušaitės teigimu, pacientams svarbu žinoti, kad gydo ne vaisto pakuotė, o veiklioji medžiaga, todėl svarbu rinktis vaistus su mažesnėmis priemokomis. „Deja, neretai žmonės renkasi vaistus su didesne priemoka, pagal gamintojo pavadinimą, nors žino, kad gydo ne pakuotė, tablečių spalva, o vaisto veiklioji medžiaga. Būna ir tokių atvejų, kai išrašydamas receptą gydytojas ant popieriaus lapelio parašo konkretų vaisto pavadinimą, kurį pacientas turi įsigyti, o šis nebūtinai yra su mažiausia priemoka. Žmonėms svarbu žinoti, kad jie turi galimybę pasirinkti", – sako I. Medžiaušaitė.

Anot jos, vaistus reikia vartoti racionaliai, pasitarus su gydytoju ir vaistininku, o išmintinga rinktis tuos, kurių priemoka yra mažesnė bei taip taupyti savo pinigus. Pavyzdžiui, jei įsigydami kardiologinius kompensuojamuosius vaistus žmonės rinktųsi tokius pačius tik pigesnius vaistus, jie galėtų sutaupyti – išleistų vidutiniškai 6 kartus mažiau, t. y. visi kartu sutaupytų 27 mln. eurų visos Lietuvos mastu.



„VLK atlikti skaičiavimai, analizuojant 2014 m. mūsų šalies gyventojų vaistų vartojimo ypatumus, parodė, kad iš viso per 2014 metus pacientai sumokėjo 52 mln. eurų priemokų. Tai reiškia, kad jie sumokėjo penktadalį visų kompensuojamųjų vaistų pardavimo kainos. Taip nebūtų, jei žmonės neskubėtų rinktis vaistų su didžiausiomis priemokomis", – neabejojo I. Medžiaušaitė.

VLK info



Publikuota: 2015-12-23 10:25:07

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai