„Santaka“ / Gerai besimokančio studento kriterijus nustatys aukštosios mokyklos / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Gerai besimokančio studento kriterijus nustatys aukštosios mokyklos


Seimo plenariniame posėdyje priimtas sprendimas dėl „gerai besimokančio“ piliečio apibrėžimo. Nuo šiol aukštosios mokyklos pačios turės nustatyti kas yra gerai besimokantis studentas ir pagal nustatytą sąvoką rotuoti studentus.

„Džiaugiamės, kad Seimas atmetė siūlymą gerai besimokančiais laikyti tuos studentus, kurių vidurkis didesnis nei septyni. Kiekvienoje aukštojoje mokykloje įvertinimo „septyni“ vertė skiriasi, tokia pataisa būtų įtvirtinusi nelygybę tarp skirtingų aukštųjų mokyklų ir studijų programų studentų. Priimta įstatymo pataisa leis pačioms aukštosioms mokykloms nustatyti kartelę, kas būtent toje aukštojoje mokykloje pagal jos profilį yra gerai besimokantis, ir pagal ją rotuoti studentus“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

LSS prezidento teigimu, tokia pataisa leis aukštosioms mokykloms įvesti daugiau lankstumo į studijų procesą, studentai nebus lyginami pagal vieną (septyneto) kriterijų skirtingose studijų aplinkose. „Manome, kad priimta pataisa yra kur kas teisingesnė už siūlytą septyneto variantą, kadangi leis aukštosioms pačioms įsivertinti savo studijų aplinkų, vertinimo procesus ir kultūrinius skirtumus tarp skirtingų padalinių, studijų programą“, – sako P. Baltokas.



Studentų atstovas pripažįsta, kad pereinamasis laikotarpis, kol visos aukštosios mokyklos nusistatys ką traktuoti gerai besimokančiu studentu gali būti sudėtingas, nes Statutų, kuriuose aukštosios mokyklos turės apibrėžti gerai besimokančio studento kriterijus, keitimas nėra lengvas procesas, kiekvienai aukštajai teks ne tik apsispręsti dėl gerai besimokančio studento sampratos ir šį sprendimą įtraukti visas interesų grupes, bet ir praeiti nelengvą statuto keitimo procesą.

Anot P. Baltoko, aukštųjų mokyklų bendruomenių apsisprendimas dėl to kas yra gerai besimokantis studentas ateityje turėtų būti geru ir aiškiu rodikliu nurodančiu kaip šią sąvoką supranta akademinės bendruomenės. „Tikėtina, kad turėsime net keletą skirtingų sampratų, idėjų ir patirčių jas taikant taip sutvirtindami savo žinias bendrąja prasme, jei kartais reiktų ateityje vėl apsispręsti dėl to kas yra gerai besimokantis studentas nacionaliniu mastu.
Priimta įstatymo pataisa leis pačioms aukštosioms mokykloms nustatyti kartelę, kas būtent toje aukštojoje mokykloje pagal jos profilį yra gerai besimokantis, ir pagal ją rotuoti studentus.


Studentų sąjungos prezidento manymu, teisingiausia „gerai besimokančiais“ laikyti tuos studentus, kurie per numatytu tempu surenka visus studijų dalyke numatytus kreditus ir įgyja studijų programos apraše numatytas kompetencijas. „Toks gerai besimokančio studento apibrėžimas suteiktų studentams daugiau laisvės renkantis studijų dalykus, taip pat būtų objektyvus, aiškus ir iš anksto žinomas“, - teigia P. Baltokas.













Publikuota: 2015-12-28 10:19:07

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai