„Santaka“ / Niūrios žiemos išsekintam organizmui reikia reabilitacijos / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  

Autorės nuotr.


Niūrios žiemos išsekintam organizmui reikia reabilitacijos

Eglė KVIESULAITIENĖ


Baigiantis niūriajam metų periodui ir artėjant pavasariui, ne vienas iš mūsų skundžiasi išsekusiomis jėgomis, kamuojančiu nuovargiu, sudirgusia nervų sistema. Medikai organizmą atgaivinti ir imunitetą sustiprinti rekomenduoja reabilitaciniu gydymu.



Pritaiko pagal būklę

Ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Jolanta Kononenkaitė sako vis girdinti, kad vilkaviškiečiai moka nemažus pinigus ir vyksta pailsėti į sanatorijas Birštone ar Druskininkuose. Sumokėję šimtus eurų žmonės pasimėgauja vandens procedūromis, masažu, mankštomis, fizioterapija. Tačiau visas šias procedūras galima gauti ir savoje ligoninėje, nevažiuojant toli nuo namų ir nemokant tokių didelių sumų.

– Gydytojas reabilitologas gali pritaikyti procedūras kiekvienam, turinčiam vienokių ar kitokių nusiskundimų, – sakė J. Kononenkaitė. – Besiskundžiantys stuburo problemomis sustiprins stuburo raumenis masažu, fizioterapija, mankšta. Kraujotakos problemoms spręsti taip pat skiriamos specialios procedūros. O vanduo, kaip sakoma, gydo viską. Tai ir relaksacija, ir grūdinimasis, ir jėgų atgavimas prieš pavasario darbus, ir raumenų stiprinimas.




Skundžiasi išsekimu

Anot gydytojos, besibaigiant žiemai į medikus kreipiasi kaip niekad daug žmonių, nerimaujančių dėl organizmo išsekimo. Žmonės skundžiasi, jog tiesiog neturi jėgų dirbti, nuo pat ryto jaučiasi pavargę ir norėtų tik tysoti lovoje nieko neveikdami. Tam įtakos turi saulės ir vitamino D trūkumas, mažas fizinis aktyvumas, niūri gamta, skatinanti depresines nuotaikas.

– Po vienos kitos relaksacijos procedūros, pratimų „baseine“ ar masažo vonioje, šarko duše paciento savijauta kaip mat pagerėja, organizmas atsigauna ir grįžta noras dirbti bei pramogauti, – sakė J. Kononenkaitė. – Tiems, kurie dar neišbandė ligoninės siūlomų vandens procedūrų, tikrai vertėtų pamėginti.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus medikai taiko darbo valandas prie žmonių poreikių. Dėl to skyriaus procedūriniai kabinetai pradeda veikti jau nuo 7 val. ryto, dirba ir pietų metu. Jei atsirastų daugiau pageidaujančiųjų, grupes medikai sudarytų ir po darbo valandų.

Žmonės skundžiasi, jog tiesiog neturi jėgų dirbti, nuo pat ryto jaučiasi pavargę ir norėtų tik tysoti lovoje nieko neveikdami.


Reikia ir vaikams

J. Kononenkaitė stebėjosi, kad dar yra žmonių, net nenutuokiančių, jog ligoninėje yra Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, kuriame atliekamos ir „sausos“, ir vandens procedūros. Dažnai gydomąsias procedūras išbandę vilkaviškiečiai sugrįžta po pusmečio ar net po poros mėnesių. Vilkaviškio ligoninės teikiamomis vandens procedūromis naudojasi daug Šakių rajono gyventojų, atvažiuoja marijampoliečių.

Medikai neabejoja, kad net ir jauno žmogaus organizmui būtina relaksuotis. Nuo šiuolaikinio gyvenimo tempo, noro pirmauti ir pasiekti viską, kas geriausia, įtampą patiria moksleiviai, studentai, jaunos šeimos. Dėl įtampos bei nuolatinio streso nervų sistema patiria ypač didelius krūvius, dėl to išsivysto įvairūs psichikos sutrikimai.

J. Kononenkaitė kviečia pas reabilitologus registruotis ne tik suaugusiesiems, bet ir atsivesti vaikus. Mat šių organizmui taip pat reikalinga relaksacija, be to, pratimų vandenyje ar „sausos“ mankštos reikia kasdien prie kompiuterio palinkusiam stuburui. Anot gydytojos, šiuo metu vis populiarėja natūralūs gydymo būdai, o reabilitacija – kur kas natūralesnis gydymas nei tabletės.




Gydys akupunktūra

Jauna Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kineziterapeutų brigada pacientams siūlo ne tik įvairias mankštas, pilateso, raumenų tempimo, kvėpavimo pratimus, bet ir pataria, kaip susidaryti programą mankštinantis sporto klube.

– Sporto klubuose dirbantys specialistai paprastai programas sudaro sveikiems žmonėms, kurie nori mesti svorį, auginti raumenis ar pan., – aiškino J. Kononenkaitė. – O mūsų specialistai jas sudaro atsižvelgdami į žmogaus sveikatos būklę. Tad turėdami nustatytą programą pacientai vėliau pagal ją gali dirbti ir sporto klube.

Netrukus skyrius pacientams pasiūlys dar vieną naujovę – akupunktūrą. Tam jau parengtas kabinetas, paruošta specialistė. Beliko sulaukti dokumentų suderinimo ir nuo pavasario šis gydymo metodas, kai tam tikri kūno taškai dirginami specialiomis adatomis, bus taikomas. Skyriaus vedėja neabejoja, kad naujasis gydymo metodas mūsų rajone bus populiarus, mat kai kurie akupunktūra gydęsi pacientai pas šios srities specialistus vykdavo į kitus miestus.





Publikuota: 2016-02-22 09:19:02

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai