„Santaka“ / Muitinė įspėja: pirkdami egzotišką suvenyrą, jūs nužudote dramblį / Stop! Siena

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Stop! Siena

Dalinkitės:  


Kasmet nužudoma dešimtys tūkstančių dramblių, o iš jų kaulo ilčių gaminami suvenyrai ir kiti dirbiniai.

Muitinės departamento nuotr.


Muitinė įspėja: pirkdami egzotišką suvenyrą, jūs nužudote dramblį


Lietuvos muitinė šiandien, kovo 3 d., mini pasaulinę Laukinės gamtos dieną. Šią dieną prieš 43 metus Vašingtone buvo pasirašyta Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinė konvencija (CITES), kurios pagrindinė nuostata skelbia, kad tarptautinė prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais neturi grėsti jų išlikimui.

Jungtinių Tautų inicijuotos ir visame pasaulyje minimos Laukinės gamtos dienos tema šiemet yra „Laukinių gyvūnų ateitis – mūsų rankose“. Ji skirta Afrikos ir Azijos drambliams, kurių kasmet nužudoma dešimtys tūkstančių, o iš jų dramblio kaulo ilčių gaminami suvenyrai ir kiti dirbiniai.

Į Lietuvą prieš kelerius metus taip pat buvo bandyta įvežti dramblio odą ir dramblio kaulo iltį be reikalingų leidimų, tad šie daiktai muitinės pareigūnų buvo sulaikyti.

Šiemet muitininkai, vykdydami per valstybės sieną gabenamų nykstančių augalų ir gyvūnų bei jų dalių kontrolę, sulaikė 2 butelius su spiritu užpiltomis gyvatėmis ir 14 pakuočių maisto papildų, pagamintų iš rudosios meškos taukų.

2015 m. išsiskyrė gabenamų gyvūnų ragų kiekiu, jų sulaikyta net 32 vienetai. Pasak Muitinės departamento Muitinės procedūrų skyriaus vyr. inspektorės Aistės Žičkutės, pasitaiko ir itin įdomių atvejų. „Pernai muitinė sulaikė aligatoriaus ir krokodilo galvas bei 30 krokodilo dantų, o 2012 m. buvo sulaikytas diržas, pagamintas iš indonezinės kobros. Tokiu diržu apsijuosęs žmogus atrodytų kaip apsijuosęs gyvatę“, - sakė A. Žičkutė. Specialistės teigimu, dažniausiai be reikalingų leidimų gabenamomis prekėmis galima būtų vadinti įvairius rytų medicinos preparatus bei kosmetikos gaminius su laukinių gyvūnų dalimis, spiritines gyvačių ir skorpionų užpiltines.



Muitinės pareigūnai, vadovaudamiesi CITES konvencijos nuostatomis, taip pat dažnai sulaiko batus ar kitus gaminius iš gyvūnų odos, sukietėjusius koralus, o kartais net ir gyvus nykstančius gyvūnus – sausumos vėžlius, įvairių rūšių paukščius.
Dažniausiai be reikalingų leidimų gabenamomis prekėmis galima būtų vadinti įvairius rytų medicinos preparatus bei kosmetikos gaminius su laukinių gyvūnų dalimis, spiritines gyvačių ir skorpionų užpiltines.


Pasitaiko ir augalų sulaikymų. 2011 m. sulaikytos kelių rūšių gyvos orchidėjos, pašto siuntose bei lėktuvais keliavusių keleivių bagažuose pasiekusios Lietuvą iš Indijos, Malaizijos bei Tailando. Gavus ekspertų išvadas tuomet nustatyta, kad į Lietuvą atkeliavusios orchidėjos yra saugomos kaip nykstančios, yra įrašytos į II CITES priedą, o jų gabenimui reikalingi specialūs leidimai. Sulaikytos gėlės buvo konfiskuotos ir perduotos Vilniaus universiteto Botanikos sodui. Deja, egzotiški augalai, net ir prižiūrimi specialistų, neprigijo. Tai tik patvirtina faktą, kad egzotiškiems augalams geriausia augti tai rūšiai būdingoje gamtinėje aplinkoje, o žmogaus įsikišimas į jų natūralų augimą tik prisideda prie rūšies nykimo.



Lietuvos muitinė primena, kad keliautojai, norėdami iš užsienio šalių parsivežti egzotiškų suvenyrų, pagamintų iš laukinių gyvūnų, augalų ar jų dalių, turi pasidomėti, ar jiems nėra reikalingi specialūs leidimai: vienkartinis CITES leidimas gyvūnų importui ir eksportui bei vienkartinis leidimas įvežti gyvūnus į Lietuvos Respubliką arba išvežti iš jos. Dar prieš išvykstant į kelionę dėl šių leidimų reikėtų kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą.

Lietuvos muitininkų sulaikyti suvenyrai, pagaminti iš saugomų laukinių gyvūnų ar augalų, demonstruojami Vilniaus oro uoste įrengtoje ekspozicijoje, kurioje - kailiai, rankinės bei bateliai iš roplių odos, koralai, kriauklės, taip pat pateikiama informacija apie tokių gaminių gabenimo tvarką. Nemažai eksponatų galima pamatyti ir Muitinės muziejuje.



Muitinės departamento inf.

Daugiau: Muitinės tarpininkas



Galerija: Egzotiška kontrabanda




Publikuota: 2016-03-03 09:56:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai