„Santaka“ / Vilkai jau įsisuko į kaimo gyventojų šunis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-03-04 15:40

Dalinkitės:  


Ona Ferensienė seniūnei Violetai Raulinaitienei guodėsi, jog šeštadienio vakare prie šunelio būdos rado tik grandinę ir kailio likučius. Vilkai sudraskė ir du jos brolio Mindaugo Skilinkevičiaus augintinius.

Autorės nuotr.


Vilkai jau įsisuko į kaimo gyventojų šunis

Eglė MIČIULIENĖ


Kad vilkai kasmet papjauna vis daugiau gyvulių, mūsų kraštuose jau nebe naujiena. Tačiau šios savaitės pradžioje nejaukios žinios sulaukėme iš Bartninkų seniūnijos: Grajauskų kaimo gyventojai vilkus kaltina papjovus net aštuonis šunis.



Laukuose gyvulių nėra

Bartninkų seniūnė Violeta Raulinaitienė pasakojo, jog vilkai seniūnijos kaimuose jau papjovę ne vieną veršį ar avį, bet kad pultų šunis – to dar nebuvę.

Šįkart per porą savaičių pilkieji Grajauskų kaime papjovė net keturių gyventojų šunis – tiek pririštus, tiek palaidus. Seniūnijos duomenimis, gyventojai neteko aštuonių keturkojų. Pasak seniūnės, šiuo metu laukuose pririštų gyvulių nėra, tad vilkai ėmė pulti šunis. Beje, tokių atvejų Lietuvoje buvę jau ne vienas.

Grajauskų kaimas – nedidelis, jį sudaro keletas vienas nuo kito atokiau įsikūrusių vienkiemių. Didelių miškų arti kaimo nėra, bet gausu krūmynų, pelkynų.

– Vilkų pas mus tikrai yra, ir problemų jie pridaro. Jei jau dieną žmonės mato prabėgančius tris vilkus – tai šį tą reiškia. Juk vilkas – atsargus žvėris. O kaip nuo jų apsiginti – nežinome, – kalbėjo V. Raulinaitienė. – Sakiau žmonėms, kad dėl papjautų šunų surašytų prašymus, ir juos perduosime Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriui. Žinoma, šunys – ne veršiai ar avys, už juos kompensacijų niekas nemokės. Bet informaciją vis tiek reikia surinkti, kad į šią problemą būtų atkreipta kuo daugiau dėmesio.




Matė tik šešėlį

– Dabar aš ir pati bijau išeiti į kiemą – einame abu su vyru. Anksti ryte, kol neprašvitę, išėjusi į lauką pirmiausia kiemą apsišviečiu prožektoriumi. Man pačiai baisu, o ką kalbėti apie vaikus? Jie juk ryte turi važiuoti į mokyklą, tad pėsti ilgą galą eina iki pagrindinio kelio. Ir vasarą vakarais po lauką lakstys. Mano mažiausiajai – tik treji metukai, tai kaip ją į kiemą išleisti? Kaip gyvulius reikės į laukus išvesti? – baisėjosi Grajauskų kaimo gyventoja Ona Ferensienė.

Šį savaitgalį iš jos kiemo vilkai išnešė du jaunus šunelius. Abu buvo pririšti, pasak šeimininkės, kiek laisviau, kad neveržtų antkaklis.

Moteris pasakojo, jog šeštadienio vakare, lauke ėmus skalyti šunims, abu su vyru apvaikščiojo kiemą, apžiūrėjo visas pakampes, bet nieko nepastebėjo. Po gero pusvalandžio vėl pasigirdo triukšmas, keistas pratisas šuns viauktelėjimas. Šįkart išpuolę į kiemą šeimininkai prie būdos neberado vieno šunelio – ant antkaklio buvo likęs tik nunertas kuokštas plaukų. Pašvietę prožektoriumi žmonės pastebėjo tolyn nubėgantį šešėlį.

Tiktai ryte šeimininkai apsižiūrėjo, kad nebėra ir kito, atokiau laikyto, keturkojo. Ko gero, vilkas jį pagriebė dar anksčiau, kai triukšmas kieme kilo pirmą kartą.


– Aš ir stebiuosi: šernus iššaudė dėl maro, zuikiai irgi beveik išnyko dėl ligų, o štai vilkams niekas nieko negali daryti! – skėsčiojo rankomis O. Ferensienė.



Kasmet – po veršį

Kitą naktį dingo du netoliese gyvenančio O. Ferensienės brolio Mindaugo Skilinkevičiaus keturkojai. Anot vyriškio, abu jie bėgiojo palaidi. Viena iš jų, kalytė, prieš porą dienų buvo atsivedusi šuniukų, tad šie be motinos – jau irgi pasmerkti.

Ne taip seniai dingo dar keturi kitų Grajauskų kaimo gyventojų šunys.

Kad visus šiuos augintinius suėdė vilkai, o ne koks kitas žvėris, kaimo gyventojai net neabejoja, mat ne kartą matę vilkų pėdas. Žmonės spėja, jog į šunis galėjo įsisukti koks nusenęs plėšrūnas, jau nepajėgiantis pagauti po laukus bėgiojančių stirnų.

– Man trejus metus pagrečiui vilkai sudraskė po veršį. Dar vieną, ketvirtąjį, šiaip taip su antibiotikais pavyko išgydyti. Visuomet rasdavome vilkų pėdas. Praėjusį savaitgalį buvo šiek tiek pasnigę, ir ant šviežio sniego lygiai tokios pačios pėdos buvo, – pasakojo O. Ferensienė.

Moteris tvirtino, kad anksčiau į kiemą vilkai dar nelįsdavo, apsukdavo sodybą lanku. O šiemet pirmuosius vilko pėdsakus prieš kelias savaites jos vyras pastebėjo visai prie pat sodybos, šalia pašto dėžutės.




Lenda net į tvartą

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė Jūratė Bindokaitė sakė, jog pernai dėl kompensacijų už vilkų padarytus nuostolius į šį skyrių kreipėsi 31 mūsų rajono gyventojas. Iš viso ūkininkai neteko 50 gyvulių: 32 avių ir 18 veršelių. Iš jų trys veršiai buvo papjauti Bartninkų seniūnijoje: Geisteriškių, Grajauskų kaimuose ir pačiame Bartninkų miestelyje.

Šiais metais, nors gyvuliai į laukus dar neišvesti, vilkai taip pat spėjo pridaryti nuostolių.

Nuo plėšrūnų nukentėjo vienas Vištyčio seniūnijos gyventojas. Sausio viduryje vilkai išpjovė 14 šio ūkininko avių. Jos buvo laikomos tvarte, tačiau žvėrys rado, kaip įlįsti pro šoną, dengtą polietileno danga, ir papjovė suaugusią avį bei trylika rudenį atvestų ėriukų.





Galerija: Grajauskų kaimas




Publikuota: 2016-03-04 15:40:21

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai