„Santaka“ / Į politikos mokslus atvedė smalsumas / Kraštiečiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kraštiečiai

Dalinkitės:  


Simona Kasmauskaitė sako, kad studijų kokybė daug priklauso nuo paties studento – kiek jis iš universiteto pasiims, tiek ir turės.

Į politikos mokslus atvedė smalsumas


Politikos mokslus Vytauto Didžiojo universitete kremtanti vilkaviškietė Simona Kasmauskaitė su ilgesiu prisimena gimnazijos laikus. Tuomet merginos neišgąsdino nei brandos egzaminai, nei būsimų studijų paieškos. Dėl savo ateities Simona rami ir šiandien.

Kiek pasiimsi, tiek ir turėsi

S. Kasmauskaitė, dar būdama gimnaziste, nei brandos egzaminų, nei būsimos profesijos pasirinkimo nesureikšmino. Mergina jau žemesnėse klasėse žinojo, kad bus humanitarinių mokslų atstovė, tačiau konkrečią sritį išsirinko likus kelioms dienoms iki prašymų į aukštąsias mokyklas pateikimo. „Nei tėvai, nei draugai mano studijų pasirinkimui įtakos nedarė. Tai greičiau buvo domėjimasis tuo, ko dar nesu bandžiusi. Politikos mokslus išsirinkau vedama smalsumo. Tai buvo pagrindinis mano pasirinkimo akstinas“, – sakė vilkaviškietė. Išsirinkus studijų kryptį, teko ieškoti ir širdžiai artimiausio universiteto. Labiausiai merginos dėmesį patraukė Vytauto Didžiojo universitete (VDU) deklaruojamas liberalumo principas – artes liberales (laisvieji menai).

Šiandien, jau valgydama studentišką duoną, Simona džiaugiasi savo pasirinkimu. Pasak jos, politikos mokslų studijos teikia ne tik specifinių specialybės žinių, bet ir padeda ugdyti asmeninius gebėjimus, tokius kaip kritinį, analitinį mąstymą, gebėjimą plačiai analizuoti pasaulyje vykstančius procesus. Tačiau studentė neneigia, kad tiek jos pasirinktas universitetas, tiek studijų programa turi ir minusų. Vienu didžiausių Simona įvardijo nuolatinį dėstytojų ir studentų „bėgimą“, kurį išprovokuoja didelis užimtumas, studentams – rašto darbų ir atsiskaitymų gausa. Todėl dažnai paskaitų medžiagą detaliau išsianalizuoti tenka namuose. Vis dėlto mergina įsitikinusi, jog svarbiausia yra ambicijos ir norai. Ji teigia, kad jei nedėsi pastangų, būsi tiesiog statistinis studentas, kurio nei vardo, nei veido dėstytojas neprisimins. Tačiau rodant iniciatyvą, užsiimant papildomomis veiklomis, kurias inicijuoja universitetas, investuotas laikas ir pastangos atsipirks su kaupu. Todėl studijų kokybė didele dalimi priklauso ir nuo paties studento – kiek iš universiteto jis pasiims, tiek ir turės.


Įgytas žinias atveš į Vilkaviškį

Politikos mokslų studentai susipažįsta su pagrindinėmis diplomatijos tiesomis (kaip kalbėti viešai, kaip elgtis, sveikintis ir netgi ką rengtis kalbant prieš auditoriją). Padedami visuomenės veikėjo, filosofo Leonido Donskio, jie ieško sąsajų tarp politikos ir literatūros, taip pat bando suprasti kiekvieną tautą kaip naciją ir daugelį kitų pasaulį bei jame vykstančius politinius procesus pažinti leidžiančių dalykų.

Per paskaitas ir kitas akademines veiklas įgytas žinias S. Kasmauskaitė žada panaudoti atlikdama praktiką Užsienio reikalų ministerijoje (URM). Tačiau vien ja mergina apsiriboti nežada. Kitą praktiką Simona norėtų atlikti savo gimtajame mieste. Ji tikisi prisidėti prie Vilkaviškio rajono savivaldybės veiklos. Tokį praktikų eiliškumą mergina pasirinko neatsitiktinai. Simona mano, jog dirbdama URM su specialistais iš visos Lietuvos pasisems pakankamai patirties, kuri galėtų būti naudinga tobulinant Vilkaviškio rajono savivaldybės darbo „mechanizmą“ ir į įstaigą įnešti „naujų vėjų“.

Norint galima spėti viską
Politikos mokslų studijos teikia ne tik specifinių specialybės žinių, bet ir padeda ugdyti asmeninius gebėjimus, tokius kaip kritinį, analitinį mąstymą, gebėjimą plačiai analizuoti pasaulyje vykstančius procesus.


Nors vilkaviškietė minėjo, kad rašto darbų ir atsiskaitymų gausa atima nemažai laiko, senų pomėgių ji nepamiršo. Nuo mažens kartu su muzika ir dainavimu gyvenančiai Simonai buvo sunku priprasti, jog universitetas ir akademinis gyvenimas užima dainavimui taupomą laiką, tačiau ji tikina, kad norint įmanoma spėti viską. Nors šiandien studentė negali dainuoti visur ir visada, kaip buvo pripratusi anksčiau, laiko mėgstamai veiklai randa. Mergina lanko dainavimo pamokas, klausytojus savo balsu džiugina per renginius.

Taip pat Simona dalyvauja įvairių organizacijų veiklose, prisideda prie socialinių projektų. Vilkaviškietė su šypsena pasakoja apie nevyriausybinę organizaciją – akademinį politologų klubą. Pasak jos, čia politikos vyksmu besidomintys studentai gali realizuoti paskaitose įgytas žinias, tobulinti komunikacinius, organizacinius įgūdžius, bendrauti su politikos bei žiniasklaidos srities specialistais ir prisidėti prie pilietinės visuomenės kūrimo.

Vilkaviškis – deimantų kraštas

S. Kasmauskaitės teigimu, norint mokytis politikos subtilybių, ypatingų talentų nereikia. Svarbiausia nuolat domėtis pasaulyje vykstančiais procesais, todėl apie šią sritį svajojantiems moksleiviams ji pataria nieko nelaukti ir pradėti plėsti savo akiratį. Tačiau dėl jaunųjų vilkaviškiečių Simona nesibaimina.


Remdamasi savo patirtimi ji teigia, kad Vilkaviškis – nuostabus kraštas su puikiai išvystyta švietimo sistema ir savišvietos galimybėmis. „Jablonskiškas lopšys Suvalkijoje vis dar egzistuoja. Švietimo įstaigų vertybinių normų ir gerų pedagogų dėka mieste išugdomi kūrybingi, net kelias veiklas gebantys suderinti žmonės. Svarbiausia šį Jono Basanavičiaus, Jono Jablonskio sukurtą lopšį išlaikyti kuo ilgiau“, – gimtajam kraštui gerų žodžių negaili Simona.

Studentė rajono abiturientams pataria rasti savo kelią ir neužstrigti nemėgstamų dalykų apsuptyje, o jei kažkas nepatinka – keisti. Juk yra begalė vietos tobulėti ir begalė dalykų, kuriais verta domėtis. S. Kasmauskaitė dėl egzaminų pataria per daug nesijaudinti, nes vis dėlto jie nėra pagrindinis faktorius, lemiantis tolesnį gyvenimą.



Aušrinė VAŠČĖGAITĖ



Publikuota: 2016-03-07 17:12:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai