„Santaka“ / Kaip apsisaugoti nuo kenksmingo druskos poveikio? / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Kaip apsisaugoti nuo kenksmingo druskos poveikio?

Žydrė Dargužytė





Kas dieną suvartojame neįtikėtinai didelius kiekius druskos: apie 2 – 3 šaukštelius beriame gamindami maistą, o jei aktyviai sportuojame, dažniausiai nesąmoningai šį kiekį padidiname kone perpus. Dietologų teigimu, toks kiekis tampa pavojingas mūsų sveikatai ir gali sukelti nemalonių pasekmių. Ką daryti, jei vis dėlto sunku visiškai atsisakyti druskos vartojimo ar nepavyksta sumažinti jos kiekio?

Tyrimų metu nustatyta, jog rekomenduojamas druskos kiekis per dieną yra nuo pusės iki vieno šaukštelio. Tad kodėl mes taip stipriai viršijame rekomenduojamas paros normas? Manoma, jog druska sukelia priklausomybę. Nepaisant to, kad ji dalyvauja druskos jonų apykaitoje organizme, mažina širdies ligų rizikos tikimybę, o natrio ir kalio santykis organizme užtikrina sveikos širdies veikimą, vis dėlto besaikis druskos vartojimas sveikatai gali turėti ypač didelį neigiamą poveikį.

Medikai ir papildų ekspertai paklausti, kaip padėti organizmui kovoti su neigiamu druskos poveikiu, pastebi, kad vartojant maisto papildų, galima sumažinti žmogaus organizmui kenksmingą druskos poveikį. „Tiktų papildai, kuriuose yra veikliųjų medžiagų, skirtų ląstelių energijai palaikyti, aktyvumui užtikrinti, padedančių apsaugoti širdies ląsteles ir kontroliuoti arterijų sklerozę skatinančius metabolinius procesus“, – konsultuoja vaistininkė Daiva Šemetulskienė.



Apie ką nutyli druskos tiekėjai?

Daugumos druskų (net ir košerinės) gamintojai naudoja sieros rūgštį ir chlorą tam, kad išbalintų druską – taip produktas atrodo patrauklesnis vartotojui. Taip pat ant pakuotės dažnai galite rasti etiketę su užrašu „99, 7 % grynas produktas“. Neretai vartotojai mano, jog toks produktas yra be jokių priedų. Tačiau tokia nuomonė yra klaidinga. Kai iš druskos yra pašalinami kiti mineralai, organizmas jų paprasčiausiai negauna. Rafinuota arba išvalyta druska yra laikoma kenksminga, nes jos sudėtyje nėra jokių papildomų mineralų. Manoma kad tai – nenatūralus procesas. Suvartojus tokio produkto, organizmas į jį reaguoja kaip į svetimą medžiagą, dėl to gali atsirasti įvairių sveikatos problemų – padidėja rizika susirgti hipertenzija, isteoporoze, skrandžio ir inkstų ligomis.
Rafinuota arba išvalyta druska yra laikoma kenksminga, nes jos sudėtyje nėra jokių papildomų mineralų.


„Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, kad suvartojant per daug druskos, galima susirgti pirmine arterine hipertenzija, kuria serga 80 – 90 % žmonių. Druskos sudėtyje gali būti medžiagų, kurios leidžia jai nesulipti į gabalėlius. Įprastai randama sunkiųjų metalų – medžiagų, ypač kenksmingų mūsų organizmui (įvairios cianidinės medžiagos, amonio citratas, aliuminio silikatas – junginiai, kuriuos galime rasti ne tik druskoje, bet ir buitiniuose valikliuose)“, – pasakoja suomiškų papildų ekspertas Mindaugas Rasimavičius.



Kokią druską pasirinkti?

Vartodami neapdirbtą druską galime apsaugoti savo organizmą nuo kenksmingų medžiagų, aprūpinti jį daugiau nei 80 skirtingų mineralinių medžiagų, taip padėdami organizmo metabolitinėms funkcijoms, saugodami širdies ir kraujagyslių sistemą bei gerindami bendrą organizmo savijautą.

Specialistai pataria nepamiršti, kad druska yra ne tik kenksminga – jos būtinai reikia mūsų organizmui, ląstelių funkcijoms palaikyti bei organų funkcionalumui užtikrinti.







Publikuota: 2016-04-11 10:53:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai