„Santaka“ / Kuo stebina britai (pirmoji dalis) / Laiškai iš toli

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines sidabrines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 0 698 41 635.
Galioja iki: 2024-12-09 13:08:10



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laiškai iš toli

Dalinkitės:  


Parkuose galite dažnai pamatyti suolelių, su pritvirtintomis lentelėmis, kuriose užrašytos pačios keisčiausios dedikacijos mirusiam giminaičiui ar draugui atminti.

Foto: Petras Ugarenka


Kuo stebina britai (pirmoji dalis)

Lana POVILAIKIENĖ


Retai sutiksime žmogų žemėje, kuris nieko nežino apie Angliją. Kiekvienas save gerbiantis turistas turėtų aplankyti šią šalį, ją pamilti ir pajausti turtingą istoriją, tradicijas. Šiandien jums dovanojame galimybę sužinoti faktus apie Didžiosios Britanijos keistenybes ir įdomybes.

Anglijoje beveik nėra savos nacionalinės virtuvės, tiksliau, ji kaip ir yra, bet tai gana primityvi ir atvirai – beskonė. Turbūt blogiausia Europoje.

Anglija pirmauja Europoje pagal nutukusių žmonių skaičių.

Britai tikrai geria daug arbatos. Arbatos puodelis jų kultūroje yra bendravimo ritualas ir visų bėdų panacėja. Paradoksalu, tačiau tikrai geros sveriamos arbatos didžiuosiuose prekybos centruose reta, reikia jos ieškoti specializuotose parduotuvėse.

Mokyklos uniforma yra privaloma visiems mokiniams. Daugelyje valstybinių mokyklų jos yra beveik vienodos, bet privačios turi skirtingas uniformas.

Studentais dažniausiai vadinami visi besimokantys žmonės. Žodis „pupil”, kuris šiaip reiškia mokinį, tokia prasme yra beveik niekada nenaudojamas.

Už vaiko mokyklos nelankymą tėvams gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė. Vaikai pradeda eiti į mokyklą nuo penkerių metų amžiaus, privalomas švietimas trunka iki 16 – os. Tačiau prieš patekdami į pradinę mokyklą, mažieji turi dar lankyti mokymo įstaigą metus ar du iki to.



Fizinės bausmės valstybinėse mokyklose buvo panaikintos tik 1987 m. Privačiose mokyklose – 1999 metais Škotijoje ir Airijoje ir dar vėliau.

Londone ne daugiau lietaus nei bet kurioje Europos šalyje, o kartais ir mažiau. Ir rūkas yra retai. Tačiau lietus gali prapliupti staiga, nors paprastai trunka neilgai. Lietus visą dieną – pakankamai reta. Jei orų prognozė žada lietų, jis dažniausiai bus nuo pirmos iki antros, arba nuo penktos iki septintos valanados, tuo metu, kai pietų pertrauka, ar kai turite eiti namo iš darbo. Kiaulystės dėsnis veikia nuolat.

Anglijoje sniegas labai retas reiškinys. Jei iškrito vienas centimetras sniego, tai yra įvykis. Mieste transportas neveikia, lėktuvai neskraido, nereikia vesti vaikų į mokyklas, nedirba kai kurios įstaigos.

Britai grūdinami nuo vaikystės. Nepriimtina apmūturiuoti vaikus nuo galvos iki kojų, nepriimtina net rengtis pagal sezoną. Klimatas yra gana šiltas, bet dėl drėgmės nulis žiemą atrodo kaip visi minus dešimt Lietuvoje. Žiemą galite pamatyti žmonių, vilkinčių vienais marškinėliais, šortais, o basas kojas įsispiria į vasarinį apavą.

Britai labai myli gyvūnus. Jūs nerasite benamių kačių ir šunų gatvėse. Šis klausimas jau seniai išspręstas. Praeiviai greičiausiai užkalbins jūsų augintinį , lenksis jo glostyti, sakys komplimentus.



Gyvūnų apsaugos nuo žiaurumo draugija buvo įsteigta Anglijoje 1824metais, ir ji turi karališkąjį statusą. Paradoksalu, tačiau tokia pat draugija, ginanti ir sauganti vaikus, buvo sukurta šešiasdešimtmečiu vėliau. Ir karališkojo statuso neturi, todėl nėra tokia prestižinė.

Tačiau tuo pačiu metu Anglijoje vis dar vyksta tradicinė lapių medžioklė. Savo tradicijas britai myli net labiau nei gyvūnus.

Nors tiesą sakant, jūs galite sutikti benamių gyvūnų, ypač naktį, tai bus lapės. Net Londono centre jas galima pamatyti labai dažnai. Jos gyvena parkuose, kurių Londone daugybė. Dažnai jos gali įsibrauti į namus ir gali būti gana pavojingos. Naktimis lapės skleidžia labai nemalonius garsus, atrodo, kad verkia kankinamas kūdikis.

Iš buitinių kenkėjų randama žiurkių ir pelių. Tarakonų ir uodų pasitaiko nedažnai. Jūs vis dar galite lengvai pamatyti įspūdingąją Juodąją našlę. Tai voras, kuris gali būti pavojingas ir nuodingas, jei įkando.
Jei orų prognozė žada lietų, jis dažniausiai bus nuo pirmos iki antros, arba nuo penktos iki septintos valanados, tuo metu, kai pietų pertrauka, ar kai turite eiti namo iš darbo. Kiaulystės dėsnis veikia nuolat.


Parkuose gausu voverių. Jos yra pilkos ir gana apkūnios. Kažkada buvo ir paprastųjų rudųjų voverių, tačiau jas užgožė pilkosios. Rudosios voverės dabar saugomos valstybės. Karalienei priklauso didžioji dalis gulbių ir kitų įvairiausių paukščių.



Parkuose galite dažnai pamatyti suolelių, su pritvirtintomis lentelėmis, kuriose užrašytos pačios keisčiausios dedikacijos mirusiam giminaičiui ar draugui atminti. Kartais tokie užrašai yra tikslus britų ironijos pavyzdys: „Svajonių vyrui, kuris taip ir neatsirado”.

Pakalbėkim apie keiksmus. Anglijoje dažnai galima išgirsti keikiantis net televizoriaus ekrane, tačiau iš tikrųjų keiksmažodžių nėra labai daug. Jei politikai diskusijos metu vienas kitą išvadino necenzūriniais žodžiais, tai spauda savaitę laiko apie tai rašys ir pūs burbulus.

Žiūrėti TV namuose galite tik sumokėję mokestį. Gali ateiti patikrinti jūsų TV licencijos. Mokestis yra renkamas į BBC kišenę.

Jungtinėje Karalystėje daugybė regioninių akcentų, tarmių ir dialektų. Akcentai gali skirtis net vieno miesto ar apskrities ribose. O dar labiau. Anglijos buvusiose kolonijose.

Britai jaučiasi šiek tiek kalti, kad kitų šalių gyventojai kalba anglų kalba, o patys jie gana prastai moka kokią nors kitą užsienio kalbą. Todėl jie visada giria užsieniečio anglų kalbos žinias. Tai tiesiog mandagus komplimentas, kad gebate svetimos kalbos žodžius sujungti į sakinį.

Škotijos, Velso ir Airijos vietiniai gyventojai labai didžiuojasi savo šaknimis ir pilietybe. Todėl jie gali įsižeisti, jei pavadinsite juos tiesiog anglais.

Jungtinėje Karalystėje nėra konstitucijos.

„Big Benas” iš tikrųjų yra varpo pavadinimas, o ne laikrodžio.

Anglijos miestuose viskas labai kompaktiška, siauros gatvelės ir šaligatviai, namai ir butai yra gana maži, pvz standartinis keturių miegamųjų namas gali būti tik 56 kvadratinių metrų.

Visa žemė privati. Kalbos, kad lekiam į gamtą šašlykų kepti, čia nėra, nes apskritai gamta yra padalinta į dalines teritorijas, išskyrus saugomas teritorijas ir parkus. Yra tam tikrų vietų kempingams, už kurias turite sumokėti, ir erdvių BBQ ir iškyloms.

Jungtinėje Karalystėje nėra registracijos, bet be banko kortelės ir mokėjimo sąskaitų beveik nieko negalite padaryti, net gyventi legaliai. Vieta yra nustatoma pagal sąskaitas, kurios yra apmokėtos per banką. Visos sąskaitos yra įrodymas, kad jūs čia gyvenate. Todėl gyventojai namuose laiko kalnus makulatūros: popierinių sąskaitų apie komunalines paslaugas, apskaičiuoto darbo užmokesčio lapų, ir panašiai.

Beje čipsai anglų kalba tai bulvytės fri, o ne traškučiai, traškučiai yra crisps .

Vidurinioji Lietuvos klasė dažniausiai ilsisi Turkijoje ir Egipte, o Britanijos – Ispanijoje ir Rytų Europoje.



Anglai nuolat sako: aš atsiprašau, atsiprašau, ačiū, prašom. Net jei jie nėra kalti. Anglas atsiprašys, net jei jūs netyčia lipsit ant jo kojos. Nereikia apsigauti ir manyti, kad jis yra iš tikrųjų toks mandagus. Tiesą sakant, anglas pasakytų atsiprašau net stalui, jei netyčia jį užkliudytų. Šie žodžiai tiesiog jaustukas, o ne nuoširdus atsiprašymas.

gyvenimas.uk



Galerija: Britai




Publikuota: 2016-04-11 11:48:23

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Bartninkų seniūnas: reikia ne tik klausytis, bet ir girdėti
* Pagaliau patvirtinti beveik metus valdininkų stalčiuose išgulėję sprendimai
* Lovatiesės iš močiučių spintų nušvito audimų raštais
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kokios priemonės Jus motyvuoja darbe?
Piniginės išmokos.
Karjeros galimybės.
Gera atmosfera kolektyve.
Laisvadieniai.
Nemotyvuoja niekas.



Kalbos patarimai

Kokios žodžių išrišti, išrišimas vartojimo klaidos?
Veiksmažodis išrišti nevartojamas reikšme išspręsti: Visiems rūpi, kaip šį klausimą išriš (taisoma išspręs ) viršininkas.
Daiktavardis išrišimas nevartojamas reikšme išsprendimas: Gyventojams aktualus problemos išrišimas (taisoma išsprendimas ).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai