„Santaka“ / Jauno vyro mirtis artimiesiems paliko skaudžių abejonių / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  


Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Jauno vyro mirtis artimiesiems paliko skaudžių abejonių

Eglė KVIESULAITIENĖ


Jauno vyro mirtis artimiesiems sukėlė daug abejonių ir paliko neatsakytų klausimų. Netekties skausmo kamuojami giminaičiai įsitikinę, kad policijos pareigūnai padarė ne viską, kad kuo greičiau būtų atskleista tiesa.



Abejojo tyrimu



Į redakciją užsukusi Loreta Ravinienė braukė ašaras ir pasakojo apie skausmu persmelktas nežinios dienas, kai vasario 6-osios vakarą išėjęs pas draugus taip ir negrįžo jos 28-erių metų sūnus Julius. Iš pradžių tikėjęsi, kad savo šeimos dar neturėjęs vyras paprasčiausiai kažkur užtruko, kitą parą artimieji jau kreipėsi į policiją.

L. Ravinienė tvirtino, jog pagalbos telefonu apie dingusį sūnų pranešė dar vasario 7 d., apie 14 val., tačiau pareigūnų nesulaukė nei tą, nei kitą dieną.

– Policija pasirodė tik po trijų dienų ir tai tik apsidairė – patys nežinojo, nei kas, nei kur įvyko, – stebėjosi sūnaus netekusi mama.

Moterį papiktino, kad spaudoje buvo skelbta, jog į dingusio žmogaus paiešką buvo įtrauktas ir kinologas su šunimi, tačiau J. Ravinio pėdsakų neaptiko.

– Su kokiu šunimi jie galėjo ieškoti, jei pas mus nebuvo užsukę, jokio Juliaus daikto kvapų pėdsakui paimti neprašė, – svarstė L. Ravinienė. – Tik po mėnesio šunį atsivežė, kai jau lavono reikėjo ieškoti.






Versija netiki



J. Ravinio lavonas buvo rastas kovo 30 d. visai netoli namų esančioje upės vagoje. Skenduolį pastebėjo žvejoti atėję žmonės. Įtikinamiausia šiuo metu atrodo versija, jog tamsoje namo ėjęs neblaivus vyras pats paslydo ant stataus, apgaulingo šlaito ir įkrito į upę.

Tačiau artimiesiems tokia versija visai nepriimtina. Jie įsitikinę, kad Juliaus mirtis nebuvo nelaimingas atsitikimas.

– Jūs tik pagalvokit, ar tai logiška? Draugai tvirtino, jog atvežę automobiliu paleido Julių prie namų, o jis nuėjo už beveik pusės kilometro ir įkrito į upę? – abejojo L. Ravinienė.

Moteris neslėpė, kad jai nuo pat pradžių įtarimų kėlė draugai, su kuriais Julius praleido paskutinį vakarą. Iš pradžių jaunuoliai tvirtino, jog Julius pats išėjo namo, vėliau jau prisipažino pavėžėję. Dar pasakojo apie konfliktą, kilusį tarp dviejų kelyje „neišsitekusių“ automobilių vairuotojų ir keleivių. Neva nuvažiuodamas automobilis kliudė Julių veidrodėliu.

Abejonių artimiesiems kelia ir tai, kad išnaršę visas apylinkes saviškiai pirmą dieną Juliaus telefono niekur nerado. Jis buvo rastas vėliau pievoje sudaužytu ekranu.






Priemonių neatskleidžia



Į bendrą visumą klijuodami vasario 6-osios įvykių detales artimieji mano, kad su Juliumi tą vakarą bendravę draugai ne viską pasakoja tiek policijai, tiek žuvusio vaikino artimiesiems. Šie įsitikinę, jog policija turėjo imtis griežtesnių priemonių, kad išaiškėtų visos įvykio aplinkybės.

Rajono policijos komisariato viršininkas Edvardas Gruzdys sakė suprantąs artimųjų skausmą ir tai, jog su netektimi susitaikyti itin sunku. Tačiau pats ilgametę kriminalisto patirtį turintis komisariato vadovas patikino, kad pareigūnai atliko visus veiksmus, kokie buvo įmanomi tokioje situacijoje. Be to, naudojami ir kriminalinės žvalgybos veiksmai, apie kuriuos eiliniai žmonės nežino ir neturėtų žinoti.

Viršininkas neslėpė vykstant tyrimui ne kartą bendravęs su dingusio vaikino artimaisiais ir išklausęs kaltinimų, jog policija neva tiria ne taip, kaip senoji milicija, kuri sugebėdavo „išmušti“ tiesą.





Paleido prie namų



Anot E. Gruzdžio, dingusiojo paieška pirmiausia prasideda nuo elementarių veiksmų: nustatomas ratas žmonių, su kuriais jis paskutiniu metu bendravo. Kai vasario 8 d. buvo gautas artimųjų pareiškimas apie J. Ravinio dingimą, iškart buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.


Jį atlikęs Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjas Aurelijus Rakauskas, remdamasis artimųjų įtarimais ir jų parodymais, iškart sulaikė visus su J. Raviniu paskutinį vakarą bendravusius jaunuolius. Vasario 9 d. jie buvo apklausti ir davė parodymus.

Vaikinai nurodė, jog visi drauge vartojo alkoholį, o apie 23 val. J. Ravinį nuvežė į Paražnių kaimą. Iki namų Juliui buvo likę apie 200 metrų ir jis tvirtinęs, kad draugai nesuktų iš kelio – jis pareisiąs pats. Nuo to momento Juliaus niekas nebematė.





Išnaršė tvenkinius



Pradėję tyrimą pareigūnai pirmiausia kreipėsi į mobiliojo telefono operatorius, kurie pagal prisijungimus prie konkretaus bokšto pateikė duomenis, kur kuriuo metu galėjo būti abonemento savininkas. Gavę informacijos apie tai, jog paskutinį kartą jungtasi prie Kybartų bokšto, policininkai į pagalbą pasikvietė priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos narus bei kinologą su pėdsekiu šunimi. Narai išnaršė tvenkinius, kybartiečių vadinamus Molynu. Tačiau versija, kad vaikinas galėjo nuskęsti tvenkinyje, nepasitvirtino.

A. Rakauskas sakė, jog artimiesiems kartais kyla nepagrįstų įtarimų, nes jie nežino nei tyrimo eigos, nei pareigūnų galimybių. Į artimuosius tikrai nebuvo kreiptasi dėl dingusiojo daiktų, nes kvapo pėdsakas buvo paimtas nuo surasto telefono aparato.

– Ant telefono geriausiai išlieka kvapas, nes žmogus jį nuolat naudoja, laiko rankose, glaudžia prie veido, – aiškino A. Rakauskas. – Atlikome daug kitų veiksmų, tikrinome įvairias versijas, tarp jų dvi pagrindines: nužudymo ir nelaimingo atsitikimo.





Atsakys ekspertizė



Vėliau iš Kauno buvo iškviestas kinologas su šunimi, kuris apmokytas ieškoti lavonų. Tačiau ir šis tyrimas jokių užčiuopiamų rezultatų nedavė. Ir kriminalistai, ir apylinkės inspektoriai patys išvaikščiojo upės pakrantes, išlandžiojo aplinkinius brūzgynus. Tuo metu upė buvo taip ištvinusi, jog nutarta nerizikuoti ir laukti, kol ji šiek tiek nuslūgs, atšils, kad pakrantes būtų galima išžvalgyti valtimi.

Kai upė šiek tiek atslūgo, vanduo iškėlė žuvusio žmogaus kūną. Jis rastas užkibęs už dugno šakų, srovės nuneštas maždaug 100 metrų nuo tos vietos, kur nurodė jį lemtingą vakarą paleidę draugai.

Pareigūnai nesistebi, kad iš pradžių liudininkai sakė, jog Julius namo išėjo pėsčiomis. Mat jaunuoliai nenorėjo prisipažinti vairavę girti. Neblaivūs vaikinai konfliktavo ir su nepažįstamu, taip pat neblaiviu vairuotoju, automobiliu užblokavę jam kelią. Tačiau šis išsigandęs, tad spustelėjęs akceleratoriaus pedalą ir sprukęs.


Kol kas teismo medicinos ekspertai dar nepateikė galutinių išvadų, tad ikiteisminis tyrimas vis dar vyksta. Pareigūnai kol kas neatmetė nė vienos iš galimų versijų.



Publikuota: 2016-04-14 09:53:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai