„Santaka“ / Apibrėžta gerai besimokančio studento sąvoka / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Apibrėžta gerai besimokančio studento sąvoka





Seimo posėdyje priimtas gerai besimokančio studento apibrėžimas. 70 iš 74 klausimo svarstyme dalyvavusių Parlamento narių sutiko, kad studentų pasiekimai turėtų būti skirstomi į tris pasiekimų lygmenis: puikų, tipinį ir slenkstinį.

Tam, kad Seimo priimta pataisa įsigaliotų ir būtų išspręsta ilgiau nei metus sprendžiama gerai besimokančio studento mįslė, pataisą turi patvirtinti šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pataisai įsigaliojus, gerai besimokančiais studentais bus laikomi visi įvykdę studijų programai vertinamuoju laikotarpiu keliamus reikalavimus ir pasiekę puikų arba tipinį pasiekimų lygmenį. Šie studentai galės pretenduoti į nemokamas studijų vietas, kadangi LR Konstitucija numato, kad gerai besimokantiems studentams laiduojamas nemokamas mokslas.

„Be jokios abejonės, tokia įstatymo pataisa yra progresyvi ir moderni, ją įgyvendinus pagaliau galėsime pradėti studentų finansavimą sieti ne su konkrečiu pažymiu: septyni, aštuoni, ar septyni su puse, o su studentų įgyjamomis kompetencijomis. Tikime, jog tai yra teisingas būdas eiti link naujos studijų kokybės sampratos bei į studentą orientuoto mokymosi. Apibrėžimai pilnai atitinka Bolonijos procesą ir jo pagrindinius teiginius, kurie kalba apie į studentą orientuotą mokymą ir kompetencijų svarbą jo tolimesnei karjerai. Toks apibrėžimas neprieštarauja Konstitucinio Teismo išaiškinimams“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

Vis dėlto P. Baltokas pabrėžia, kad realus pataisos diegimas aukštosiose mokyklose gali užtrukti ir sukelti nemažai sumaišties akademinėje bendruomenėje. „Nesinori, kad dėstytojai, kurie anksčiau rašydavo pažymius 8, 9 ar 10 automatiškai juos priskirtų puikiam pasiekimų lygmeniui ir taip toliau su kitais lygmenimis. Jei tai bus techninis turėtų pažymių pavertimas į lygmenis norimų rezultatų nepasieksime, turime šią sistemą priimti kaip visiškai naują ir neieškoti jai atramų dešimtbalėje sistemoje, o vertinti studentų žinias ir kompetencijas, pagal nustatytus kriterijus priskiriamus puikioms, tipinėms ar slenkstinėms“, – sako P. Baltokas. Anot P. Baltoko, įsigaliojus šiai pataisai būtina nedelsiant spręsti skirtingų akademinės skolos apibrėžimų skirtingose aukštosiose mokyklose problemą, kadangi tai gali skirtingas akademinės skolos traktavimas gali tiesiogiai lemti, kurie studentai bus valstybės finansuojami.

Puikus, tipinis ir slenkstinis lygmenys
Seimo priimtą pataisą, jog gerai besimokančio studento kriterijus turi nustatyti pačios aukštosios mokyklos vetavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Pagal priimtą pataisą, puikiam pasiekimų lygmeniui priskiriamas studentas, kuris: žino naujausius studijų dalyko šaltinius, teorija ir principus ir gali kurti ir plėtoti naujas idėjas; geba taikyti žinias ir spręsti sudėtingas ir netipines studijų krypties ir su ja susijusios profesinės veiklos problemas; gali savarankiškai rinkti, vertinti, interpretuoti duomenis ir, jais remdamasis, priimti sprendimus; geba logiškai perteikti informaciją, idėjas, problemas ir sprendimus bendraudamas su savo studijų krypties ir kitų studijų krypčių specialistais; turi mokymosi gebėjimų, būtinų tolesnėms studijoms ir savarankiškam mokymuisi. Nustatant vertinamojo laikotarpio studijų pasiekimų lygmenį puikaus lygmens studentais bus laikomi tie, kurių ne mažiau kaip keturi penktadaliai modulių įvertinimų yra puikaus lygmens, o kiti – ne žemesnio kaip tipinio lygmens.

Tipiniam pasiekimų lygmeniui bus priskiriami studentai, kurie: žino svarbiausias savo studijų dalyko teorijas ir principus ir gali pagrįsti esminius studijų krypties pasiekimus; geba taikyti žinias spręsdamas standartines savo studijų krypties ar su ja susijusios profesinės veiklos problemas; gali savarankiškai rinkti, vertinti ir interpretuoti savo studijų krypties duomenis, reikalingus sprendimams priimti; geba perteikti įprastinę studijų krypties informaciją, idėjas, problemas ir sprendimus; turi mokymosi gebėjimų, būtinų tolesnėms studijoms ir savarankiškam mokymuisi. Šį lygmenį pasieks studentai, jeigu ne mažiau kaip trys ketvirtadaliai jų lankytų modulių ar dalykų įvertinimų yra tipinio arba puikaus lygmens, o kiti – slenkstinio lygmens.

Slenkstiniam pasiekimų lygmeniui priskiriamas studentas, kuris: žino svarbiausias savo studijų dalyko (krypties) teorijas ir principus; geba taikyti žinias spręsdamas nesudėtingas savo studijų krypties problemas; gali dalyvauti renkant, vertinant ir interpretuojant savo studijų krypties duomenis, reikalingus sprendimams priimti; geba perteikti pagrindinę studijų krypties informaciją, idėjas, problemas; turi savarankiško mokymosi gebėjimų. Šiam lygmeniui bus priskiriami studentai, atsiskaitę už visus dalykus, bet kurių studijų pasiekimai nesieks tipinio lygmens.

Gerai besimokančio studento apibrėžimo klausimas Seime buvo svarstytas ilgiau nei vienerius metus. Ankstesnius parlamentarų sprendimus yra sukritikavęs Konstitucinis Teismas, prieš tai Seimo priimtą pataisą, jog gerai besimokančio studento kriterijus turi nustatyti pačios aukštosios mokyklos vetavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.



Lietuvos studentų sąjungos info



Publikuota: 2016-05-19 15:45:05

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai