„Santaka“ / Pasaulinio garso biblioteka abejingų nepalieka / Kraštiečiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kraštiečiai

Dalinkitės:  



Pasaulinio garso biblioteka abejingų nepalieka


2016-ieji Lietuvoje yra paskelbti Bibliotekų metais. Tokia proga, o ir pasinaudodama nekasdiene galimybe kurį laiką dirbti ir gyventi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), užsukau į Vašingtone įsikūrusią Kongreso biblioteką (angl. Library of Congress). Tai nacionalinė JAV biblioteka, kuri yra viena reikšmingiausių pasaulyje. Buvo įdomu pasidairyti ne tik į čia sukauptus apie 138 mln. vienetų fondus (knygų, spaudinių rankraščių, fotografijų, žemėlapių ir kt.), bet ir pasigrožėti pačios bibliotekos architektūra, puošniais ornamentais, sienų išoriniu ir vidiniu interjeru, pasidomėti pastatų istorija.

Biblioteka laikoma vienu gražiausių pastatų Vašingtone ir galbūt net visose Jungtinėse Amerikos Valstijose. Anksčiau ši biblioteka buvo įsikūrusi Kapitolijuje (čia renkasi posėdžiauti Jungtinių Valstijų Kongresas), tačiau dėl didelio ir gausaus fondo buvo perkelta į kitą gretimai esantį pastatą.

Kongreso biblioteka yra įsikūrusi aštuonių pastatų paviljone, iš kurių įsimintiniausias lankytojams gali pasirodyti skirtas Tomui Džefersonui (Thomas Jefferson), buvusiam JAV prezidentui. Čia saugoma autentiška T. Džefersono asmeninės bibliotekos knygų kolekcija. Pastatas išsiskiria itališko renesanso kompozicijomis, rengiamomis muziejinėmis parodomis ir įspūdingo dydžio skaitykla bibliotekos skaitytojo bilietą turintiems lankytojams. Statinio lubos išpieštos freskomis, o vidaus sienos yra ornamentuotos ir tik gerai įsižiūrėjus supranti, kad ant jų išpiešti simboliai turi prasmę ir išsiskiria rafinuotumu.


1455 m. vasario 23 d. vokietis juvelyras, spausdinimo išradėjas Johanas Gutenbergas savo išrastomis spausdinimo staklėmis išspausdino pirmąją knygą. Tai buvo Biblija. Ši Biblija vadinama Gutenbergo biblija ir ji taip pat saugoma Kongreso bibliotekos archyvuose.

Dėl šių ypatybių ir išskirtinumo Vašingtone apsilankantys miesto svečiai į savo lankytinų vietų sąrašą paprastai įtraukia ir Kongreso biblioteką. O rudenį rengiamas Nacionalinis knygų festivalis kasmet pritraukia 100 000 lankytojų.
Kongreso biblioteka yra įsikūrusi aštuonių pastatų paviljone, iš kurių įsimintiniausias lankytojams gali pasirodyti skirtas Tomui Džefersonui (Thomas Jefferson), buvusiam JAV prezidentui.


Kiekviena šalis, miestas ir miestelis turi savo bibliotekas – ir kiekviena gali būti išskirtinė savo istorija, fondais, skaitytojais, istorija. Amerikiečių vaikų rašytoja Maura Roan McKeegan yra pasakiusi, kad „knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą taip, kaip ir tikros draugystės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios jas juoktis. Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su jų džiaugsmais ir sielvartais“. Rašykime ir skaitykime knygas, kurkime ir puoselėkime bibliotekų idėjas.






Agnė GUDAITYTĖ





Publikuota: 2016-05-30 10:23:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai