„Santaka“ / Į kavinę – su gražiai besielgiančiu keturkoju

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 kambario butą Statybininkų g., Vilkaviškyje (III a., mūrinis namas, butas vidinis, be balkono). Tel. 8 661 97 239 (skambinti po 17 val.).
Galioja iki: 2023-04-06 13:15:28



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-06-13 16:49

Dalinkitės:  


„Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ organizacijoje savanoriaujanti Aistė Katolikaitė pasirūpino, kad ir Vilkaviškyje atsirastų maitinimo įstaigų, priimančių klientus su augintiniais.

Autorės nuotr.


Į kavinę – su gražiai besielgiančiu keturkoju

Eglė MIČIULIENĖ


Gyvūnų mylėtojai Vilkaviškyje įgyvendina naujovę: jų dėka trys maitinimo įstaigos jau sutinka priimti klientus su augintiniais.



Sudarytas žemėlapis

Nuvykę į kai kurias didžiųjų Lietuvos miestų maitinimo įstaigas, barus, viešbučius ant durų galite pastebėti lipdukus su užrašu „Draugiški gyvūnams“.

Šie lipdukai ant įvairių įstaigų durų atsirado ne pelno siekiančios organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto dėka. Tokie ženkliukai su keturkojo pėdele reiškia, kad į šias kavines, barus ar kitas įstaigas galite drąsiai žengti drauge su savo augintiniu ir nebūsite išvyti.

Tokių vietų Lietuvoje vis daugėja. Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Druskininkai, Panevėžys, Nida, Palanga – tai miestai, kuriuose galite rasti jau beveik 700 gyvūnams draugiškų vietų. Didžiąją jų dalį sudaro apgyvendinimo paslaugas teikiančios įstaigos, tačiau yra ir daugiau nei pora šimtų maitinimo įstaigų. Lipdukais „Draugiški gyvūnams“ pažymėtos vietos įtrauktos ir į interaktyvų žemėlapį, kurį galima rasti interneto puslapyje draugiskigyvunams.lt.



Ne tik didmiesčiuose

Šiuo metu maitinimo įstaigų, į kurias galima užsukti kartu su savo keturkoju, atsirado ir Vilkaviškyje bei greta jo.


– Pagalvojau, kad būtų gražu, jei ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir Vilkaviškyje atsirastų vietų, kur žmonės galėtų užsukti, pavyzdžiui, papietauti su savo augintiniu. Ir labai smagu, kad tokių kavinių savininkų jau atsirado, – pasakojo Aistė Katolikaitė, šiuo metu studijuojanti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje ir, be abejo, labai mylinti gyvūnus.

Aistė yra savanorė, priklauso „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ organizacijai. Šios organizacijos pagrindinis tikslas – spręsti ne beglobių gyvūnų problemos pasekmes, o šalinti priežastis, t. y. užkirsti kelią atsirasti beglobiams gyvūnams.

– Mūsų organizacija įsikūrusi Vilniuje, bet savanoriai dirba visoje Lietuvoje. Turime įvairių projektų, susijusių su gyvūnais, užsiimame švietėjiška veikla. Aš studijuoju Kaune, tad prisijungiau prie šio miesto komandos. Bet kadangi pati esu iš Vilkaviškio, noriu kažką gero padaryti ir savo mieste, – kalbėjo mergina.



Paaiškino sąlygas

A. Katolikaitė pasakojo, kad grįžusi į gimtinę užsuko į kelias kavines ir tiesiog pasikalbėjo su jų savininkais. Studentė paaiškino situaciją, supažindino įstaigų šeimininkus su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) išleistu įsakymu „Dėl augintinių laikymo viešojo maitinimo įmonėse“.


Priimti lankytojus su gyvūnais sutiko trys maitinimo įstaigos: Vilkaviškyje esanti kavinė „Pegasas“, valgyklėlė „Suvalkietiška virtuvė“ ir prie Paežerių dvaro įsikūręs „Aukso ragas“.

– Draugiškų gyvūnams kavinių personalas neprivalo nieko daryti papildomai, augintinių savininkai negali reikalauti, kad jų keturkojams būtų paruošta pašaro. Bet jie gali ateiti su gyvūnu, ramiai pasėdėti kavinėje, netgi atsinešti dubenėlį karštą dieną pagirdyti savo augintinį. Žinoma, šis turi būti neagresyvus, nekelti grėsmės aplinkiniams, – dėstė savanorė.

Visos trys įstaigos, Aistės teigimu, bus įtrauktos į jau minėtą žemėlapį, kad žmonės žinotų apie galimybę ten užsukti su savo augintiniais.



Naujiena – ne visiems

Pakalbinti visų trijų maitinimo įstaigų savininkai patvirtino, kad sutiko prisidėti prie gyvūnų mylėtojų iniciatyvos.

„Suvalkietiškos virtuvės“ savininkė Vilma Blažaitienė teigė labiausiai dvejojusi dėl to, kad nebūtų pažeistos higienos normos. Tačiau dvejonės išgaravo, kai susipažino su VMVT išleistu įsakymu.

Vis dėlto moteris sakė abejojanti, ar jos valgyklėlė sulauks daug tokių uodeguotų svečių: mat įstaiga dirba pietų metu ir čia žmonės dažniausiai užsuka tiesiai iš darbo, taigi – ir be augintinių.


„Pegaso“ kavinės savininkė Teisutė Čiapienė teigė, jog jų maitinimo įstaigoje keturkojai bus priimami tik šiltuoju sezonu ir tik lauke.

– Ir tiktai tuo atveju, jei draugiškas pats gyvūnas – tuomet ir mes jam būsime draugiški. Jei šeima važiuoja pro šalį ir vežasi ramų, gerą šunį, kuris negąsdins klientų, – tegu ir būna tas augintinis šalia savo šeimininkų. Žinoma, tik nereikia jo sodinti ant kėdės ir šerti iš lėkščių, – kalbėjo T. Čiapienė.

Tuo tarpu kavinės-baro „Aukso ragas“ savininkas Zenius Savickas tvirtino, kad prie šeimininko kėdės kavinėje tupintis augintinis jam – jokia naujiena.

– Pas mus tokių atvejų būna retai, bet tai – senas „reikalas“, pasitaiko kasmet. Dažniausiai žmonės su šuneliais užsuka vasarą: atvažiuoja apžiūrėti dvaro ir užeina – tai negi išvysi. Štai visai neseniai turėjome svečiuose tokį nemažą šuniuką. Daugiausia žmonės su savo augintiniais atsisėda prie staliukų lauke, nors būna, kad su mažu šuneliu užsuka ir į vidų, – pasakojo šeimininkas.

Z. Savickas tvirtino, jog nė karto dėl keturkojų nėra kilę jokių problemų. O jei savininkas pageidauja, kavinės personalas atneša gyvūnui į vienkartinį indą įpylęs vandens: juk vasarą karštis kamuoja ne tik žmones.





Galerija: Augintiniai kavinėse




Publikuota: 2016-06-13 16:49:56

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ramiai pasibaigusi skandalinga byla privertė sukrusti politikus
* Ūkininkus į priekį veda sūnaus optimizmas
* Pasibaigęs Vilkaviškio komandų sezonas – statistikos veidrodyje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar jau pradėjote sėją ant palangės?
Taip, šis tas jau pasėta.
Dar tik planuoju.
Šiemet nieko nesėsiu.
Tuo niekada neužsiimu.



Kalbos patarimai

Apie „pakartotinį“ ir „pakartotiną“
Šiuos žodžius reikia skirti. Būdvardis pakartotinis reiškia „ne pirmą kartą, iš naujo daromas“, pvz.: Pakartotinis ražienų skutimas yra piktžolių naikinimo priemonė. Reikiamybės dalyvis pakartotinas nurodo, kad veiksmą reikia pakartoti, pvz.: Tyrimas pakartotinas po metų.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas