„Santaka“ / Kaip saugiai palikti namus išvykstant poilsiauti / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  



Kaip saugiai palikti namus išvykstant poilsiauti


Savaitgaliais ištuštėjantys butai ir namai traukia ilgapirščių dėmesį – be šeimininkų likęs būstas tampa lengvesniu grobiu profesionaliems vagims.

„Dabar būsto apiplėšimų situacija nėra tokia aštri kaip 2009–2012 m., per ekonominį sunkmetį. Tačiau išlieka tendencijos, kai atostogų periodu vagysčių padaugėja. Tai nenuostabu – namai keletą dienų ar net savaičių lieka negyvenami ir dažnai – be priežiūros“, - pasakojo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų direktorius Gytis Matiukas.

Vasarą pastebimas vagysčių iš namų padidėjimas. Tai dažniausiai būna žaibiškos vagystės, kuomet išnešama smulki buitinė, vaizdo, kompiuterinė technika, papuošalai, grynieji pinigai. Be to, vasaros mėnesiais pro vagių akis nepraslysta sodo technika: žoliapjovės, nešiojamosios žoliapjovės, karučiai ir pan. Padaugėja ir dviračių vagysčių. Šie daiktai vagiami net iš aptvertų individualių namų teritorijų.

Ypač didelį dėmesį prevencijai raginami skirti tie žmonės, kurie išvyksta ilgesnių atostogų – savaitei ar dviem. Mat vagys seka ir stebi, kurie namai palikti ilgesniam laikui be priežiūros – tai reiškia lengvesnį būdą patekti į namus ir didesnes galimybes likti nepagautiems.



„Gjensidige“ ekspertai, pasiremdami savo patirtimi, parengė patarimų, kaip užtikrinti didesnį saugumą, išvykstant atostogų.

Patarimai, kaip per atostogas apsaugoti namų turtą nuo įsilaužėlių

Slėpkite, kad išvykstate ar esate toli nuo namų. Apie tai, kad išvykstate, turėtų žinoti tik artimiausieji. Primygtinai rekomenduojama susilaikyti nuo pagundos skelbti apie savo kelionę socialiniuose tinkluose, ar skelbti kelionių nuotraukas. Net ir trumpa išvyka gali paskatinti vagis įsilaužti į Jūsų būstą, jei jie žinos Jūsų pomėgius, pavyzdžiui, tai, kad tam tikromis valandomis būnate darbe, bėgiojate, lankotės sporto klube, baseine ar čiuožykloje.

Praneškite apie savo išvykimą tiems, kam reikia. Apie tai derėtų žinoti tik tame pačiame mieste gyvenantys artimieji. Patartina jiems palikti atsarginius Jūsų būsto raktus, kurių gali prireikti įsilaužimo ar kitu nenumatytu atveju. Apie Jūsų išvykimą turėtų žinoti ir patikimi kaimynai. Jų galėtumėte paprašyti išimti iš dėžutės paštą – pilna dėžutė yra ženklas vagims, kad namai jau kuris laikas tušti. Kaimynai galėtų atkreipti dėmesį į aplink Jūsų būstą besisukiojančius įtartinus asmenis ar automobilius. Pasirūpinkite, kad daugiabučio, kuriame gyvenate, administratorius žinotų Jūsų telefono numerį.



Apšvieskite kiemą. Apšviestas kiemas ar lauke įrengtas į judesį reaguojantis šviestuvas – viena iš priežasčių, kodėl vagims gali praeiti noras brautis į Jūsų valdas. Juk juodi darbai paprastai atliekami tamsoje.

Negundykite vagių savo turtais. Daugelis vagių prieš įsilauždami į svetimą būstą įvertina savo būsimą grobį. Potencialius įsilaužėlius dažnai paskatina ant palangių iš lauko matomi vertingi daiktai, kieme paliktas dviratis. Tad venkite taip atvirai rodyti, ką turite. Nei Jūs, nei Jūsų vaikai, nei kiti asmenys neturėtų socialiniuose tinkluose viešinti nuotraukų, kuriose jie nusifotografavo vertingų daiktų fone Jūsų namuose. Vienintelis turtas, kuris galėtų pristabdyti vagis, yra balkone ar kieme palikti padžiauti skalbiniai. Jie – tarsi užuomina, kad greitai grįšite. Ilgiau kabantys skalbiniai Jūsų aplinką stebintiems vagims sukels priešingą reakciją.
Apie tai, kad išvykstate, turėtų žinoti tik artimiausieji. Primygtinai rekomenduojama susilaikyti nuo pagundos skelbti apie savo kelionę socialiniuose tinkluose, ar skelbti kelionių nuotraukas.


Naudokite seifą. Pirmiausia, seifas – ne šiaip paprasta metalinė dėžė, o sunkus daiktas, kurį labai sunku išnešti iš būsto, o dar sunkiau atidaryti. Jame saugokite pinigus, brangią techniką, papuošalus, svarbius dokumentus ir kitus vertingus daiktus. Seifas padės apsaugoti Jūsų brangenybes net ir įsilaužimo atveju.



Įvertinkite neįprastas slaptavietes. Jei esate detektyvinių serialų žiūrovas, tai tikriausiai žinote, kuriose vietose šių filmų personažai jiems brangius daiktus slepia dažniausiai. Dar geriau žmonių įpročius žino nusikalstamo pasaulio atstovai, perduodantys savo patirtį iš kartos į kartą. Vis dėlto verta pasukti galvą apie neįprastas slaptavietes. Jose galėtumėte prieš išvykdami suslapstyti pinigus ar kitus brangius daiktus, jei neturite seifo.

Apsaugokite duris. Saugios yra tik tvirtos durys su saugiomis spynomis bei užraktais. Jos būtinos, nepriklausomai nuo to, ar gyvenate privačioje valdoje, ar kuriame nors daugiabučio aukšte. Šarvuotos, į išorę atsidarančios durys su dviem ar trimis užraktais, kurių vienas būtų seifo tipo – geriausias pasirinkimas. Jūsų durų apsaugą sustiprintų ir vadinamosios „nematomos spynos“. Tai yra ant durų būsto vidaus pusėje tvirtinamos papildomos spynos, rakinamos nuotoliniu pulteliu. Tokios spynos gali laiku sustabdyti įsilaužėlį.

Apsaugokite langus. Langai langams nelygu. Kokybiški langai turi tvirtesnius rėmus, kuriuos sunkiau išlaužti. Kai kurie langai gaminami su užraktais, kurie irgi patikimesni. Tai svarbu, nes nusikaltėliai paprastai retai kada išdaužia langus – jie tiesiog stengiasi įveikti konstrukcijas. Vis dėlto net ir patikimesnius, tvirtos konstrukcijos langus pravartu apsaugoti papildomai, ypač jei jūsų langai yra pirmame aukšte. Šiuo tikslu praverčia ir paprasti langų fiksatoriai, dar vadinami saugais. Kitos priemonės – grotos ar apsauginės žaliuzės. Vienas iš ekonomiškų ir greitesnių pasirinkimų – apsauginės langų plėvelės, kurios tampa kliūtimi išdaužus langą.

Pasirūpinkite signalizacija ir apsaugos sistemomis. Vis daugiau žmonių įsirengia namuose signalizaciją ar modernias apsaugos sistemas. Signalizacija išbaido ar sutrikdo vagis, atkreipia Jums draugiškų kaimynų dėmesį. Apsaugos sistema reaguoja į įvairius pavojus ir gali perduoti šią informaciją saugos tarnyboms. Signalizacija ir vaizdo kamerų sistemos taip pat gali tapti puikiu apsaugos deriniu. Kartais potencialiems įsilaužėliams užtenka pamatyti vaizdo kameras, ir jie atsisako savo planų.

Apdrauskite turtą . Ši priemonė – tam atvejui, jei, nepaisant visko, tapote įsilaužėlių auka bei patyrėte nuostolių. Pasitaiko, kad vagys ne tik išneša vertingus daiktus, bet sugadina ar net nuniokoja turtą, kuriam atkurti prireikia papildomų išlaidų. Draudimo išmoka šiuo atveju būtų gera materialinė paspirtis.



Jovita Aukštuolytė-Minderienė

Komunikacijos vadovė Baltijos šalims



Publikuota: 2016-06-14 10:22:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai