„Santaka“ / Algirdas Neiberka: „Džiaugiuosi ryškėjančiais pokyčiais“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-06-20 16:25

Dalinkitės:  


„Daug planų ir idėjų turime, bet gerus norus riboja pinigai“, – sakė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Jono JUŠKEVIČIAUS nuotr.


Algirdas Neiberka: „Džiaugiuosi ryškėjančiais pokyčiais“

Dangyra APANAVIČIENĖ


Kiek daugiau nei metus rajonui vadovauja Algirdas NEIBERKA. Jis, kaip ir visų kitų savivaldybių merai, pirmąkart nepriklausomos valstybės istorijoje išrinktas tiesiogiai.

Šis pokalbis su Savivaldybės vadovu – apie pirmųjų kadencijos metų darbo rezultatus.

– Kokius planus, tikslus, kaip Savivaldybės vadovas, buvote išsikėlęs pirmiesiems metams? Ar pavyko juos įgyvendinti?

– Ne tik aš, bet ir visa Savivaldybės vadovų komanda esame išsikėlę didelius tikslus ir numatę daug darbų. Stengiamės daryti tai, ką esame žmonėms pažadėję per rinkimus. Numatyti darbai rajone vyksta ir jau ryškėja pirmieji rezultatai.

Suremontuotos dvi sporto salės, įrengtas aikštynas prie „Aušros“ gimnazijos, rugsėjo 1-ąją bus atidaryta baigta renovuoti Kybartų gimnazija, o per miesto šventę, birželio 25-ąją, – rekonstruota J. Basanavičiaus aikštė. Taip pat sutvarkyta dalis Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro pastato, esame numatę ir likusios dalies išorės bei vidaus patalpų renovaciją.

Turbūt visi pastebėjo, kaip neatpažįstamai keičiasi Vilkaviškio ligoninės aplinka, gražėja ir pats pastatas. Smagu, kad įsisiūbavo daugiabučių namų renovacija, kuri, išskyrus vieną kitą nemalonų niuansą, vyksta gana sklandžiai. Negalėjo gyventojai nepastebėti ir naujai paklotų šaligatvių, kitų darbų. Pajudėjimas rajone tikrai ryškus ir žmonės pajus realią naudą.


Kybartuose dar šiemet bus asfaltuojama daug problemų kėlusi J. Biliūno gatvė, vedanti į pataisos namus, o neseniai šiame mieste išasfaltuota ir krepšinio aikštelė, kuria jau naudojasi sporto mėgėjai.

Vilkaviškyje dar šiemet bus pradėtos tvarkyti Žalumynų kvartalo gatvės. Iš valstybės investicijų programos jau yra gauta 300 tūkst. eurų, dalį lėšų pridės ir Savivaldybė. Taip pat skyrėme pinigų įruošti Vilkaviškio katedros apšvietimą. Dalis sistemos jau buvo įjungta per vyskupijos jubiliejaus iškilmes, apšviesta katedra vakarais atrodo įspūdingai ir puošia miestą.

Neseniai pateikėme dokumentus ir pagal Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programą „Interreg“ tikimės gauti lėšų planuojamai aikštelei prie ežero (prie Kybartų kelio) įrengti, sporto salės Vilkaviškyje statybai ir Savivaldybės administracijos pastato bei kiemo rekonstrukcijai. Planuose taip pat yra buvusio bendrabučio pastato S. Nėries gatvėje remontas bei pritaikymas socialiniams būstams.

Džiaugiamės, kad šiais metais rajonui skirta palyginti nemažai pinigų kelių asfaltavimui, kai ankstesniais metais dėl šalį stingdžiusios ekonominės krizės lėšų šiems reikalams visai nebūdavo skiriama arba skiriama minimaliai.

Norėčiau priminti ir apie investuotojų indėlį į miesto infrastruktūrą. Iš esmės pasikeis miesto dalis prie Vilkaviškio autobusų stoties, kur UAB „Kautra“ ne tik pastatys naują stotį, bet ir sutvarkys aplinką. Beje, su greta esančio turgaus savininku ir aikštelę šalia turinčiu verslininku tariamės ir dėl turgaus prieigų sutvarkymo. Teritoriją priešais Vaikų ir jaunimo centrą, kitoje gatvės pusėje, įsipareigojusi sutvarkyti prekybos centrą ten netrukus pradėsianti statyti UAB „Baltisches Haus“. Pasikeis vaizdas ir ties Pilviškių bei S. Nėries gatvių sankirta, priešais Savivaldybės administracijos pastatą esančiame žemės sklype, kur jau kyla naujas „Maximos“ prekybos centras. Visos šios verslo bendrovės įsipareigojusios sutvarkyti ir dalį miestui priklausančios infrastruktūros.


– Girdėti priekaištų, kad prisistatysime mieste prekybos centrų, kurie vėliau bus priversti užsidaryti, nes žmonių rajone mažėja, miestas tuštėja.

– Ar, priekaištaujančiųjų nuomone, Savivaldybė turėtų neįsileisti investuotojų? Patikėkite, jie į rajonus ateina viską gerai apskaičiavę ir įvertinę galimas rizikas. Verslininkai investuoja savo pinigus, Savivaldybė prie to neprisideda. Tai kodėl mes turėtume nesutikti ar net trukdyti jų atėjimui?

Aš matau tik teigiamą šio reiškinio pusę: bus sukurta naujų darbo vietų, žmonės galės įsidarbinti, gyventojams bus didesnis pasirinkimas ir patogumas. Tarp prekybos tinklų atsiras didesnė konkurencija, kuri skatins prekybininkus pasitempti. Na, o kai verslininkams prekyba taps nuostolinga, jie tikriausiai persiorientuos į kitus verslus.

– Pasigirsta kaltinimų savivaldybėms, kad administracijos skyriuose, joms pavaldžiose įstaigose dirba daug rinkimus laimėjusių partijų narių, valdžiai lojalių asmenų ar net giminaičių. Kaip yra pas mus?

– Man dirbant meru tokių asmenų įdarbinta nebuvo. Man svarbu, kad dirbtų specialistai, o ne kažkam lojalūs asmenys, ir visai nerūpi, kokiai partijai jie priklauso. Svarbiausia – kompetencija. Ne popieriai man yra svarbu, o darbo rezultatas ir nevaldiškas požiūris į spręstinas problemas.


– Po savivaldos rinkimų kai kurios savivaldybės, pavyzdžiui, Kauno miesto, ėmėsi etatų mažinimo administracijoje ryžtingų veiksmų. Anksčiau Jūs taip pat apie tai svarstėte, bet dabar – tyla.

– Mūsų Savivaldybėje darbuotojų taip pat mažėja. Į išėjusiųjų vietas stengiamės naujų žmonių nepriimti, tačiau kai kuriuos administracijos skyrius, kaip, pavyzdžiui, šiuo, Europos Sąjungos struktūrinės paramos įsisavinimo laikotarpiu, itin svarbų Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyrių, teko sustiprinti. Priėmėme dirbti nuolatinę skyriaus vedėją, nes lig tol vadovai buvo laikini ir nuolat keitėsi, bei naujų specialistų. Džiaugiuosi, kad į administraciją atėjo jaunų, aktyvių žmonių su naujomis žiniomis ir šiuolaikišku požiūriu.

Kita vertus, nors rajone gyventojų ir mąžta, bet Savivaldybės funkcijos dėl to nesikeičia, jas vis tiek visas reikia vykdyti, nežiūrint, kiek rajone lieka žmonių. Jau nekalbant apie tai, kad kasmet savivaldybėms „nuleidžiama“ vis naujų funkcijų.

– Viename iš susitikimų šalies prezidentė D. Grybauskaitė merus paragino efektyviau savivaldybėse naudoti lėšas, skirtas socialinei paramai, priekaištavo, kad 2015 metais liko nepanaudota pusė šių pinigų – daugiau kaip 125 mln. eurų. Kokia situacija mūsų Savivaldybėje?

– Įvedus griežtesnę kontrolę ir seniūnijose sudarytoms komisijoms principingiau sprendžiant, kam skirti socialinę paramą, o kam ne, iš tiesų pavyksta sutaupyti lėšų. Bet man nesuprantamas teiginys „liko nepanaudota“. Panaudotos tos lėšos, tik galbūt ne tiesiogiai konkrečių žmonių paramai, o kitoms jų socialinėms reikmėms.

– Prezidentė taip pat pakvietė savivaldybes prisijungti prie jos inicijuotos nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Ar mūsų rajono Savivaldybė dalyvauja šioje kampanijoje?

– Dalyvauja. Dar iki prezidentės kvietimo ėmėmės iniciatyvos griežčiau kontroliuoti socialinės rizikos šeimas, kuriose auga mažamečių vaikų. Iš socialinių darbuotojų, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistų, policijos pareigūnų sudaryti ekipažai vakarais lankosi tų šeimų namuose ir domisi, kas ten vyksta, klausia, kokios pagalbos reikia, pataria, o esant būtinybei imasi ir griežtesnių įstatymuose numatytų veiksmų.

Taip pat Darbo grupėje dėl institucinės globos sistemos pertvarkos svarstėme galimybes Savivaldybės įstaigų globojamus vaikus apgyvendinti šeimynose, kalbėjomės ir apie įvaikinimo bei kitas problemas, tarėmės, kokiais būdais jas spręsti.

– Šalies ekonomistai teigia, kad tik investicijų pritraukimas Lietuvą gali padaryti klestinčia šalimi. Ar Savivaldybė turi planą, kaip pritraukti investicijų ir sukurti daugiau darbo vietų?


– Ne vieną kartą buvome susitikę su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovais, su jais nuolat ryšį palaiko Savivaldybės administracijos specialistai, esame pateikę savo pasiūlymus ir tikimės rezultatų. Aš pats asmeniškai bendrauju su premjero aplinkos, ministerijų specialistais, atsakingais už investicijas, ir taip pat kalbuosi šia tema.

Taip pat Savivaldybės tinklalapyje anglų kalba yra sukurtas puslapis „Investicinis gidas“, kuriame pateikta investuotojams svarbi informacija.

Ne taip seniai vyko diskusija ir su vienais galimais užsienio investuotojais, jiems parodėme prie miesto siūlomą žemės sklypą, kalbėjomės apie Savivaldybės galimą pagalbą, bet iš kelių rajonų jie vis dėlto pasirinko Marijampolę. Ši savivaldybė už aplinkinius rajonus yra pranašesnė savo neseniai įkurta LEZ (laisvąja ekonomine zona – red. pastaba) su puikiai įruoštos infrastruktūros privalumais.

– Su kokiomis problemomis tenka susidurti, kokios kliūtys trukdo įgyvendinti numatytus planus?

– Pati didžiausia problema, be abejo, yra pinigai. Siūloma daug įvairių projektų, tačiau negali visuose dalyvauti, nes prie kiekvieno jų Savivaldybei reikia prisidėti savo lėšomis. Tad planuojant finansus tenka rinktis ir labai atsakingai susidėlioti prioritetus.


– Kokią rajono, Vilkaviškio miesto viziją matote ar norėtumėte matyti dar po trejų metų, kai baigsis Jūsų kadencija?

– Svarbiausia – užbaigti suplanuotus darbus. Norėtųsi, kad žmonės didžiuotųsi, jog čia gyvena, kad atvykstantys svečiai sakytų, jog rajonas yra pasikeitęs, o ne keičiasi. Norėčiau, kad ir užsienio turistus trauktų Vilkaviškio kraštas, o jie galėtų gėrėtis ne tik baigtais renovuoti nuostabaus grožio Paežerių dvaro rūmais, atgimimą išgyvenančiu Vištyčio regioniniu parku, autentiškumu alsuojančia J. Basanavičiaus gimtine, bet ir kitais objektais. Labai norėtųsi atgaivinti visą rajono turizmo infrastruktūrą su patraukliais turistiniais maršrutais, kurie sujungtų ne tik mūsų rajono svarbiausius objektus, bet ir įsilietų į kaimyninių savivaldybių, taip pat ir Lenkijos pasienio regionų maršrutus, pritaikytus tiek pėstiems turistams, tiek automobilininkams, tiek dviratininkams. Kaip tik dabar tam ieškome ES lėšų.

Labai tikiu, kad spėsime Vilkaviškyje pastatyti ir naują sporto salę, be abejo, norėtųsi sutvarkyti visą greta esantį kvartalą – su lauko aikštynais, stadionu, bet tai, ko gero, jau reikėtų planuoti tolimesnei ateičiai.

Taip pat tikiuosi, kad Vilkaviškyje atsiras kino salė, kad spėsime įgyvendinti per miestą tekančio Vilkaujos upelio pakrančių sutvarkymo viziją, atgaivinti ir gyventojų poilsiui pritaikyti miesto sodą bei prie kultūros centro esantį parką, sutvarkyti J. Basanavičiaus aikštės prieigas, t. y. į aikštę besiremiančias gatves – iš pradžių atkarpomis, o vėliau visas.


Aš tikrai džiaugiuosi, kad pagaliau atėjo eilė sutvarkyti Vilkaviškį, kuris yra rajono centras ir į kurį daug metų nebuvo investuota. Per keletą metų čia bus sukurta daug naujų gražių erdvių ir miestas neatpažįstamai pasikeis.

Pasinaudojant ES investicijomis lygiagrečiai bus tvarkomi ir Kybartai, Virbalis bei Pilviškiai. Tad rajono veidas tikrai keisis ir aš tuo nuoširdžiai džiaugiuosi.





Galerija: Pokyčiai




Publikuota: 2016-06-20 16:25:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai