„Santaka“ / Maksimali susietoji parama - ir cukriniams runkeliams / Žemės ūkis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Žemės ūkis

Dalinkitės:  


Maksimali susietoji parama - ir cukriniams runkeliams


Šįmet ŽŪM nusprendė ūkininkams skirti maksimalią susietąją paramą. Taip pat nuspręsta papildomai įtraukti į susietosios paramos schemą paramą už cukrinius runkelius.

Sprendimas priimtas atsižvelgiant į gana sudėtingas cukrinių runkelių auginimo ir perdirbimo perspektyvas. Tai ypač nudžiugins Suvalkijos ūkininkus, kurie šįmet augina dar daugiau cukrinių runkelių. Atrodo, kad Marijampolės cukraus fabriko nepatikimumas neturi įtakos žemdirbių norui auginti saldžiąsias šaknis. Šiemet rajone cukrinių runkelių yra daugiau nei 1784 ha. Pernai jų buvo bent pusšimčiu hektarų mažiau.

Prognozuojama, jog nuo 2017 m., nelikus cukraus gamybos kvotų, gerokai sumažės bazinė cukrinių runkelių supirkimo kaina. Be to, kaimyninės ES valstybės, taip pat kitos ES valstybės narės skiria susietąją paramą už cukrinių runkelių auginimą, tad norint sudaryti galimybę Lietuvos cukrinių runkelių augintojams konkuruoti su kitų ES valstybių augintojais šiam sektoriui reikalinga parama. Vis gi šalies cukrinių runkelių sektoriui nuo 2017 m. numatyta skirti susietoji parama yra mažesnė už kitose ES valstybėse narėse skiriamos paramos cukrinių runkelių augintojams vidurkį.



ES savanoriška susietoji parama Lietuvoje teikiama nuo 2015 metų, įsigaliojus naujoms teisės aktų, reglamentuojančių Bendrąją žemės ūkio politiką, nuostatoms. Ši parama 2015–2016 m. mokama už pareiškėjų laikomus gyvulius (pienines karves, mėsinius galvijus, pieninių veislių bulius, mėsines avis, pienines ožkas) ir deklaruotus baltyminių augalų, daržovių, vaisių ir uogų.

Šįmet susietosios paramos, skiriamos atskiriems žemės ūkio sektoriams remti, schema peržiūrėta ir pasikeis nuo 2017 m. Juolab, kad tokia galimybė numatyta ES teisės aktuose. Lėšų paskirstymas buvo derinamas su ŽŪM socialiniais partneriais – visomis suinteresuotomis žemdirbių organizacijomis.

ŽŪM numatė 2017–2020 m. laikotarpiu, kaip ir 2015–2016 m., susietajai paramai skirti didžiausią galimą metinę sumą, t. y. 15 proc. nuo visų ES tiesioginių išmokų. Susietoji parama ir toliau mokama už pienines karves, mėsinius galvijus, pieninių veislių bulius, mėsines avis, pienines ožkas, daržoves šildomuose šiltnamiuose, daržoves atvirajame grunte, baltyminius augalus, vaisius ir uogas, nuo 2017 m. papildomai įtraukiant į paramos schemą išmokas už cukrinius runkelius, sėklai auginamas bulves, taip pat javus, apsėtus sertifikuota sėkla.



Atsižvelgiant į paramos, kuri skatintų augintojus naudoti sertifikuotą sėklą, reikalingumą, į susietosios paramos schemą taip pat buvo papildomai įtraukta parama už bulvių, auginamų sėklai, plotus, ir parama už javų, apsėtų sertifikuota sėkla, plotus. Lietuvoje 2015 m. javais buvo apsėta 1 443 600 ha, bulvėmis – 15 100 ha. Sertifikuotomis sėklomis buvo apsėta 221 000 ha javų ir 690 ha bulvių plotų, o tai sudaro atitinkamai 15, 3 proc. ir 4, 5 proc. visų šių plotų. ES šalių atlikti skaičiavimai rodo, kad sertifikuotų sėklų naudojimas augalų derlių padidina iki 20 proc.

Sertifikuotos sėklos naudojimas turi dvejopą naudą – taip padidinamas augalų derlingumas ir sumažinamas augalų apsaugos priemonių naudojimas, o tai yra labai teigiamas veiksnys aplinkosaugos požiūriu.





Publikuota: 2016-08-08 11:09:19

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai