„Santaka“ / Terorizmas: reali šiandienos grėsmė / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Civilinės saugos specialistė Dovilė Šuminienė sako, kad tik žinodami, kaip nelaimės metu gali padėti sau ir kitiems, žmonės bus saugesni.

Autorės nuotr.


Terorizmas: reali šiandienos grėsmė


Terorizmas – ne naujas, tačiau neabejotinai bauginantis reiškinys. Kiekvienais metais jis kelia vis daugiau grėsmės ir nerimo visuomenei. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos vyriausioji civilinės saugos specialistė Dovilė Šuminienė informuoja visuomenę apie svarbiausius dalykus, susijusius su šiuo pavojumi.

Nors Lietuva yra nedidelė valstybė ir nėra patyrusi realios teroro grėsmės, tai nereiškia, kad mes esame mažiau patrauklus taikinys asmenims, kurie vykdo šiuos išpuolius. Ypač, kai vis daugiau ir dažniau tenka išgirsti apie teroro aktus, įvykdytus Europos Sąjungos šalyse.

Pasak D. Šuminienės, pagrindinis terorizmo taikinys dažniausiai yra paprasti, nieko dėti civiliai gyventojai, o pagrindinis teroristų ginklas, kuriuo siekiama ne tik įbauginti visuomenę, bet ir siekti kontrolės, – baimė.

„Akivaizdu, kad teroristai tokį tikslą pasiekia, nes žmones apima siaubas ir didžiulė baimė po kiekvienos teroristinės atakos, kurios įvykdomos tai vienoje, tai kitoje šalyje, “ – kalbėjo D. Šuminienė.

Pasak specialistės, teroristinės grupuotės dažniausiai susideda iš nedaug narių, turi ribotą kiekį ginklų ir palyginti mažai organizacinių išteklių. Dėl šios priežasties jos priklauso nuo „netikėto antpuolio ir atsitraukimo“ elementų – dramatiškų, dažnai efektingų, kruvinų, griaunamųjų ir smurtinių aktų. Tokių atakų tikslas – politinis, nes siekiama turėti politinį pranašumą.



Taigi, norint jaustis saugiau, reikia stengtis sumažinti baimę, kurią prieš visuomenę naudoja teroro aktus organizuojantys asmenys. Anot D. Šuminienės, vienintelis būdas tai padaryti – žinoti, kaip elgtis įvykus teroro aktui.

„Terorizmas iki šiol yra laikomas labai didele grėsme valstybėms, visuomenei bei tarptautinėms organizacijoms, jo griaunamoji jėga vis stiprėja. Todėl reikėtų stiprinti ir su saugumu susijusių institucijų veiklą bei skatinti visuomenę daugiau domėtis ne tik apie įvykusius teroristinius išpuolius, bet ir apie apsisaugojimo būdus ir veiksmus, kilus pavojui, “ – pataria D. Šuminienė. Pasak jos, tik žinodami, kaip nelaimės metu gali padėti sau ir kitiems, žmonės bus saugesni.

Specialistės teigimu, kiekvienam gyventojui patartina įsiminti keletą bendro saugumo taisyklių.

Pirmiausia reikia būti atsargiam didelių žmonių susibūrimų vietose, populiariose pramogų ir pasilinksminimo vietose, dideliuose prekybos centruose. Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į įtartinus žmones, daiktus ir į bet kokias įtartinas smulkmenas. Kilus įtarimui – apie įtartinus dalykus pranešti teisėsaugos pareigūnams.

Ne mažiau svarbu šeimai turėti veiksmų ekstremaliose situacijose planą, kiekvienam šeimos nariui užsirašyti telefonų numerius, elektroninio pašto adresus. Be to, patartina susitarti dėl vietos, kurioje šeimos nariai gali susitikti ekstremalios situacijos metu.



Jeigu įvyktų nelaimė, civilinės saugos specialistė pataria evakuacijos atveju pasiimti tik pirmo būtinumo daiktus, dokumentus ir visada žinoti, kur yra atsarginiai išėjimai iš patalpos. Tačiau svarbiausia, stengtis nepasiduoti kilusiai panikai, nes panika gali išprovokuoti teroristus ir paspartinti teroro aktą, taip pat gali sukliudyti pareigūnams sustabdyti nusikaltimą arba sumažinti jo pasekmes.

„Kalbant apie tarptautinę kovą su terorizmu, reikėtų paminėti tai, kad Europos Sąjungos valstybės narės, tarp jų – ir Lietuva, yra įsipareigojusios kartu kovoti su terorizmu ir užtikrinti kuo geresnę apsaugą savo piliečiams. Šiuo tikslu 2005 m. buvo priimta ES kovos su terorizmu strategija, “ – apie tarptautinius įsipareigojimus užkirsti kelią terorizmui priminė specialistė.

D. Šuminienė taip pat pridūrė, kad ši strategija apima kovos su terorizmu pasaulio mastu priemones, siekiant gerbti žmogaus teises, daryti Europą saugesnę, kad jos piliečiai galėtų gyventi laisvės, saugumo ir teisingumo erdvėje.

Ieva RINKEVIČIŪTĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė





Publikuota: 2016-09-01 09:50:05

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai