„Santaka“ / Kodėl verta maistą kepti garuose? / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  



Kodėl verta maistą kepti garuose?


Kepimas garuose kaip maisto gaminimo technologija vis populiarėja.

Vis dėlto daugelis ją maišo su virimu garuose, todėl nežino vieno svarbiausių dalykų – kepdami garuose galime paruošti išskirtinio skonio patiekalus: pradedant garuose troškinta žuvimi ar daržovėmis, naminėmis bandelėmis bei pyragais ir baigiant sultingais ir minkštais mėsos patiekalais. Tad kas yra ir kaip veikia kepimas garuose?



Kas yra kepimas garuose?



Kepimas garuose – tai technologija, leidžianti gaminti garuose, derinanti garus ir karštį, ir taip sukurianti sąlygas iškepti patiekalą neprarandant jo sultingumo, drėgmės. Pavyzdžiui, garuose kepta žuvis ar daržovės išsaugo daugiau vitaminų ir nepraranda skonio, bandelės ar pyragai geriau iškyla, suformuoja traškią plutelę, o mėsos patiekalai išsaugo sultingumą.

Taip atsitinka dėl to, kad kepant garuose išlaikoma puiki drėgmės ir temperatūros pusiausvyra. Kepant įprastiniu būdu maistas yra tik stipriai kaitinamas, tuomet kyla grėsmė jį išsausinti. Kepti garuose patogiausia šią funkciją turinčiose orkaitėse – jose paprastai reikia įpilti vandens per išorėje esantį stalčiuką, o toliau garas paskirstomas pagal pasirinktą programą ar patiekalų rūšį.




Garai padeda išvengti virtuvės katastrofų



Daugelis klaidingai mano, kad garuose keptas maistas yra beskonis. Virtuvės šefas iš Italijos Gian Luca Demarco paneigia šį mitą ir sako, kad būtent garuose ruoštas maistas pasižymi ne tik subtilesniu skoniu, bet ir intensyvesniu kvapu, ryškesne spalva.

„Didžiausia bėda virtuvėje – kai ruošiamas maistas praranda savo pirminę formą: ištyžta, suyra, pakeičia spalvą. Kepant garuose šių problemų galima išvengti, nes taip paruošti patiekalai išlaiko savo konsistenciją; nereikia baimintis, kad patiekalas atrodys neestetiškai. O juk geram virtuvės šefui svarbu ne tik skonis, bet ir išvaizda!“, – sako Gian Luca Demarco.

Šefas priduria, kad dar vienas kepimą garuose supantis mitas – kad taip ruošti galima tik mėsą ar jūros gėrybes. Tai yra visiška netiesa, garuose puikiai iškepa viskas: ir miltiniai patiekalai, ir daržovės, ir, jei norisi, kiaušiniai – svarbu nebijoti eksperimentuoti.



Garuose keptas maistas – sveikesnis




Dar vienas svarbus kepimo garuose aspektas – sveikatingumas. Garuose maistas kepamas be riebalų, savo sultyse, o tai leidžia išsaugoti geriausias jo savybes. Toks maistas lengviau virškinamas, mažiau kaloringas, ypatingai tinka sergantiems virškinamojo trakto ligomis ar vaikams.

Be to, gaminant garuose maistas neturi tiesioginio kontakto su vandeniu, lyginant su įprastu virimu puode, todėl mažiau pakinta mikro bei makroelementai, mineralai, maisto produktuose išsilaiko visi geriausi vitaminai bei kitos mūsų sveikatai svarbios medžiagos.

Kepimą garuose turėtų mėgti ir tie, kurie nenori gaminimui skirti daug laiko: garuose galima lengvai ir sveikai pašildyti seniau paruoštą maistą. Gaminant orkaitėje su garų programa drėgnas karštas oras daug greičiau perduoda šilumą patiekalui ir neleidžia jam išdžiūti.



Publikuota: 2016-11-10 11:15:26

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai