„Santaka“ / Idėja apie poetės atminimo įamžinimą plečiasi / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Idėja apie poetės atminimo įamžinimą plečiasi

Laima VABALIENĖ


Skveras ir skulptūra Vilniaus gatvės pradžioje ar garbių rajono kūrėjų atminimui Poezijos parku pervadintas senasis miesto sodas? Apie tai buvo diskutuojama rajono Savivaldybės paminklų statymo ir kitų atminimo ženklų įrengimo komisijos posėdyje.

Dingstis šiam posėdžiui buvo Vilijos Žalienės bei kitų iniciatorių iškelta ir trijų šimtų vilkaviškiečių parašais paremta idėja dėl poetės S. Nėries atminimo įamžinimo Vilkaviškyje. Pasiūlymą Vilkaviškio rajono savivaldybės merui Algirdui Neiberkai apsvarstyti galimybę pastatyti poetei paminklą ir įrengti jos vardo skverą pirmieji pasirašė rugpjūčio pabaigoje vykusio renginio „Salomėjos vasara“ dalyviai. Į poezijos ir prisiminimų vakarą buvo susirinkta Vilniaus gatvėje, toje vietoje, kur, besimokydama „Žiburio“ gimnazijoje, gyveno S. Nėris. Poetės atminimo įamžinimas būtent šioje gatvėje grindžiamas tuo, kad čia giliausiai įmintos Salomėjos pėdos, likę jos žingsnius menantys uosiai, senieji pastatai, pro kuriuos Meilės tiltu ji vaikščiojo į gimnaziją ar miestą. Numatyta ir konkreti vieta – medžių gojelis gatvės pradžioje, netoli prokuratūros pastato.

Buvo surinkta trys šimtai idėją paremiančių žmonių parašų ir jie įteikti rajono merui A. Neiberkai. Į vilkaviškiečių pateiktą pasiūlymą mero pasirašytame atsakyme teigiama, kad dalinai įgyvendinti idėją įamžinti poetės S. Nėries atminimą būtų galima vykdant Integruotų teritorijų vystymo programos priemonę „Miesto kompleksinė plėtra“. Rašte sakoma, kad „investicijos suplanuotos 2017–2018 m. Įgyvendinus suplanuotas veiklas ir sutaupius lėšų būtų galima svarstyti galimybę įrengti skverą su mažosios architektūros elementais (išskyrus meno kūrinių, skulptūrų, statulų įsigijimą ar jų atnaujinimą).“


Taigi, vilkaviškiečių pasiūlymas valdžios pritarimo kaip ir sulaukė. Tačiau kaip Savivaldybės paminklų statymo ir kitų atminimo ženklų įrengimo komisijos posėdyje kalbėjo šios komisijos pirmininkas Saulius Vabalas ir kiti jos nariai, tikėtis, kad lėšų nuo suplanuotų darbų atliks, vilties mažai. Pinigų paprastai pritrūksta, o ne lieka.
galėtų atsirasti ne tik erdvė S. Nėries atminimo skulptūrai ir vieta įvairiems literatūriniams renginiams, bet ir A. Vaičiulaičio takas, K. Bradūno alėja ar pan.


Aptarti S. Nėries atminimo įamžinimo įgyvendinimo galimybių į posėdį buvo pakviesta šios idėjos autorė V. Žalienė, keletas pasiūlymą Savivaldybei pasirašiusių žmonių.

Dėliojant S. Nėries atminimo skvero įrengimo Vilniaus gatvėje (ar kurioje kitoje vietoje) pliusus bei minusus gimė ir kitokių minčių. Pavyzdžiui, kartu įamžinti ir kitų garbių mūsų krašto kūrėjų atminimą. Daugumos posėdžio dalyvių nuomone, tam tiktų senasis miesto sodas, kurio sutvarkymas įeina į Vilkaviškio miesto paupio parko prie Šeimenos ir Kastinės upių specialųjį planą. Šis planas buvo patvirtintas praėjusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje. Pasvajota, kad miesto sode, kurį būtų galima pervadinti, pavyzdžiui, Poezijos parku, galėtų atsirasti ne tik erdvė S. Nėries atminimo skulptūrai ir vieta įvairiems literatūriniams renginiams, bet ir A. Vaičiulaičio takas, K. Bradūno alėja ar pan.


Posėdyje gimusias mintis Savivaldybės paminklų statymo ir kitų atminimo ženklų įrengimo komisija įsipareigojo perduoti specialistams, kurie konkrečiai ruoš miesto sodo sutvarkymo projektą. Komisijos pirmininkas S. Vabalas sakė, kad kol kas tai nėra galutinis S. Nėries įamžinimo idėjos įgyvendinimo sprendimas. Priimtus siūlymus dar galima svarstyti ar pateikti naujų.

S. Nėries atminimo įamžinimo idėją iškėlusi ir jos įgyvendinimu nuoširdžiai besirūpinanti V. Žalienė Savivaldybės požiūriu liko nusivylusi. Po komisijos posėdžio ji pasidalijo tokiomis mintimis: „Galime surinkti ir daugiau šią idėją palaikančių asmenų parašų, bet ir šių turėtų pakakti, kad rajono valdžia suprastų: Salomėjos Nėries, mokytojos ir poetės, atminimo įamžinimas svarbus Vilkaviškio krašto žmonėms. Deja, mero A. Neiberkos pasirašytas atsakymas trims šimtams kreipimąsi ir pasiūlymus pasirašiusių patriotų nuskambėjo kaip akibrokštas: „sutaupius lėšų būtų galima svarstyti galimybę įrengti skverą su mažosios architektūros elementais (išskyrus meno kūrinių, skulptūrų, statulų įsigijimą ar jų atnaujinimą)“! Posėdyje buvo aptartos kelios idėjos. Bet į klausimą, kas ir kada rašys projektą, buvo atsakyta, kad Savivaldybė rašys tik sulaukusi pinigų iš Europos Sąjungos. Šis atsakymas, žinant projektų finansavimo tvarką, tiesiog apstulbino. Kad bus laukiama lėšų iš Europos Sąjungos, o tik po to rašomas projektas, patvirtino ir komisijos narys A. Blauzdžiūnas. Tenka pasikliauti tik Vilkaviškio krašto žmonių ryžtu patiems rinkti lėšas S. Nėries atminimui įamžinti. Kreipiamės į visus kraštiečius, ruošiamės labdaros koncertui.“




Publikuota: 2016-11-14 11:38:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Greičiau užbaigti darbus siekia ir patys rangovai
* Per metus ūkininkų sąjunga tapo aktyvi ir matoma
* Grandine užtverta teritorija gyventojams kelia klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai