„Santaka“ / Gydydamiesi peršalimą rizikuoja prisišaukti sveikatos bėdų / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Gydydamiesi peršalimą rizikuoja prisišaukti sveikatos bėdų


Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis prasidėjus lapkričiui Lietuvoje buvo šiek tiek didesnis nei pernai.

Specialistai pastebi, kad pirmuosius peršalimo simptomus žmonės gali gydytis patys ir namuose, tačiau prireikus vaistų turėtų kreiptis į gydytoją ar vaistininką, kad medikamentai nepridarytų daugiau žalos nei naudos.

Esant peršalimo simptomams pacientai gali gydytis ir patys, laikydamiesi simptominio gydymosi namie rekomendacijų - gerti daug šiltų skysčių, praplauti nosį druskos tirpalu, laikytis režimo: drėkinti patalpų orą, daugiau laiko gulėti, vengti kontaktų su kitais žmonėmis.

Dažnas namų vaistinėlėje turi paracetamolio, jo galima vartoti, tačiau svarbu neviršyti rekomenduojamos vienkartinės ir paros dozės. Apie tai galima paskaityti vaisto informaciniame lapelyje.



Perdozuoti vaistų – lengva



Medikai pastebi, kad perdozuoti paracetamolio labai lengva. Nereceptinių vaistų nuo peršalimo būna įvairių pavadinimų ir neretai gyventojai, tikėdamiesi, kad daugiau vaistų padės greičiau pasveikti, vienu metu geria kelis skirtingus preparatus.



Viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms gydyti žmonės dažnai vartoja nereceptinius sudėtinius preparatus, kurių sudėtyje yra kelios veikliosios medžiagos. Viena iš jų – nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo.

Per didelės dozės, pernelyg dažnas ar kelių šios vaistinių medžiagų grupės preparatų vartojimas yra pavojingos žmogaus sveikatai. Saugiau yra rinktis vienos vaistinės medžiagos preparatą. Taip galima išvengti nepageidaujamo toksinio medikamento poveikio žmogaus organizmui.

Visgi esant kai kuriems simptomams būtina nedelsiant kreiptis į medikus. Negalima numoti ranka į dusulį, stiprų krūtinės ar gerklės skausmą, vėmimą, taip pat jeigu nepavyksta įprastais vaistais sumažinti karščiavimo. Gydytojo konsultacija reikalinga, kai viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, lydimi karščiavimo, užsitęsia ir trunka daugiau nei tris – penkias paras.
medikamentus reikia vartoti atsakingai – pagal gydytojo ar vaistininko nurodymus: laikytis paskirto vaisto vartojimo režimo, dozių ir gydymo trukmės.




Pataria pasikonsultuoti



Toksikologai pastebi, kad žmonių, perdozavusių ir apsinuodijusių vaistais nuo peršalimo ar nuo skausmo, į ligonines patenka nuolat.



Vaistiniai preparatai gali sukelti pavojingus kepenų pažeidimus, pasireiškiančius ne iš karto. Apsinuodijimo vaistais pasekmės ilgalaikės, kepenų pažeidimai lieka visam gyvenimui, o prasidėjus žaibiniam kepenų nepakankamumui liga gali baigtis mirtimi.

Visus medikamentus reikia vartoti atsakingai – pagal gydytojo ar vaistininko nurodymus: laikytis paskirto vaisto vartojimo režimo, dozių ir gydymo trukmės.

Jei tai nereceptiniai vaistai, reikia paisyti pateiktų perspėjimų vaisto informaciniame lapelyje: neviršyti vienkartinės ir paros dozės, atsižvelgti į kitus tuo metu vartojamus vaistinius preparatus, nepamiršti ir tuo metu vartojamų žolinių preparatų, papildų.

Jeigu kyla abejonių dėl vaistų suderinamumo, būtina teirautis specialisto patarimo. Pacientai turėtų nepamiršti pasakyti, jei paskirtus vaistus naudoja kitaip, nei nurodyta, pavyzdžiui, geria juos po valgio, nors nurodyta nevalgius, užsigeria sultimis, nors rekomenduojama vandeniu, kramto tabletes, nors vaisto vartojimo instrukcijoje parašyta „nuryti nekramtant“ ir panašiai.

Alergiški žmonės vizitui pas gydytoją galėtų paruošti sąrašą, kuriame būtų nurodytos visos alergiją keliančios medžiagos, o pokalbio metu primintų jas. Žmonės gydomi keliais vaistiniais preparatais, turėtų atsiminti vaistų pavadinimus ir dozes, jų vartojimo tvarką.



Svarbu nepamiršti, kad vaistai turi galiojimo terminą, o vartojimo trukmė atidarius medikamento pakuotę yra ribojama, ir paisyti rekomenduojamų vaistų laikymo sąlygų.





Publikuota: 2016-11-18 11:03:52

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Išdalyti „Gintarinių bičių“ apdovanojimai
*Žemdirbių šventėje – padėkos ūkininkams ir ministrui
* Policijos pareigūnai prie perėjų pažeidėjų netyko
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip reagavote į Donaldo Trampo pergalę JAV prezidento rinkimuose?
Apsidžiaugiau.
Apėmė nerimas.
Laukiu, ką parodys ateitis.
Dėl to nesuku galvos.



Kalbos patarimai

Dėl konstrukcijos „tai yra apie“
Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai