„Santaka“ / Ką daryti, kad dovanoti prietaisai nesugadintų Kalėdų? / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Ką daryti, kad dovanoti prietaisai nesugadintų Kalėdų?


Prekybininkams ir pirkėjams džiaugsmą nešanti prasidėjusi kalėdinių pirkinių karštinė – galvos skausmas buitinės technikos ir elektronikos meistrams.

Jau ne pirmus metus specialistai pastebi, kad metų pabaigoje iš lentynų šluojami ir dovanojami įvairūs prietaisai dažnai perkami su dideliu entuziazmu, tačiau be jokios atsakomybės, todėl neretai būtent jie sugadina gražiausias metų šventes.

Buitinės technikos ir elektronikos pardavėjai jau kelerius metus šventiniu laikotarpiu stebi pardavimų augimo tendenciją, tuo tarpu įvairius gedimus šalinantys meistrai tokią pat tendenciją mato skaičiuodami gedimus. Tad į ką reikia atkreipti dėmesį, jei per Kalėdas nusprendėte dovanoti buities ar elektronikos prietaisą?

Didžiausias pavojus – impulsyvus pirkimas

Siekis atitrūkti nuo kasdienybės, idealus socialinis įvaizdis, saviraiška ir socializacija, dėmesio išraiška – šie veiksniai prieš šventes daugelį žmonių skatina pirkti įvairias dovanas. Tačiau kodėl dažnai užuot pirkę tai, kas reikalinga, dovanų pirkėjai priima neapgalvotus sprendimus? Vilniaus miesto Centro poliklinikos medicinos psichologė Erika Mažeikaitė sako, kad taip elgtis priverčia laikas arba kitaip, – noras suspėti iki švenčių įsigyti dovanas ir visus apdovanoti.



„Žinoma, pirkėją veikia ir parduotuvės stimulai, t. y. šventiniai papuošimai, lentynose tam tikra tvarka išdėstytos prekės ir jų gausūs kiekiai, įvairūs priminimai apie artėjančias šventes. Tokia vizualinė stimuliacija daugeliu atvejų iššaukia neplanuotus pirkimus“, – įsitikinusi specialistė.

Jos teigimu, Lietuvoje retai diagnozuojamas elgesio sutrikimas, vadinamasis kompulsyviu potraukiu pirkti, kai asmuo jaučia priklausomybę nuo šio proceso. Tačiau švenčių metu ne vienas patiria kitą reiškinį – impulsyvų pirkimą, kuris ištinka vos įžengus į parduotuvę.

„Tai pasirinkimas be atidaus alternatyvų apsvarstymo, be turimos informacijos apie prekę“, – sako E. Mažeikaitė, pabrėždama, kad šį reiškinį studijuojantys mokslininkai nustatė, jog labiausiai pasiduoti impulsyviam pirkimui mus skatina išorinės aplinkos stimuliacija, vartotojo asmenybės bruožai ir situaciniai veiksniai.

Tyrimais nustatyta, kad dažniausiai impulsyviam pirkimui pasiduoda jaunesnio amžiaus moterys, gyvenančios mieste ir gaunančios didesnes pajamas. Šį veiksmą skatina ir išpopuliarėjusi internetinė prekyba. „Todėl svarbu identifikuoti tokį savo elgesį ir priimti apgalvotus sprendimus, ką pirkti“, – sako specialistė.



Buitinė technika: būtina atkreipti dėmesį į keletą dalykų

Bet kokios buitinės technikos ir elektronikos kokybę lemia anaiptol ne kaina. Prieš renkantis bet kokį stambesnį buitinį prietaisą – šaldytuvą, skalbyklę, indaplovę, kaitlentę ar orkaitę – svarbu atkreipti dėmesį į keletą dalykų: kurioje šalyje jis pagamintas, kokia jo komplektacija ir gamybai panaudotos medžiagos. Būtent nuo to priklausys, kiek ilgai šį prietaisą naudosite ir kaip lengva bus jį prižiūrėti. Kartais nutinka taip, kad vos pirmą kartą įjungtas prietaisas sugenda dėl nepatvarių detalių ir jį tenka tiesiog išmesti, nes jų pakeisti tiesiog nėra kuo.
švenčių metu ne vienas patiria kitą reiškinį – impulsyvų pirkimą, kuris ištinka vos įžengus į parduotuvę.


Jei perkamos buitinės technikos išorę bei jos naudojimo aplinkybes lengviau įvertinti, tai numanyti, iš kokių detalių ji sukomplektuota viduje eiliniam pirkėjui gerokai sudėtingiau.Kad įvertinti vieną ar kitą prietaiso modelį, patariama pabendrauti su pratęstų garantijų ir pirkinių draudimo specialistais ir išklausyti jų patarimų kaip išsirinkti kokybišką prekę.



Dažnai buitinės technikos pardavėjai pasiūlo pratęsti pirkinio garantiją, o ja išties verta pasinaudoti, jei kartu su dovana norite savo artimiesiems užtikrinti ramybę ne tik šventiniu laikotarpiu, bet mažiausiai .

Verta taisyti ar įsigyti naują?

Jei buitinė technika dažniau genda dėl nekokybiškų detalių ir netinkamo eksploatavimo, tai dovanoti elektronikos prietaisai, o ypač – mobilieji telefonai, planšetiniai ir nešiojamieji kompiuteriai, šventiniu laikotarpiu tampa įvairių nelaimių aukomis.

Pačios dažniausios elektroninių prietaisų nelaimės – įskilęs arba sudužęs ekranas, į vidų patekusi drėgmė bei vaikų ir augintinių linksmybių pasekmės. Būna ir neįtikėtinų situacijų: nuo per važiuojančio automobilio langą iškritusių mobiliųjų telefonų iki sulaistytų kava ar alkoholiniais gėrimais.

Ar tokiais atvejais, kai elektronikos prietaisas sudaužomas, apliejamas ir kitaip sugadinamas, verta jį taisyti? Specialistai teigia, kad viskas priklauso nuo prietaiso vertės bei gamintojo.

Nusprendus dovanoti brangias elektronikos dovanas, prieš tai reikėtų žinoti, kad kai kurių prietaisų taisymo kaina yra išties didelė. Bet vis dėlto žmonės linkę taisyti, o ne pirkti naujus pirkinius, todėl išgelbėti ir nesugadinti nuotaikos gali kartu su dovana įsigytas ir pirkinio draudimas.

Išeitis – pratęsta garantija arba dovanos draudimas

„Warranty Expert“ specialistai pastebi, kad ypač šventiniu laikotarpiu, kai perkamos kalėdinės dovanos, pratęstų garantijų ir pirkinių draudimo paslaugos vis labiau populiarėja.

Kaip kažkada keitėsi vairuotojų suvokimas apie privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą Lietuvoje, taip dabar vis daugiau buitinės technikos ir elektronikos naudotojų supranta, kad kartu su buitine technika ir elektronika įsigyjant pirkinių draudimo ar pratęstos garantijos paslaugą, tuo pačiu įsigyjama ir ramybė bei nauda. Nes nelaimės atveju tai – didelė parama ir lengvai sprendžiamos problemos.





Publikuota: 2016-12-05 17:18:02

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai