„Santaka“ / Vilkaviškio kultūros rūmai švenčia 25-erių metų jubiliejų / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda žąsis ir jų skerdieną Kalėdoms. Tel. 8 636 09 438.
Galioja iki: 2021-12-04 13:31:05

Parduoda kiaules Pajevonyje. Tel. 8 617 51 369.
Galioja iki: 2021-12-06 10:37:15Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Vilkaviškio kultūros centro darbuotojai – kūrybiška ir profesionali komanda.

Vilkaviškio kultūros rūmai švenčia 25-erių metų jubiliejų

Laima VABALIENĖ


„Smagu, kad tapome reikalingi. Tai – didžiausia laimė ir mūsų darbo įvertinimas“, – jubiliejinės šventės išvakarėse sako Vilkaviškio kultūros centro direktorė Renata Medelienė.

Su draugais ir žiūrovais

Šiais metais jubiliejų kultūros centre netrūko. Savo veiklos dvidešimtmečius atšventė liaudiškos muzikos kapela „Vingis“ ir moterų vokalinis ansamblis „Svaja“, dešimtmečius koncertais paminėjo folkloro ansamblis „Lankupa“ ir šokių kolektyvas „Lelija“, tiek pat gyvuoja ir Mažoji audimo artelė. Metų pabaigoje – dar viena visa tai tarsi apibendrinanti sukaktis. Gruodžio 9-ąją dvidešimt penkerių metų jubiliejų minės patys kultūros rūmai, po kurių stogu glaudžiasi ir šie, ir kiti mėgėjų meno kolektyvai, vyksta įvairiausi renginiai, koncertai, parodos, šventės, iš kurių į mūsų gyvenimus sklinda meno pažinimo, kultūrinio išprusimo ir nuovokos šviesa.

Kultūros darbuotojai, mėgėjų meno kolektyvai, paprastai rengiantys šventes kitiems, jubiliejiniame renginyje nusprendė patys nelipti į sceną, o sėstis į žiūrovų bei klausytojų vietas ir... švęsti. Švęsti kartu su savo draugais, partneriais, rėmėjais, žiūrovais. Gražiausias operų ir operečių melodijas jiems dovanos Kauno miesto simfoninis orkestras.


„Kai pradedi galvoti apie tuos, kuriuos norėtum pasikviesti į savo šventę, pamatai, kad beveik kiekviena rajono įstaiga yra tavo draugas, partneris ar rėmėjas, kad organizuojant renginius pagalbininkais dažnai tampa ir tie, kas su kultūra, atrodo, visai nėra susiję. Tai didelis mūsų, kaip kultūros centro, darbo pripažinimas“, – sakė direktorė R. Medelienė. Ji galėtų išvardyti ne vieną geradarį, nuolat padedantį kultūrai gyvuoti. Ypač malonu, kai tik pradėjusi veiklą Vilkaviškyje klinika „Neodenta“ iš karto pasisiūlė kultūros centrui draugauti ir bendradarbiauti. Arba kai įmonės gimtadienį šventusi UAB „Gintrėja“ dovaną įteikė ne sau, o visiems vilkaviškiečiams – dovanojo vieną koncertą miesto šventėje. Labai vertinama UAB „Art Glacio“ parama, be kurios jau neįsivaizduojama didesnio renginio. Kiekvienas rėmėjas kultūros centrui yra labai svarbus. Daugeliu atveju kultūros darbuotojams labai pasiteisina posakis: neturėk pinigų, turėk daug draugų.

Taigi visus savo draugus kultūros centras ir norėtų matyti rūmų jubiliejaus šventėje. Be abejo, ir pagrindinius savo darbo vertintojus – žiūrovus, kurie kvietimų į jubiliejinį renginį gruodžio 9 d., 18 val., prašomi teirautis kasoje.


Atviri visiems

Kaip išskirtinį Vilkaviškio kultūros rūmų bruožą galima išskirti čia tvyrantį svetingumą. Gerą aurą bei profesionaliai dirbantį kolektyvą dažnai mini ir gastroliuojantys kolektyvai, ir patys vilkaviškiečiai. „Tapome labai bendruomeniški ir visiems reikalingi“, – to neneigia ir patys šeimininkai. Gal todėl kultūros rūmai visuomet dūzgia lyg bičių avilys. Prieglobstį su savo renginiais čia randa sportininkai ir literatai, mokyklos ir vaikų darželiai, neįgaliųjų organizacijos ir trečiojo amžiaus universitetas, vyksta aerobikos, linijinių, vaikų šokių užsiėmimai, buriasi stalo žaidimų mėgėjai, savanoriai ir rajono mokinių taryba, veikia fotostudija ir Mažoji audimo artelė... Kas besikreiptų į kultūros centrą, žino, kad gaus ne tik raktą nuo salės, bet ir profesionalią pagalbą dėl garso, šviesų, scenografijos... Tai traukia žmones, ir centras tampa neatsiejama Vilkaviškio bendruomenės dalimi.

Garsina kolektyvai
Renata Medelienė: „Ačiū visiems, kurie esate kartu su mumis“


Kultūros rūmuose jaukiai jaučiasi ir čia esantys mėgėjų meno kolektyvai, į kuriuos susibūrę per pusantro šimto žmonių. Jie čia renkasi šokti, dainuoti, vaidinti, groti... Praleisti laisvalaikį ir vadovaujami kūrybiškų vadovų siekti meninio lygio. Beveik visiems kolektyvams Lietuvos liaudies kultūros centras yra suteikęs pirmą arba antrą meninio lygio kategoriją. Liaudiškos muzikos kapela „Vingis“ (vadovas Gintas Turonis) ir vokalinis ansamblis „Svaja“ (vad. Rita Štrimaitienė) į rūmus parskraidino „Aukso paukštę“ – aukščiausią mėgėjų meno kolektyvų įvertinimą, dvi Mažosios audimo artelės audėjos Valė Babinskienė ir Marija Danilaitienė vainikuotos „Aukso vainikais“. Kur bepasirodytų šokėjų kolektyvas „Lelija“, žiūrovų širdis jis užkariauja savo vadovės Irenos Šunokienės sukurtais šokiais. Nuolatiniai respublikinių dainų švenčių ir folkloro festivalių dalyviai „Lankupos“ (vad. Daiva Ambrasaitė) ir „Sūduvių“ (vad. Nijolė Skinkienė) ansambliai savo koncertais ir edukacinėmis programomis neleidžia mums pamiršti liaudiškosios kūrybos versmių. Kamerinis choras „Uosija“ (vad. Laima Venclovienė) kviečiamas dainuoti Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Teatro vakarų „Po paupio gluosniais“ dėka atgimęs mėgėjų teatras „Gluosnė“ (vad. Daiva Kasulaitienė) skaičiuoja jau 6 pastatytus spektaklius. Daugelis meno mėgėjų sako, kad į jų būtį tiesiog įaugo laikas, praleidžiamas repeticijose, kad kultūros rūmuose jie jaučiasi labai savi.


Permainų tebelaukiama

Pirmoji šventė po kultūros rūmų pastato stogu įvyko 1991 m. kovo pradžioje. Tai buvo džiaugsmingos įkurtuvės su meno mėgėjų pasirodymais, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ koncertu, padėkomis statybos idėjos pradininkui, buvusiam rajono vadovui E. Žemaitaičiui ir statybininkams. 33 mėnesius trukusi kultūros šventovės statyba rajonui kainavo pustrečio milijono rublių.

Šventės dieną iš senųjų kultūros namų (dabartinė parapijos salė) kultūros darbuotojai buvo atvežti karietomis. Į vieną jų kaip relikvija įridentas ir senas, 1956 m. įsigytas būgnas. Iš ankštų patalpų persikėlusius kultūros žmones ir miesto visuomenę tuomet labai džiugino naujųjų kultūros rūmų erdvės ir patogumai.

Per dvidešimt penkerius metus rūmuose nedaug kas pasikeitė. Viena iš didesnių permainų per šį laiką įvyko prieš dešimtmetį. Vilkaviškio kultūros centras pateko į kultūros centrų modernizavimo programą. Pastatas buvo apšiltintas, perdengtas stogas, sudėti nauji langai, sutvarkyti atlikėjų persirengimo kambariai ir tualetai. Renovacija nepalietė pagrindinių renginiams ir parodoms skirtų erdvių. Buvo tikėtasi, kad tai bus padaryta per kitą kultūros centrų modernizavimo etapą. Deja, jo tebelaukiama iki šiol...

Šventės proga centro direktorė R. Medelienė nebuvo linkusi skųstis dėl kažkur nuplaukusių renovacijos projektų ir amžino lėšų stygiaus. Išsakė tik didžiausią dabartinį norą – turėti techninėmis galimybėmis kokybišką žiūrovų salę. Reikalavimai auga, o minimaliai įsigyjama technika esant šiuolaikiniams tempams greitai sensta. Kultūros centro darbuotojų sumanymai jau seniai praaugo technines galimybes ir tai trukdo žmonių darbui. Viena gera naujiena: jubiliejaus proga Savivaldybė rūmams nupirko naują, pajėgesnį garso valdymo pultą.

Pasitempti skatina žiūrovai

„Prie pasikeitimų reikėtų pridėti ir reiklesniu tapusį žiūrovą. Tai verčia pasitempti ir mus. Per pastaruosius metus mes labiausiai „pasistiebėme“ profesionalaus meno srityje“, – pastebi kultūros centro direktorė R. Medelienė. Tam įtakos turėjo ir per Gruzinų šešėlių teatro gastroles užsimezgusi pažintis su vienu garsiausių Lietuvos saksofonininkų Kęstučiu Vaiginiu. Šios draugystės dėka į mūsų miestą atkeliavo džiazas, koncertuoja pasaulinio garso atlikėjai, „Grammy“ laimėtojai. Tokiu pat keliu kultūros centre atsirado ir asociacijos „Agata“ kūrybinės stovyklos, pristatančios jaunuosius atlikėjus. Gražus bendravimas kultūros centrą sieja su Lietuvos filharmonija, profesionaliais dailininkais, kuriuos į Vilkaviškį atvežė kraštietis Aukštųjų Panerių įmonių asociacijos vadovas Eugenijus Bulavas. Idėjų pasikviesti išskirtinių atlikėjų, projektų visuomet netrūksta ir kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkės Aksanos Laskevičienės mintyse.


„Mes privalome būti kitokie, ieškoti naujų formų ir erdvių“ – taip būtų galima apibendrinti kultūros centro darbuotojų nuostatas. Savo atvirumu ir draugiškumu, kūrybiškumu ir išradingumu jie į kultūros rūmus ir dabar pritraukia gausybę žmonių. „Ačiū, kad esate kartu su mumis“, – jubiliejaus proga jiems visiems ir taria kultūros centro direktorė R. Medelienė.Publikuota: 2016-12-08 16:17:27

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žiema nepasiruošusius kartais užklumpa ir vairuotojus
* Neįgali senutė svajoja turėti virtuvę ir maudytis po dušu
* „Lelijos“ jubiliejus atskubėjo šokio žingsniu
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kokia Jūsų nuomonė apie naująjį miesto laikrodį?
Tai moderni puošmena.
Nesuprantu tokio meno.
Man dėl jo nei šilta, nei šalta.
Laikrodžio dar nemačiau.Kalbos patarimai

Kaip taisyklingai nurodyti pareigas?
Veiklos barų vadovų pareigų pavadinimai sudaromi su kilmininko formos priklausomuoju žodžiu, pvz.: komercijos direktorius ( direktorius komercijai būtų klaida).
Kai nusakomas pavaldumo santykis ( direktoriaus pavaduotojas ) ir veiklos sritis, kilmininkas užimtas, tai veiklos pavadinimas reiškiamas naudininku, pvz.: mero patarėjas kultūrai. Šie pavadinimai gali būti sudaromi ir su žodžiu reikalams, pvz., direktoriaus pavaduotojas gamybos reikalams.
Patarėjų pareigų pavadinimai gali būti sudaromi su žodžio klausimai įnagininku, pvz., patarėjas užsienio politikos klausimais.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas