„Santaka“ / Nauji katilai mokyklose: šilčiau, bet brangiau / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius teigė, kad vos pastačius naujus katilus tam tikrų problemų buvo iškilę, tačiau mokiniai jų nepajuto.

Autoriaus nuotr.


Nauji katilai mokyklose: šilčiau, bet brangiau

Andrius GRYGELAITIS


Prieš pat šildymo sezoną septyniose rajono mokyklose senieji kietojo kuro katilai pakeisti naujais, kūrenamais biokuru. Nors ugdymo įstaigų bendruomenės džiaugiasi šiltesnėmis patalpomis, tačiau rajono Savivaldybės administracijos vadovai turės pasukti galvas, kaip apmokėti išaugusias sąskaitas.

Perdavė į vienas rankas

Rugpjūčio–spalio mėnesiais biokuro katilai Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programos bei rajono Savivaldybės biudžeto lėšomis pastatyti Kybartų Kristijono Donelaičio bei Gražiškių gimnazijose, Kybartų „Saulės“ progimnazijoje, Pajevonio ir Paežerių pagrindinėse mokyklose, Bartninkų Jono Basanavičiaus bei Gižų Kazimiero Baršausko mokyklose-daugiafunkciuose centruose. Praėjusiais metais tokio tipo katilai įrengti Alvito pagrindinės mokyklos ikimokyklinių grupių patalpose. Viso to tikslas – pereiti prie ekologiškesnio šildymo.

Vilkaviškio rajone katilinių įrengimo darbus atliko keturios uždarosios akcinės bendrovės: „Vilkauja“, „UT katilai“, „SD ranga“ bei „Didma“. Kiekvienoje iš minėtų mokyklų pastatyti du 200 kW ir 150 kW biokuro katilai. Vienintelėje Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje stovi galingesni – 300 kW ir 200 kW katilai.


„Bartninkų Jono Basanavičiaus mokykloje-daugiafunkciame centre bei Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje įrengiant katilus teko atlikti didesnius nei kitur katilinių rekonstrukcijos darbus. Visą katilų priežiūrą perdavėme į vienas UAB „Vilkaviškio šilumos tinklai“ rankas. Jie centralizuotai vykdydami kuro pirkimą sutaupys šiek tiek lėšų“, – pasakojo Savivaldybės administracijos Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėja Daiva Riklienė.

Susidūrė su problemomis

Vos pradėjus šildymo sezoną, kai kuriose įstaigose iškilo ir tam tikrų nesklandumų.

„Mes žinojome, kad yra bėdų, tačiau mokiniai to nepajuto, nes įstaigoje šiluma nebuvo nutrūkusi. Ir dabar dar likę šiek tiek nesklandumų. Iš granulių padavimo bunkerio kuras ne visada patenka į katilą. Padarytas per mažas nuolydis. Rangos darbus atlikę „UT katilai“ atstovai žadėjo tai pataisyti“, – sakė Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius.

Kiek daugiau bėdų iškilo kaimyninėje „Saulės“ progimnazijoje. Dar praėjusią savaitę UAB „Vilkaviškio šilumos tinklai“ specialistai kone kasdien dirbo stengdamiesi ištaisyti nesklandumus.


„Iš pradžių labai džiaugėmės naujais katilais, mokykloje buvo šilta, jauku. Bet vieną dieną kažkas nutiko. Temperatūra tapo nepastovi – būna tai šilta, tai šalta“, – apgailestavo „Saulės“ progimnazijos direktorius Arvydas Judickas.

Pasak UAB „Vilkaviškio šilumos tinklai“ vadovo Edgaro Balšaičio, kalčiausi dėl susidariusios situacijos – rangos darbus atlikę UAB „Didma“ meistrai, kurie iki galo neišbandė sumontuotų katilų.

„Suprantu „Saulės“ progimnazijos kolektyvo nepasitenkinimą, dirbti šaltyje – nenormalu. Mes stengiamės į pranešimus reaguoti operatyviai. Aišku, ne visada galime atvykti iš karto, nes tai – neplaniniai darbai. Patys katilai Kybartuose funkcionuoja lyg ir gerai, problemų kyla su kuro padavimo sistema. Dabar ją jau esame sutvarkę, bet ar ateity viskas bus gerai – sunku pasakyti“, – kalbėjo E. Balšaitis.

Anot jo, šiokių tokių problemų buvo iškilę ir kitose rajono ugdymo įstaigose. UAB „Vilkaviškio šilumos tinklai“ vadovas pasakojo, kad daugiausia rūpesčių kilo tada, kai reikėjo įjungti šildymą, o dar ne visi rangovai buvo pabaigę montuoti katilus.

Pinigų suras


Nors kalbintų ugdymo įstaigų vadovai prisipažino, kad dabar patalpose nepalyginamai šilčiau nei pernai, tačiau pirmosios sąskaitos už šildymą kai kuriems iš jų pasirodė itin aukštos. „Saulės“ progimnazijos direktorius A. Judickas nenorėjo įvardyti išaugusios sumos, tik leido suprasti, kad ji – daug didesnė nei tikėtasi.

„Lyginant praėjusių metų lapkritį ir šį, sąskaitos už šildymą išaugo maždaug 25 procentais. Už šio lapkričio šilumą reikia mokėti maždaug 500 eurų daugiau nei pernai. Tiesa, dabar komfortas – nepalyginamai didesnis. Patalpos šildomos ištisą parą, viduje laikosi 20–21 laipsnio temperatūra. Pernai temperatūra dieną pasiekdavo apie 18 laipsnių, ryte būdavo dar vėsiau“, – pasakojo Pajevonio pagrindinės mokyklos direktorius Paulius Dausinas.

Kristijono Donelaičio gimnazijos vadovas S. Spangevičius sakė, kad spalį išlaidos už šildymą padidėjo 18 proc., o lapkritį – sumažėjo 0, 5 proc., lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Tiesa, į šią sumą direktorius įtraukė ir pernai kūrikams mokėtus atlyginimus. Šiemet sumontavus biokuro katilus visos mokyklos atleido po 3–4 kūrikus.

„Žinojome, kad sąskaitos bus didesnės, tačiau jos išaugo ne tiek drastiškai, kad nerastume pinigų joms apmokėti“, – sakė rajono Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas.

Anot jo, kai kurios ugdymo įstaigos dar turi įsiskolinimų už praėjusius metus. Tiesa, ne visos, o tik tos, kurioms šildymą tiekia UAB „Litesko“. Lapkričio 30 d. duomenimis, bendra mokyklų skola už šildymą siekė 170 tūkst. eurų. Tiesa, ši suma nuolat mažinama.

Komentuodamas išaugusias sąskaitas UAB „Vilkaviškio šilumos tinklai“ vadovas E. Balšaitis sakė, jog naujieji biokuro katilai kūrenami medžio granulėmis, o šių kaloringumas yra mažesnis nei anglies. Kitaip tariant, tam šilumos kiekiui, kuriam seniau pagaminti reikėdavo vienos tonos anglių, dabar reikia maždaug pusantros tonos granulių. Įvertinus kainų skirtumus išeina, kad dabar pagaminti tą patį šilumos kiekį yra kone dvigubai brangiau.



Publikuota: 2016-12-22 11:29:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai