„Santaka“ / Personalo iškvietimo sistema sustiprino globos namų gyventojų saugumą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-01-02 16:27

Dalinkitės:  


Gudkaimio globos namų direktorius Rimas Murinas ir socialinės darbuotojos padėjėja Irutė Tamašauskienė pabrėžė, kad įdiegus personalo iškvietimo sistemą gyventojams padėti galima operatyviau.

Autorės nuotr.


Personalo iškvietimo sistema sustiprino globos namų gyventojų saugumą

Renata VITKAUSKIENĖ


Gudkaimio globos namuose žmonės pastaruoju metu jaučiasi saugiau ir ramiau. Įstaigoje įdiegus personalo iškvietimo sistemą sunegalavęs gyventojas operatyviai gali išsikviesti, kas jam padės, o darbuotojai tuoj pat sužino, kur reikia jų rankų. Dėl šios naujovės gyventojai turi daugiau privatumo, ji gelbėtų netgi kilus gaisrui.

„Personalo iškvietimo sistema globos įstaigoje, kur gyvena daug žmonių, turinčių fizinės, psichinės sveikatos problemų, buvo tiesiog būtinybė. Minčių apie tokią įrangą turėjome seniai. Jos reikėjo ir žiūrint iš žmogiškosios pusės (juk sveikata – brangiausias turtas), iškvietimo sistema privaloma ir pagal socialinės globos normos reikalavimus, kurie įpareigoja asmeniui užtikrinti galimybę greitai (neišeinant iš savo gyvenamojo kambario) išsikviesti personalą, jeigu to reikalauja jo sveikatos būklė. Esame tikrai patenkinti, kad galėjome tokią sistemą įdiegti“, – sakė Gudkaimio globos namų direktorius Rimas Murinas.

Personalo iškvietimo sistema jau prieš kelis metus buvo įtraukta į globos namų pastato renovacijos projektą. Vis dėlto vėliau finansiniais sumetimais jos teko atsisakyti, pastato modernizavimo išlaidos buvo sumažintos 150 tūkst. litų – tiek būtų kainavusi projektuotojų parinkta sistema. Dabar įstaiga išsivertė su žymiai mažesniais pinigais – užteko 3500 eurų.



Gudkaimio globos namuose įrengta belaidė personalo iškvietimo sistema yra visai paprasta. Socialinių darbuotojų padėjėjų kabinete, kur visą parą būna žmonių, kabo nedidelis ekranas. Kai iš kažkur kviečiamasi pagalbos, ekranėlyje pasirodo tos patalpos numeris, sykiu pasigirsta pypsėjimas. Personalas mato, į kurį kambarį reikia skubėti padėti žmogui. Socialinių darbuotojų padėjėjos dar turi keturis pranešimų gaviklius, panašius į laikrodukus. Turėdamos gaviklius su savimi pagalbos prašymą jos išgirsta bet kuriuo paros metu, bet kurioje įstaigos vietoje, netgi lauke.

Globos namuose yra daug gyvenamųjų kambarių, higienos patalpų. Mygtukai sudėti visuose kambariuose, dušuose, tualetuose. Įstaigoje gyvena apie 70 žmonių, dažniausiai jie įkurdinti po du. Kai kuriuose kambariuose mygtukas yra tik vienas, įtaisytas prie stipresnio gyventojo lovos, kad esant reikalui šis galėtų iškviesti pagalbą ne tik sau, bet ir kambario draugui. Taip yra ne tik dėl taupumo – sykiu gyvenantys žmonės skatinami padėti vienas kitam. Tuose kambariuose, kur gyvena iš patalo nebesikeliantys ligoniai, mygtukai įtaisyti prie kiekvienos lovos. Jei ligonis sąmoningas ir pajėgia pats paspausti mygtuką, vos prireikus jis gali išsikviesti personalą.



„Ir darbuotojoms patogu, ir įstaigos gyventojai jaučiasi saugesni, nes žino, kad pagalbos prisišaukti galės ir iš savo kambario, ir iš dušo, ir iš tualeto“, – kalbėjo R. Murinas.

Nakčiai įstaigoje lieka dvi darbuotojos, kurios privalo pasirūpinti septyniomis dešimtimis gyventojų trijuose globos namų aukštuose. Dabar dirbti joms kur kas paprasčiau, nes moterys tiksliai žino, į kurį kambarį reikia eiti padėti žmogui.

Sistemą įdiegusios firmos specialistai apmokė gyventojus, kaip naudotis įranga, paaiškino, kad mygtukai skirti ne žaidimui, ne pramogai. Vis dėlto pirmomis dienomis naujovė daugelį masinte masino.

Socialinių darbuotojų padėjėjos pasakojo, kad kai tik sistemą sumontavo, iš pradžių jos bėgdavo ir bėgdavo į kambarius, nes gyventojai kviesdavosi dėl pačių įvairiausių dalykų, pavyzdžiui, paduoti veidrodį. „Kitąsyk paspausti mygtuką ranka pakyla dėl to, kad žmogui tiesiog norisi gauti dėmesio. Vis dėlto dabar gyventojai jau nepiktnaudžiauja galimybe išsikviesti darbuotoją. Dažniausiai esame kviečiamos, kad padėtume ligoniams higienos reikaluose“, – sakė moterys.

„Kai tik mygtukus įrengė, tai labai norėjosi pajudinti, iš pradžių visi spaudinėjo. Aš vis gundausi paspausti, bet kad neturiu dėl ko“, – rodydama prie jos lovos esantį mygtuką žvaliai kalbėjo globos namų gyventoja Genutė. Kita moteris patikino, kad jai ir kambario draugėms yra smagiau, kai žino, kad pagalbos iškvietimo mygtukas – ranka pasiekiamas.



Savuose namuose gyvenančiam žmogui turbūt nė į galvą neateitų kitas sistemos teikiamas privalumas – ją įdiegus asmuo turi daugiau privatumo. Dabar į fiziškai stipresnių gyventojų kambarius darbuotojai eina tada, kai yra kviečiami. „Jeigu žmogui viskas gerai, mūsų nesikviečia, vadinasi, nėra ko be reikalo varstyti jo kambario durų“, – naujai atsiradusią galimybę labiau užtikrinti asmens privatumą pabrėžė ir darbuotojos, ir direktorius.

R. Murinas, pasakodamas apie naujovę jo vadovaujamoje įstaigoje, prisiminė tragediją, gruodžio pradžioje įvykusią globos namuose Prienuose. Nevaikštanti moteris rūkė kambaryje. Nuo nuorūkos užsidegė lova ir gyventoja užduso, nes įstaigos darbuotojai laiku nespėjo jos išnešti. Taigi personalo iškvietimo sistemą galima vertinti ir kaip papildomą gaisrinės saugos priemonę globos namuose.





Galerija: Mygtukas




Publikuota: 2017-01-02 16:27:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai