„Santaka“ / Direktorius pripažino neradęs problemos sprendimo būdų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-01-20 15:58

Dalinkitės:  


„Ąžuolo“ progimnazijos direktorius Arūnas Serneckas apgailestavo, jog buvo priverstas rinktis, kurią tėvų pusę jam palaikyti.

Autoriaus nuotr.


Direktorius pripažino neradęs problemos sprendimo būdų

Andrius GRYGELAITIS


Prieš pat Naujuosius metus įvykęs konfliktas tarp trijų Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos mokinių turėjo skaudžių pasekmių: du berniukai buvo priversti atsisveikinti su šia ugdymo įstaiga.



Sumušė mergaitę

Konfliktas tarp dviejų dabar jau buvusių „Ąžuolo“ progimnazijos penktokų ir jų klasės draugės įvyko ne pamokų metu. Eidami namo vaikai įvairiais būdais užgauliojo mergaitę, galiausiai ją sumušė taip, kad iš nosies pradėjo bėgti kraujas. Mergaitė nieko nelaukdama nubėgo pas savo mamą, dirbančią Vilkaviškio ligoninėje. Kaip tik tuo metu netoli ligoninės buvo įvykusi automobilio avarija. Pamačiusi kruviną dukrą mama labai išsigando, ją ištiko šokas.

„Tarp šių vaikų konfliktas įvyko ne pirmą kartą. Su vienu iš berniukų nukentėjusi mergaitė pažįstama jau seniai, jie gyvena toje pačioje gatvėje. Po šio incidento mamai neatlaikė kantrybė. Ji berniukų tėvams pasakė, jog yra sutvarkyti dokumentai dėl vaiko sumušimo ir patarė rinktis – keisti mokyklą arba bus kreiptasi į policiją. Aš šiuo atveju palaikiau mergaitės mamą“, – sakė „Ąžuolo“ progimnazijos direktorius Arūnas Serneckas.



Žodžiai įskaudino

Nors berniukų mamos apgailestavo, atsiprašė už savo vaikų poelgius, tačiau tai nieko nepakeitė. Abi jos prisipažino, kad prašymus palikti ugdymo įstaigą parašė pačios, tačiau tai daryti buvo verčiamos.


„Nepateisinu savo sūnaus, tačiau tai, ką man pasakė nukentėjusios mergaitės mama, buvo išties skaudu. Ji man patarė vaiką atiduoti į globos namus, nes pati jo nesugebu išauklėti. Dvylika metų jį auginu viena be tėvo, dirbu, neprašau pašalpų, nesu alkoholikė. Daugiau nieko gyvenime neturiu, tik sūnų“, – su ašaromis akyse pasakojo vieno iš berniukų mama.

Moteris tvirtino, jog praėjusiais mokslo metais baigęs Vilkaviškio pradinę mokyklą jos sūnus norėjo eiti į Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą, kur mokslus tęsė didžioji dalis jo buvusių klasės draugų. Vis dėlto žinodama vaiko būdo savybes mama tikėjo, kad mažoje mokykloje jam bus geriau. Panašios pozicijos laikėsi ir kito berniuko mama.

„Neslėpsiu, mano sūnus turi elgesio problemų. Dar besimokydamas pradinėje mokykloje jis vienai mergaitei netyčia durimis buvo privėręs ir sulaužęs pirštus. Jos tėtis mums pasakė, kad nebandytume penktą klasę lankyti ten, kur ir jo dukra, priešingu atveju būsime užtampyti po teismus. Pabijojome, tad nusprendėme eiti į „Ąžuolo“ progimnaziją. Sūnus, lyg kažką nujausdamas, iš pat pradžių to nenorėjo“, – sakė berniuko mama.



Nesurado išeičių

A. Serneckas prisipažino, kad šioje situacijoje jis, kaip mokyklos vadovas, patyrė pralaimėjimą. Jis neneigė, jog nesurado būdų, kaip užtikrinti vaikų saugumą, todėl rekomendavo minėtiems berniukams pereiti į kitą mokyklą. Galimybės pakeisti klasę „Ąžuolo“ progimnazijoje nebuvo, nes čia visi penktokai mokosi kartu.


„Su šiais vaikais buvo dirbama nuo pat mokslo metų pradžios. Jie lankydavosi pas socialinius pedagogus, psichologus, ne kartą jų elgesį per pokalbius bandžiau suprasti ir aš, ir pavaduotoja. Per pamokas juos dar sugebėdavome sukontroliuoti, tačiau po pamokų – ne. Visoje šalyje ieškojau tarnybos, kuri mums padėtų. Neradau“, – apgailestavo įstaigos vadovas.

Dar besimokant šiems berniukams dėl jų elgesio į mokyklą pakviestas garsus psichologas Evaldas Karmazas. Tiesa, dėl įtempto savo grafiko jis atvyks tik vasarį. Nepaisant to, kad šie vaikai jau lanko kitą mokyklą, psichologo paslaugų neatsisakyta.

„Labai apmaudu, kad neradome ryšio su tais vaikais, bet jiems palikus mūsų mokyklą klasėje pagerėjo mikroklimatas. Iš dalies net džiaugiuosi, kad mergaitės mama išliko principinga iki galo ir nors ne visai civilizuotai, tačiau padėjo mums išspręsti problemą. Dėl to dabar likę 25 vaikai yra laimingesni“, – sakė A. Serneckas.



Puikiai pritapo

Palikę „Ąžuolo“ progimnaziją abu berniukai perėjo į Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą. Šios įstaigos direktorė Daina Juškauskienė sakė, jog vaikai puikiai pritapo, kol kas nekelia jokių rūpesčių. Tą patvirtino ir socialinė pedagogė Virginija Aleknavičienė. Anot jos, į skirtingas klases paskirti vaikai pradžioje per pertraukas ieškojo vienas kito, jautėsi nesaugūs. Dabar to jau nėra, adaptacija įvykusi.


„Abiem berniukams iš karto buvo paskirta kompleksinė pagalba. Šiuo metu jie noriai dalyvauja mūsų kūrybiniuose susirinkimuose, laisvai jaučiasi tarp bendraamžių. Kol kas viskas gerai, tačiau netrukus prasidės audringa paauglystė. Tokio tipo vaikams pirmiesiems išryškėja elgesio sutrikimai, pasireiškia agresijos priepuoliai“, – pasakojo V. Aleknavičienė.

Kalbėdama apie naujai mokyklą papildžiusius berniukus D. Juškauskienė tvirtino specialiai juos įrašiusi į skirtingas klases. Be tėvo augančio penktoko auklėtoju buvo paskirtas geografijos mokytojas Stasys Ivaškevičius, o kito berniuko klasės vadove tapo Angelė Ferencienė.

„Iš tikrųjų tiek maža, tiek didelė mokykla turi savo privalumų ir trūkumų. Nemanau, kad pašalinti vaikus iš ugdymo įstaigos – geriausia išeitis. Su jais reikia sunkiai ir kantriai dirbti. Mes taip pat turime daug probleminių vaikų, ypač 9–10 klasėse“, – prisipažino mokyklos vadovė.



Sėkmės istorija

Pavykusi minėtų dviejų berniukų adaptacija mokykloje – ne vienintelė šios įstaigos sėkmės istorija. Socialinės pedagogės V. Aleknavičienė bei Daiva Šipailienė pasakojo, kaip buvusiam mokiniui padėjo surasti mamą.

Praėjusiais mokslo metais septintoje klasėje mokėsi tik su tėvu ir pamote gyvenęs berniukas. Mamos jis nebuvo matęs jau seniai, nes ši išvykusi į užsienį su savimi pasiėmė tik dukrą, o sūnaus tėvas neatidavė. Pats tėvas dažnai girtaudavo, namo negrįždavo savaitėmis. Pamotė irgi nesirūpino vaiku, dažnai jį bausdavo ne visai civilizuotomis bausmėmis.

„Mums žinoma, kad vaikas turėdavo valandų valandas stovėti kampe ir laikyti iškėlęs kėdę. Vieną naktį berniukas net pabėgo iš namų ir brovėsi į mokyklą. Bandėme šias problemas spręsti su Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais, bet šie tik pasiūlė berniuką patalpinti į globos namus. Mes to nenorėjome“, – sakė V. Aleknavičienė.

Ji su kolege D. Šipailiene įvairiais būdais ieškojo galimybės susisiekti su berniuko mama. Nors iš pradžių pastangos buvo bevaisės, galiausiai tai padaryti pavyko. Pasibaigus mokslo metams mama grįžo į Lietuvą ir išsivežė sūnų su savimi.

Ji ir dabar kartais paskambina mokyklos socialinėms pedagogėms, klausia jų patarimo, kaip tinkamai auklėti savo vaikus.

„Mes daug ir dažnai „Skype“ programa bendraujame su užsienyje gyvenančiais mūsų mokinių tėvais, kartu sprendžiame iškilusias problemas. Tokius vaikus vadiname „euronašlaičiais“. Svarbu, kad vaikai nuolat jaustų ryšį su pačiais artimiausiais žmonėmis“, – sakė D. Šipailienė.





Galerija: Pedagogės




Publikuota: 2017-01-20 15:58:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai