„Santaka“ / Pirmasis pasirinkimas – šeimos gydytojas / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Pirmasis pasirinkimas – šeimos gydytojas


Valstybinė ligonių kasa (VLK) pataria į šeimos gydytoją kreiptis ne tik susirgus, bet ir tuomet, kai jaučiatės gerai.

Pasitikrinti turėtų kiekvienas šeimos narys, iš anksto užsiregistravęs pas šeimos gydytoją. Nei už gydymą susirgus, nei už sveikatos patikrinimą, taip pat ir už paslaugas pagal prevencines programas, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu mokėti nereikia, nes šios paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

„Sunegalavę pirmiausia pagalbos kreipiamės į savo šeimos gydytoją. Šiuo metu, kai daugėja sergančiųjų gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, o kai kuriose savivaldybėse jau paskelbta gripo epidemija, itin svarbu laiku prisiminti, kad pirmasis gydytojas, į kurį reikia kreiptis, yra šeimos gydytojas", – teigia VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vedėja Daiva Berūkštienė.

VLK primena, kad daugelis šalies poliklinikų dirba ir šeštadieniais, tad nesunkiai sunegalavusiems savaitgalį pacientams neverta iškart skubėti į ligonines, kur yra daug sunkesnių ligonių – geriau išsiaiškinti, ar gydymo įstaiga, prie kurios jis yra prisirašęs, dirba ir kada šeimos gydytojai priima pacientus.



Tačiau šeimos gydytojas yra svarbus net tik sunegalavus. VLK specialistai pataria kiekvienam pasirūpinti savo ir šeimos narių sveikata bei iš anksto suplanavus, bent kartą per metus apsilankyti pas gydytoją ir profilaktiškai pasitikrinti sveikatą.

„Žinoma, dėl įprastinio sveikatos patikrinimo nereikia skubėti kreiptis padidėjus sergamumui gripu ir peršalimo ligomis. Geriausia kasmetinį apsilankymą suplanuoti ir užsiregistruoti iš anksto. Tuomet gydytojas galės išklausyti, apžiūrėti, skirti reikiamus tyrimus ar priminti, kad atėjo laikas pasitikrinti sveikatą pagal prevencines programas", – sako D. Berūkštienė.
Šiuo metu šeimos gydytojai gali pasiūlyti gyventojams pasitikrinti sveikatą pagal širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą bei keturias ankstyvos vėžio diagnostikos programas – gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos.


Šeimos gydytojo kompetencijai priskiriami įvairūs tiriamieji ir gydomieji veiksmai, pavyzdžiui, bendras ligonio ištyrimas, arterinio kraujo spaudimo matavimas, elektrokardiogramos užrašymas ir įvertinimas, pacientui reikalingų kraujo ir kitų tyrimų skyrimas ir kt. Šeimos gydytojas sprendžia ir dėl siuntimo specialisto konsultacijai.



Šeimos gydytojai rūpinasi ir pacientų skiepijimu. Kūdikiai ir vaikai nemokamai skiepijami pagal profilaktinį skiepų kalendorių, o suaugusieji, priklausantys rizikos grupėms, nemokamai gali būti skiepijami nuo gripo, pneumokokinės infekcijos, difterijos, stabligės, pasiutligės.

„Šeimos gydytojas turi informuoti pacientą apie nemokamas prevencines programas, kurios priklauso pacientui pagal jo amžiaus grupę, ir pasiūlyti atlikti reikiamus tyrimus. Šiuo metu šeimos gydytojai gali pasiūlyti gyventojams pasitikrinti sveikatą pagal širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą bei keturias ankstyvos vėžio diagnostikos programas – gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos. Reguliarūs tyrimai ir ankstyva diagnostika gali užkirsti kelią daugumai ligų", – teigia D. Berūkšienė.

VLK primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti žmonės turi galimybę pasirinkti pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą (polikliniką, šeimos gydytojo kabinetą, medicinos centrą) ir joje dirbantį šeimos gydytoją. Atskirai galima pasirinkti psichikos sveikatos centrą. Svarbu, kad pasirinktos įstaigos, prie kurių pacientas prisiregistruoja, turėtų licenciją šioms paslaugoms teikti ir būtų sudariusios sutartį su teritorine ligonių kasa, tuomet už suteiktas šeimos gydytojo paslaugas mokėti nereikės.





VLK info



Publikuota: 2017-01-23 10:28:06

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai