„Santaka“ / Gyventojai aktyviau deklaruoja pajamas ir turtą / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė.

Gyventojai aktyviau deklaruoja pajamas ir turtą


Vertindami prasidėjusį deklaravimo sezoną VMI pastebi, kad gyventojai turtą ir pajamas deklaruoja pareigingiau.

- Belieka tikėtis, kad ir toliau, bendromis mokesčių mokėtojų ir VMI pastangomis pasieksime tokių gerų rezultatų“, - teigia Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė, su kuria kalbamės apie šių metų deklaravimo naujoves ir kitas aktualijas.

Nuo kovo 16 d. Valstybinė mokesčių inspekcija patalpino gyventojų preliminariąsias deklaracijas. Iki kada jas reikia pateikti?

- Kaip ir kiekvienais metais gyventojų pajamų deklaracijas reikia pateikti iki gegužės 2 d. Iki minėtos datos gyventojų pajamų deklaracijas privalo pateikti tie asmenys, kuriems pajamų deklaracijų pateikimas yra privalomas. Gyventojai, kurie pageidauja pasinaudoti mokesčių lengvatomis, pajamas deklaruoti gali ir vėliau.

Kokios deklaravimo naujovės paskelbtos šiemet?

- Mokesčių administratorius kasmet stengiasi, kad deklaravimo procesas taptų paprastesnis, gyventojai deklaruoti pajamas galėtų greitai ir patogiai, todėl šiemet:

Atnaujintas Elektroninės deklaravimo sistemos (toliau – EDS) puslapis: gyventojai lengvai ras susistemintą jam reikalingą informaciją, pranešimus apie taisytinas klaidas, paprasčiau bus pateikti deklaraciją, pridėti reikalingus dokumentus. Pateikęs deklaraciją gyventojas gaus detalesnę informaciją apie dokumento nagrinėjimo eigą, deklaravimo sistemoje matys, ką su jo pateiktais duomenimis daro Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), ar reikia ir ką būtent patiksinti deklaracijoje. Gyventojas taip pat bus informuotas apie grąžintą permoką;


VMI tinklalapyje šiemet paskelbta Metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio ir Metinio papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiuoklė. Ji aktuali tiems gyventojams, kurie dirbo ne visus metus ir gali susigrąžinti dalį Gyventojų pajamų mokesčio (toliau - GPM) dėl pritaikyto per didelio Neapmokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD). Ši skaičiuoklė ypatingai aktuali jauniems žmonėms, studentams, kurie pernai dirbo keletą mėnesių;

Šiemet gyventojai gali skirti iki 2 proc. pajamų mokesčio dalį meno kūrėjams, kuriems Lietuvos Respublikos kultūros ministerija yra suteikusi paramos gavėjo statusą;

EDS bus pateikiama informacija apie pajamų deklaracijos duomenų pagrįstumo patikrinimo būseną;

Trečiųjų šaltinių pažymoje už 2016 metus ir preliminarioje pajamų deklaracijoje nebebus pateikiama informacija apie Privalomojo sveikatos draudimo įmokų deklaravimą;

Trečiųjų šaltinių pažymoje už 2016 metus pateikta informacija apie gyventojų iš skolinimosi platformų gautas palūkanas.

Priminkite, kas turi teikti deklaracijas?

- Pajamų deklaracijas privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir, be abejo, turėtų pateikti ir gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių. Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis NPD ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas NPD.


Gyventojus kasmet labai domina galimybė susigrąžinti dalį Gyventojų pajamų mokesčio. Kas tai gali padaryti?

- Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, gyvybės draudimą, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.
Palyginus deklaravimo mastą Vilkaviškio rajone su praėjusiais metais, per 5 pirmąsias dienas nuo deklaravimo pradžios pateikta kiek daugiau nei 2,5 tūkst., t.y. 41 proc. daugiau deklaracijų nei praėjusiais metais.


Mokesčių mokėtojams, pasinaudojusiems GPM lengvata, permoka bus grąžinta iki liepos 31 dienos. Be abejo, kaip ir ankstesniais metais, GPM permokos pirmiausia bus grąžinamos tiems mokėtojams, kurie teikia teisingas elektronines deklaracijas. Pernai VMI gyventojams grąžino 66 mln. eurų GPM permokos.

Ką dar svarbu žinoti turtą ir/ar pajamas deklaruojančiam asmeniui?

Lietuvos gyventojai, turintys 2015 ir 2016 metais atidarytas bei uždarytas elektronines sąskaitas bei sąskaitas užsienio bankuose, apie tai privalo informuoti Mokesčių inspekciją taip pat iki 2017 metų gegužės 2 dienos. Pažymėtina, kad ši tvarka galioja tik nuolatiniams Lietuvos gyventojams (ne emigrantams), pasiekus ar viršijus metinę 15 tūkst. eurų apyvartą.


Vien dėl to, kad žmogus, ilgą laiką gyvenantis užsienyje, neužpildė galutinai išvykstančiojo deklaracijos, pateikti informacijos apie sąskaitas užsienyje VMI nereikalauja.

Gyventojams, turintiems prievolę deklaruoti pajamas ir turtą, reikėtų nepamiršti deklaruoti ir užsienyje turimą turtą ir gautas pajamas.

Kaip ir praėjusiais metais, išlieka prievolė deklaruoti didesnes nei 2 500 Eur vertės gautas dovanas pinigais ar turtu, išskyrus iš sutuoktinių, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų, senelių ir vaikaičių dovanojimo būdu nekilnojamaisiais daiktais, esančiais Lietuvoje, gautas pajamas (šių pajamų deklaruoti nėra privaloma).

Prašymas pervesti pajamų mokesčio dalį vienetams, turintiems teisę gauti paramą, ir (arba) politinėms partijoms bus tenkinamas, tik pateikus/patikslinus visas privalomas mokesčių deklaracijas.

Kokiais būdais gyventojai gali teikti deklaracijas?

- Šiemet VMI gyventojus net savo šūkiu ragina būti išmaniais - pajamas ir turtą deklaruoti internetu, o eiles palikti poezijai, nes tai paprasčiausias ir greičiausias būdas pateikti deklaraciją. El. būdu pateikti deklaraciją galima naudojantis Elektroninio deklaravimo sistema, adresu www.deklaravimas.vmi.lt , arba programėle išmaniesiems telefonams e.VMI. Programėlę, padėsiančią keliais mygtukų paspaudimais pateikti deklaraciją, gyventojai nemokamai gali parsisiųsti ir iš VMI interneto svetainės http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles .

Gyventojų pajamų deklaracijas galima pateikti ir atvykus į bet kurį VMI gyventojų aptarnavimo padalinį. Primename, kad gyventojams atvykus svarbu turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo rekvizitus arba VMI suteiktas identifikavimo priemones.

Reikėtų pažymėti, kad VMI ragina gyventojus nelaukti paskutinės deklaravimo dienos ir deklaracijas jiems patogiu būdu pateikti anksčiau.

Koks gyventojų aktyvumas pastebėtas deklaruojant per pirmąją savaitę?

- Vertindami prasidėjusį deklaravimo sezoną, pastebėjome, kad gyventojai deklaruoja pareigingiau – didelis aktyvumas fiksuotas nuo pat pirmosios dienos po preliminariųjų deklaracijų paskelbimo. Palyginus deklaravimo mastą Vilkaviškio rajone su praėjusiais metais, per 5 pirmąsias dienas nuo deklaravimo pradžios pateikta kiek daugiau nei 2, 5 tūkst., t.y. 41 proc. daugiau deklaracijų nei praėjusiais metais.

Svarbu paminėti, kad deklaravimo laikotarpiu didžiausias dėmesys yra skiriamas mokesčių mokėtojų kokybiškam aptarnavimui, patogumui. Stengsimės užtikrinti, kad visi, kuriems prireiks pagalbos, būtų aptarnauti pagarbiai ir tinkamai, nepaisant lankytojų srauto.

Kaip gyventojai atsiliepia į šių metų deklaravimo šūkį „Eiles palikite poezijai – deklaruokite internetu“. Kokia pastebima tendencija teikti deklaracijas elektroniniu būdu?


- Praėjusiais metais VMI iš viso sulaukė apie 1, 4 mln. pajamų ir turto deklaracijų, 96 proc. jų buvo pateikta el. būdu. VMI pastebi, kad gyventojai noriau naudojasi informacinėmis technologijomis - kasmet deklaruojančių internetu skaičius auga. Šiemet Vilkaviškio rajone per pirmąsias dienas daugiau nei 99 proc. deklaracijų pateikta el.būdu ir tai yra 41 proc. daugiau nei pernai.Publikuota: 2017-03-24 09:54:32

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Prasidėjęs festivalis žada daug muzikinių siurprizų
* Rekordiškai ilgame posėdyje – aistros ir užsitęsusios diskusijos
* Teatro vakarai „Po paupio gluosniais“ mini 15-ąjį gimtadienį
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar stebėjote Savivaldybės tarybos komitetų posėdžius?
Nežinojau, kad juos transliuoja.
Taip, visus ir atidžiai.
Pažiūrėjau kelis epizodus.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Šaltis ir šalna
Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra virš +5 °C. Kitu atveju neigiama temperatūra vadinama šalčiu, o ne šalna.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas