„Santaka“ / Dalį mokesčio mokės net ir užsienyje gyvenantys žmonės / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Prie UAB Marijampolės atliekų tvarkymo centro Vilkaviškio padalinio durų kiekvieną dieną būriuojasi klientai.

Autorės nuotr.


Dalį mokesčio mokės net ir užsienyje gyvenantys žmonės

Eglė MIČIULIENĖ


Pastaruoju metu Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą (MAATC) ir jo padalinius užplūdo klientai. Tarp žmonių, už atliekų tvarkymą gavusių naujas sąskaitas, kilo nepasitenkinimo banga.Nesvarbu, kad negyvena

Pasikeitus mokesčio už atliekų tvarkymą sistemai, vieni gyventojai gavo mažesnes sąskaitas, kitiems jos išaugo. Suprantama, kad pastarieji ir pasipiktino naująja sistema. Ypač supyko tie, kuriems mokestis išaugo kone du kartus.

Žmonės nesuprato, kokiu tikslu mokestis padalytas į dvi dalis, kodėl jis išaugo, kodėl bute priskaičiuota per daug asmenų ir t. t.

Į redakciją paskambinęs kaime gyvenantis pensininkas tvirtino, jog namuose dažniausiai būna vienas, nes žmona nuolat laiką leidžia stacionariose gydymo įstaigose.

– Atliekų nesukaupiu, konteinerį išstumiu vos kartą per mėnesį. Tai kodėl turiu mokėti tokį didžiulį mokestį? Dar suprantu, kad turime mokėti pastoviąją mokesčio dalį, bet ką reiškia ta kintamoji dalis, jei niekas ten nekinta, kas mėnesį – tas pats? Galėtų mano konteinerį sverti ar kitaip apskaičiuoti atliekas, o tada suskaičiuoti tą kintamąją dalį. Bet to daryti niekas nesivargina. Ir ima pinigus už tai, ko nepadaro, – piktinosi žmogus.Dar vienas vilkaviškietis buvo įširdęs dėl to, kad sąskaitoje įtrauktas ir mokestis už jo dukrą, kuri jau daug metų gyvena Airijoje.

– Taip, ji registruota mūsų bute, bet atliekų į Lietuvą juk neatveža. Bute gyvename dviese. Anksčiau už dukrą ir nemokėjome, nes buvome pristatę pažymą, kad ji – užsienyje. O dabar atėjo 10 eurų didesnis mokestis: vietoj 12 eurų – 22! Nuėjau aiškintis, nes priskambinti ten neįmanoma. Pasirodo, jei pateiksime dokumentus, jog dukra tikrai gyvena užsienyje, kintamosios dalies mokėti nereikės, bet pastoviąją – vis tiek reikės! Man buvo pasakyta: jei nenori mokėti už dukrą, išregistruok ją. Bet koks skirtumas, kas kur registruotas? Argi ne reketas reikalauti pinigų iš žmogaus už tai, kuo jis daugybę metų nesinaudoja? – pyko vilkaviškietis.Dvinarė sistema

Priminsime, kad nuo šių metų sausio 1 d. visame Marijampolės regione įvesta dvinarė mokesčių už atliekų tvarkymą sistema. Dabar mokestį sudaro dvi dalys: pastovioji ir kintamoji.

Kaip aiškina MAATC atstovai, pastovioji dalis, kurią sudaro atliekų tvarkymo sistemos išlaikymo kaštai, skaičiuojama kiekvienai gyvenamajai valdai pagal joje deklaruotų asmenų skaičių.Kintamoji dalis skaičiuojama pagal deklaruotų ir šiuo metu valdoje gyvenančių asmenų skaičių. Į šią dalį įskaičiuojami kaštai, kurių reikia einamaisiais metais atliekoms surinkti bei sutvarkyti. Asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą būste, bet ten negyvenantiems ilgiau kaip 3 mėnesius, pateikus dokumentus apie laikiną išvykimą, kintamosios dalies mokėti nereikia.

Pastoviosios dalies tarifas 1 asmeniui (su PVM) – 1, 03 Eur per mėn., kintamosios dalies tarifas 1 asmeniui (su PVM) – 1, 08 Eur per mėn.

Jei pagal deklaruotą gyvenamąją vietą esi Vilkaviškio gyventojas, tai ir turi prisidėti prie atliekų tvarkymo sistemos Vilkaviškyje.


Remiasi Vyriausybės nutarimu

Kaip paaiškino MAATC Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Saulius Šimonėlis, susumavus abi dalis mokestis vienam žmogui yra 2, 11 euro už mėnesį, t. y. tiek pat, kiek ir anksčiau, jeigu žmonės buvo sudarę sutartis su MAATC. Tiems, kurie buvo pasirinkę vietinę rinkliavą, t. y. mokėjo už būsto kvadratūrą, mokestis galėjo padidėti. Dabar tokios rinkliavos nebeliko ir visi turi mokėti pagal deklaruotų asmenų skaičių.

– Vyriausybės nurodymu turėjome aiškiai išskirti, kiek kainuoja atliekų sutvarkymas ir kiek – pačios sistemos išlaikymas (sąvartyno priežiūra, senų celių uždarymas, sistemos plėtros projektai ir t. t.). Pastarasis ir sudaro pastoviąją mokesčio dalį. Jis padalytas visiems regione deklaruotiems gyventojams. Taigi, ar žmogus gyvena užsienyje, ar studijuoja Vilniuje, Kaune – nesvarbu. Jei pagal deklaruotą gyvenamąją vietą esi Vilkaviškio gyventojas, tai ir turi prisidėti prie atliekų tvarkymo sistemos Vilkaviškyje bei mokėti pastoviąją mokesčio dalį. Kintamosios mokėti nereikia, jei pristatai pažymą, kad būste nuolat negyveni. Jei mokėti nenori visai – teks išsideklaruoti. Tada nemokėsi nei pastoviosios, nei kintamosios dalies, – tvirtino S. Šimonėlis.Paprieštaravus, jog sprendimas imti pinigus iš būste negyvenančio asmens prieštarauja sveikai logikai ir iš principo nėra teisingas, MAATC atstovas atrėmė vieninteliu argumentu – esą taip numatyta Vyriausybės nutarime ir jo laikomasi. Pasak S. Šimonėlio, deklaruotų asmenų registru remtasi apskaičiuojant ir išdalijant visos sistemos sąnaudas.

– Jeigu prie pastoviosios dalies nepriskaičiuotume šiuo metu išvykusių asmenų, mokestis visiems likusiems gyventojams turėjo būti ne 2, 11 euro, o didesnis, – aiškino MAATC atstovas.Planuoja fiksuoti pakėlimus

Ką tuomet reiškia kintamoji mokesčio dalis ir kodėl ji nekinta priklausomai nuo surinktų šiukšlių kiekio?

– Pagal Vyriausybės nutarimą kiekvienais metais, jei mišrių komunalinių atliekų regione mažės, kintamoji dalis irgi turėtų mažėti. Kadangi šiemet yra pirmi metai, šią dalį suskaičiavome pagal praėjusių metų mišrių komunalinių atliekų kiekį, patekusį į sąvartyną. Jei 2017 m. žmonės daugiau rūšiuos ir atliekų kiekis sumažės, tai jų sutvarkymas irgi kainuos mažiau. Tada ir gyventojams kintamoji dalis turėtų mažėti, – dėstė Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas.

Pasak jo, pats teisingiausias variantas būtų pasverti kiekvieno žmogaus konteinerį, tačiau techniškai tam nėra galimybių, mat reikalinga labai tiksli ir brangi įranga. Tokios prabangos – sverti kiekvieną konteinerį – sau neleidžia net turtingos Europos valstybės.

Tačiau yra galimybė skaičiuoti, kiek kartų pakeliamas konteineris.

– Šiuo metu jau paskelbtas naujas atliekų vežėjo konkursas, kuriame numatyta, jog vežėjas turėtų fiksuoti kiekvieno konteinerio pakėlimą. Tokiu atveju, jei žmogus nesukaupia atliekų ir retai išstumia konteinerį, jam kintamoji mokesčio dalis irgi sumažėtų, – aiškino S. Šimonėlis.

Bet baiminamasi, kad dalis gyventojų, vengdami užpildyti konteinerius, negrįžtų prie senų blogų įpročių, kai atliekas išversdavo pakelėse, pamiškėse ir nelegaliuose sąvartynuose. Dėl to numatyta, jog bet kokiu atveju konteineris bent vieną kartą per mėnesį turėtų būti išstumiamas.

S. Šimonėlis pabrėžė, kad įvedus naują sistemą pirmąjį metų ketvirtį visi gyventojai gavo ne mokėjimo pranešimus, bet sąskaitas-pasiūlymus (taip parašyta ir išsiuntinėtuose lapeliuose). Tad jei žmogus su kažkuo nesutinka, jei neatitinka faktiškas ir būste deklaruotų asmenų skaičius ir duomenis būtina patikslinti, reikia kreiptis į UAB MAATC Klientų aptarnavimo skyrių Marijampolėje, Vytauto g. 27, tel.: (8 343) 50 034, 8 698 17 850, el. p. informacija@maatc.lt arba į jo padalinį Vilkaviškyje, J. Basanavičiaus a. 11-210, tel. / faks. (8 342) 20 700, el. p. vilkaviskis@maatc.lt.Tiems, kuriems MAATC suformuotame pasiūlyme yra tikslūs ir teisingi duomenys, niekur kreiptis nereikia – lieka tik sumokėti nurodytą mokestį.Galerija: Mokesčiai už atliekų tvarkymą
Publikuota: 2017-04-11 10:38:59

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* „Lions“ kongrese Lietuvai atstovavo dvi vilkaviškietės
* Vieną klientą žemėtvarkininkės konsultuoja dviese
* „Sveikatos“ legionieriai tiki komandos sėkme
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai