„Santaka“ / Chaosą keliantis Tarybos narys jaučiasi nebaudžiamas / Skandalas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Skandalas

Dalinkitės:  


Priekabiai vertindamas kitų trenerių darbą, D. Gražulis neretai pamiršta pažiūrėti į savo daržą.

Nuotr. iš Facebook


Chaosą keliantis Tarybos narys jaučiasi nebaudžiamas


Su rajono Tarybos nario Dainiaus Gražulio nederamu elgesiu susidūrė ne tik Vilkaviškio krašto žmonės. Vyriškio grasinimus, keiksmų lavinas bei kitiems rodomą nepagarbą jau patyrė ir Marijampolės, Šakių bei Prienų sporto atstovai. Nusiskundimų dėl netinkamo D. Gražulio elgesio sulaukė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovai.

Jaučiama įtampa

Redakciją pasiekė informacija apie rajono sporto mokykloje tvyrantį chaosą. Ne vienas šioje įstaigoje dirbantis treneris tvirtino, kad pagrindinis to kaltininkas – rajono Tarybos narys bei vaikų krepšinio treneris D. Gražulis.

„Tai nekorektiškas, nepagarbus, nemokantis pralaimėti žmogus. Mokykloje jis neturi draugų. Vieni jo bijo, todėl nuolaidžiauja, tačiau dalis yra tokių kaip aš, kurie jau nebegali tylėti“, – sakė dviračių sporto treneris Artūras Žemaitaitis.

Anot jo, politikas turi du veidus. Jis jaučiasi drąsus puldamas ir koneveikdamas kitus, tačiau kai kas nors pabando atsikirsti, D. Gražulis greitai išsitraukia mobilųjį telefoną ir demonstratyviai pradeda įrašinėti pokalbius. Tada jau pasikeičia paties kalbėjimo tonas, jis imasi vadovauti diskusijai.

A. Žemaitaitis ne vienintelis teigė, jog mokykloje dėl D. Gražulio jaučiama įtampa.„Būdamas Tarybos narys, jis turėtų padėti mokyklai, tačiau dabar yra priešingai. D. Gražulis pagalius kaišioja į ratus kone visiems treneriams, jaučiasi nevaldomas. Atrodo, kad jo bijo net įstaigos direktorius. Blogiausia, jog D. Gražulis viską daro piktybiškai, džiaugiasi ko nors nedoro pasiekęs. Visiems jis rodo didžiulę nepagarbą. Kartą keiksmažodžių tiradą paleido į tuo metu kūdikio besilaukusią lengvosios atletikos trenerę, o į neseniai vykusią kolegės šešiasdešimties metų jubiliejaus šventę jis vienintelis iš trenerių neatėjo, nors visi buvome sutarę tai padaryti“, – kalbėjo stalo tenisininkus treniruojantis Viktoras Rybakas.

Kai tapo Tarybos nariu

„Dainius konfliktuoja su daugeliu trenerių, nuolat kelia balsą prieš mokyklos vadovus, leidžia sau „vadovauti“ posėdžiams. Aš pats problemų su juo neturiu, bet bendrame kontekste problema – opi“, – pabrėžė imtynininkų treneris Mindaugas Jurkynas.

A. Žemaitaitis pasakojo, kaip Tarybos narys ne kartą jį iškoneveikė vaikų akivaizdoje, o buvusį imtynių trenerį Joną Jurkyną nustebino, jog D. Gražulis domisi jo, kaip trenerio, kvalifikacija.

„Jam kilo įtarimų, kad aš, nedirbdamas sporto mokykloje, visur važinėju su rajono imtynininkais. O kas man gali tai uždrausti? Esu dvikovinių sporto šakų klubo „Ravyras“ vadovas ir galiu keliauti į varžybas su savo sportininkais. Lankausi ir jų treniruotėse. Liepiau Dainiui visko klausti tiesiai manęs, o ne šniukštinėti aplinkui“, – sakė J. Jurkynas.Jis pasakojo apie D. Gražulio nesutarimus su kitais treneriais taip pat girdėjęs ne kartą.

„Mums kartu dirbti beveik neteko. Mokyklą palikau 2014 m. pradžioje, o viskas prasidėjo, kiek žinau, tada, kai Dainius tapo Tarybos nariu. Jis turėtų būti pavyzdžiu visiems, o ne kelti neramumus“, – svarstė J. Jurkynas.

Su tuo, jog kolegos elgesys pasikeitė tapus Tarybos nariu, sutiko ir V. Rybakas. Anot jo, patekęs tarp valdžios atstovų, D. Gražulis nepagrįstai ėmė kištis į kolegų darbą. Pavyzdžiui, apžiūrėjęs Vilkaviškyje ketinamos statyti sporto salės projektą, ėmė reikalauti, kad būtų sumažintos patalpos, skirtos stalo tenisui.

„Taip elgtis gali tik visiškas neišmanėlis. Juk yra tam tikri reikalavimai, kurių reikia laikytis. Krepšinio aikštelės matmenų kažkodėl niekas neketina sumažinti“, – kalbėjo V. Rybakas.

Nėra rezultatų

Besikoncentruodamas į kitų trenerių darbą, D. Gražulis neretai pamiršta pažiūrėti į savo daržą ir įsivertinti savo kvalifikaciją. Vietiniame lygmenyje jo treniruojami vaikai kartais dar sugeba iškovoti pergales, tačiau turnyruose už rajono ribų Vilkaviškio sporto mokyklos komanda yra labiau žinoma dėl skandalų. Tiesa, net ir vietiniame fronte ne viskas visada sekasi gerai. D. Gražuliui tenka atsakomybė vadovauti kone geriausiems į sporto mokyklą surinktiems rajono krepšininkams, tačiau kartą jie, nuvykę į Pilviškius, vietiniai ekipai pralaimėjo net 90-ies taškų skirtumu.Šiemet nusprendę dalyvauti Marijampolės krepšinio mėgėjų lygoje (MKML), D. Gražulio auklėtiniai jau pirmąsias rungtynes varžovams pralaimėjo net 73 tšk. skirtumu. Galiausiai ši ekipa nenuvyko į keletą paskutinių rungtynių ir taip turnyro nebaigė. Oficialiame MKML interneto puslapyje buvo paskelbta, kad vilkaviškiečių komanda yra draskoma vidinių nesutarimų, o vienas iš MKML vadovų Deividas Jurkša pripažino, jog toks akibrokštas – pirmas per visą lygos gyvavimo istoriją.

Verta priminti, kad už dalyvavimą šiose varžybose rajono sporto mokykla sumokėjo 400 eurų starto mokestį. Įstaigos direktorius Algidas Karalius pažadėjo išsiaiškinti, kodėl taip atsitiko, tačiau neatskleidė, ar dėl to D. Gražuliui gresia kokios nors sankcijos. Beje, A. Karalius pripažino, jog atvejis, kai varžybas pradėjusi komanda nesugebėjo jų pabaigti, taip pat buvo pirmasis sporto mokyklos istorijoje.
Tai nekorektiškas, nepagarbus, nemokantis pralaimėti žmogus. Mokykloje jis neturi draugų. Vieni jo bijo, todėl nuolaidžiauja, tačiau dalis yra tokių kaip aš, kurie jau nebegali tylėti.
Artūras Žemaitaitis


Vilkaviškio rajono pirmenybėse D. Gražulio auklėtiniams sekėsi geriau: jo vadovaujama ekipa B lygoje iškovojo bronzos medalius. Vis dėlto ekipos rezultatus ir čia nustelbė ne visada valdomas trenerio elgesys. Po pralaimėto pusfinalio susitikimo jis iškoneveikė vieną iš rungtynių arbitrų – šakietį Luką Sėdaitį. Pirmenybių metu D. Gražulis už savo elgesį taip pat buvo ne kartą baustas techninėmis pražangomis.

Neveda treniruočių

Nenuostabu, jog sporto mokyklos krepšininkai negali pasigirti itin gerais pasiekimais. Visų pirma, pagal specialybę D. Gražulis yra ne krepšinio, o dviračių sporto treneris. Tiesa, reikalavimo turėti atitinkamą trenerio kategoriją nėra. Pasirodo, šis specialistas ne visada veda treniruotes.

Kaip paaiškino A. Karalius, D. Gražulis – vienintelis jo vadovaujamos įstaigos treneris, kuris itin kruopščiai skaičiuoja savo darbo laiką. „Buvo patikrų, per kurias jis nerastas darbo vietoje, bet visada atsirasdavo tam pateisinama priežastis. Pavyzdžiui, iš vakaro vykusios jo auklėtinių rungtynės. Vykdamas į Kauną, D. Gražulis dvi valandas užtrunka važiuodamas į priekį, dvi valandas – atgal, dar dvi – rungtynėse. Kadangi mes neapmokame komandiruotės išlaidų, tai jis pabrėžia, kad panašioje kelionėje sugaišo šešias valandas ir gali sau leisti nevesti 2–3 treniruočių. Teoriškai šis treneris yra teisus, bet, norint ką nors pasiekti, reikia kažką aukoti. Jis to daryti nenori. Kiti treneriai taip nesielgia“, – pabrėžė A. Karalius.

Apie skandalą informavo federaciją

Savo emocijų nevaldantis D. Gražulis neramumus kelia ir respublikinėse varžybose. Moksleivių krepšinio lygos (MKL) dvikovoje su Prienų „KKSC-Vytautas“ komanda mūsų rajono Tarybos narys iškeikė varžovų trenerį Marių Leonavičių, išvadino jį „lavonu“, necenzūriniais žodžiais iškoneveikė Prienų sportininkus, sėdėjusius ant atsarginių žaidėjų suolelio.Viešai pažeminimą patyręs M. Leonavičius nusprendė netylėti. Apie incidentą jis informavo MKL direktorių ir LKF projektų vadovą Martyną Račkauską. Šis savo ruožtu incidentą pavedė tirti Vilkaviškio sporto mokyklai. Įstaigos direktorius A. Karalius pažadėjo išsiaiškinti visas įvykio aplinkybes ir priimti atitinkamus sprendimus.

Jaučia valdžios palaikymą

Kai kurių pašnekovų nuomone, D. Gražulis dažnai peržengia leistinas ribas dėl to, kad tai jam daryti leidžia valdžios atstovai. Susidaro įspūdis, jog šie, bijodami prarasti Tarybos daugumos narį, užmerkia akis prieš jo nusižengimus.

„Pernai parašiau projektą, pagal kurį į rajoną turėjo ateiti 20 tūkst. eurų suma. Už šiuos pinigus planavome nupirkti imtynių kilimą, stadiono žolės pjovimo traktoriuką, šiek tiek dviračių sporto įrangos. Viskas, ko reikėjo, – mero parašo. Deja, rajono vadovas iš pat pradžių pasirašyti nesutiko, nes į projektą nebuvo įtraukta D. Gražulio kuruojama krepšinio sritis. Bet juk nebuvo ir kitų sporto šakų! Meras prašė įtraukti krepšinį į projektą, bet to negalėjau padaryti iš principo. Pavyzdžiui, kai Taryba svarstė siūlymą apšiltinti mūsų klubo patalpas, vos trys Tarybos nariai tam priešinosi. D. Gražulis buvo vienas iš jų“, – pasakojo A. Žemaitaitis.Pats rajono meras Algirdas Neiberka prisiminė minėtą situaciją ir teisinosi, jog projektą gavo per vėlai, neturėjo pakankamai laiko su juo susipažinti, o iš pat pradžių nepasirašė, nes manė, kad visos kitos sporto šakos įtrauktos, išskyrus krepšinį.

Paprašytas pakomentuoti D. Gražulio elgesį, rajono vadovas sakė, jog situacija jam primena vidines įstaigos problemas.

„Aš, kaip meras, už jį esu atsakingas kaip už Tarybos narį. Nusiskundimų dėl jo darbo nei Taryboje, nei komitete neturiu. Iki manęs nė vienas oficialus skundas dėl D. Gražulio elgesio nėra atėjęs. Jei būtų oficialus kreipimasis, inicijuotume patikrinimą“, – sakė A. Neiberka.

Neinformavo – vadinasi, nebuvo

Pats D. Gražulis jam mestus kaltinimus kategoriškai neigė. Tiesa, į daugumą klausimų Tarybos narys vengė tiesaus atsakymo. Paprašytas pakomentuoti situacijas su Šakių teisėju L. Sėdaičiu bei Prienų treneriu M. Leonavičiumi, D. Gražulis tiesiog pasakė, kad jo apie incidentus niekas neinformavo. Kitaip tariant, man apie mano elgesį niekas nepranešė, vadinasi, aš to nedariau...

Apie nesutarimus su kolegomis D. Gražulis taip pat nepateikė aiškaus atsakymo.

„Jeigu kalbi tai, ką matai ir ko kiti nenori girdėti, gali būti įvertintas kaip kiršintojas ar intrigantas. Manau, kad vienokie ar kitokie kaltinimai ar įvairios organizacijos vidaus problemos turėtų būti sprendžiamos ne spaudoje, o mokyklos susirinkimuose. Įstaigoje dažnas susirinkimas vyksta pakankamai emocingai, yra išsakomos įvairios nuomonės. Jokių bendravimo etikos ribų nesu peržengęs, niekada nesiekiu nieko įžeisti“, – kalbėjo Tarybos narys.Kalbėdamas apie situaciją MKML, D. Gražulis iš pradžių teigė, jog su komanda nenuvyko tik į vienas rungtynes, tačiau vėliau patikslinus, kad praleistų rungtynių būta daugiau, jis pripažino nenuvykęs į du susitikimus. Treneris apgailestavo, jog taip įvyko pirmą kartą per jo vadovaujamos komandos gyvavimo istoriją.

Matant bendrą situaciją, darosi apmaudu, kad tokie specialistai ugdo jaunąją kartą, ir liūdna, kad rajono vadovams nerūpi jiems pavaldžios įstaigos darbuotojų elgesys ir prestižasPublikuota: 2017-05-02 09:22:45

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai