„Santaka“ / Lietuvoje klesti pietų dėžučių kultūra / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Lietuvoje klesti pietų dėžučių kultūra


Daugiau nei pusė Lietuvos darbuotojų pietauja ne viešo maitinimo įstaigose, o patys pasigamina pietus ir atsineša juos į darbą.

Apklausos duomenys atskleidė, jog nors darbuotojai stengiasi, kad maistas būtų šiltas, geros kokybės, tačiau įpročio pietauti darbo vietoje neatsisako.

Bendrovės RAIT atlikta apklausa parodė, kad maždaug kas antram darbuotojui (59 proc.) svarbiausias pietų pasirinkimo kriterijus – kaina. Toks pat skaičius apklaustųjų teigia, kad valgo ne viešojo maitinimosi įstaigose, o iš anksto paruoštą maistą į darbo vietą nešasi beveik 55 proc. darbuotojų.

Tendencija akivaizdi – didesnė dalis žmonių pietų metu aplenkia viešojo maitinimo įstaigas. Tiesa, tokio pasirinkimo motyvai skirtingi: dalis žmonių taip tikisi sutaupyti pinigų ar laiko, tuo tarpu kita dalis, veikiausiai, yra įsitikinusi, kad pačių ruoštas maistas – sveikesnis, maistingesnis ar skanesnis.

Teiginiui, kad maisto kokybė bei sveikumas jiems labai svarbus, pritaria 56, 6 proc. respondentų. Be to, 65 proc. teigia pietums valgantys šiltą maistą.

Dar viena problema, su kuria susiduria tie, kurie mano taupantys laiką – pietaujama neatsitraukiant nuo darbo stalo, įbedus žvilgsnį į kompiuterį.



Manantys, kad greitai suvalgę pašildytą ir iš namų atsineštą maistą neatsitraukę nuo kompiuterio sutaupys bent pusvalandį, stipriai klysta. Po to nesijausite nei sotūs, nei energingi, nei darbingi. Veikiau priešingai – po pietų norėsis pailsėti, gal net prigulti. Tad verčiau neapgaudinėkite nei savęs, nei darbdavio, nei kolegų, jog gebate ir dirbti, ir valgyti vienu metu.
didesnė dalis žmonių pietų metu aplenkia viešojo maitinimo įstaigas.


Svarbiausia išeiti pietauti iš darbo vietos ir pasinaudoti pietų pertrauka tam, kam ji ir skirta, – poilsiui, veiklos ir aplinkos pakeitimui. Tiesa, pulti į viešojo maitinimo įstaigas nėra būtinybės, nes įprotis neštis pietus į darbą turi ir pliusų, tačiau juos būtina tinkamai išnaudoti. Tam užtektų penkių paprastų žingsnių, kurie padėtų pietų dėžučių kultūrą paversti geriausiu pasirinkimu.

Žinokite, kad pietų pertrauka numatyta ne vien tam, kad numalšintume alkį. Ji skirta ir pailsėti, pakeisti aplinką, išeiti pasivaikščioti ar pabendrauti su kolegomis. Tai garantuoja, jog darbingumo lygis po pietų nesumažės, jausitės bent šiek tiek pailsėję.



Taikykite principą 40:20, t. y. per valandą trunkančią pietų pertrauką 40 minučių skirkite maistui, valgykite neskubėdami ir ne prie darbo stalo. Likusias 20 minučių būtinai skirkite pasivaikščiojimui.

Pietaukite kartu su bendradarbiais. Pasiūlykite jiems bent 40 min. atsiriboti nuo darbų bei mobiliųjų telefonų. Valgydamas ir dirbdamas tuo pat metu iš tiesų nei pavalgysite, nei rimtą klausimą išspręsite. Tad verčiau pasirinkite tiesiog mėgautis maistu.

Keiskitės pietų dėžutėmis su kolegomis. Kad ir kaip norėtume, kad būtų kitaip, iš tiesų esame pakankamai inertiški, maistą gaminame kelioms dienoms iš karto, sumažėja įvairovė, atsiranda rutina. Tuo tarpu galimybė keistis pietų dėžutėmis – ne tik smagus žaidimas, paįvairinantis dienos racioną, bet ir galintis tapti tikru įkvėpimu improvizuoti virtuvėje.

Jei nešatės savo maistą, neapsiribokite tik darbovietės virtuvėle. Esant geram orui tikrai galite išeiti į lauką ir papietauti saulėkaitoje prisėdę ant suoliuko arba surengę improvizuotą pikniką.



Publikuota: 2017-05-02 10:05:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai