Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr. Antibiotikai žalingi ir gyvūnams
Antibiotikų naudojimas pakeitė žmonių bei gyvūnų ligų gydymo galimybes. |
Infekcijos, kurios kažkada buvo mirtinos, dabar yra pagydomos, o antibiotikų naudojimas lėmė gyvūnų sveikatos išsaugojimą.
Tačiau reikia nepamiršti ir žalingo vaistų efekto bei galimo bakterijų atsparumo antibiotikams, t.y. rizikos, kuri didėja kiekvieną kartą, kada jie vartojami ir tada, kai antibiotikai skiriami gyvūnams gydyti. Reikia žinoti ir suprasti apie galimas pasekmes ir gresiančias problemas. Atsparumas antibiotikams yra viena didžiausių sveikatos grėsmių pasaulyje.
Veterinarijos paslaugos, įskaitant veterinarijos gydytojus ir veterinarijos specialistus, atlieka pagrindinį vaidmenį kovojant su antibiotikų vartojimu. Būtent veterinarijos gydytojai gali atlikti šių vaistų naudojimo priežiūrą, siūlant profesionalias konsultacijas ūkininkams ir gyvūnų savininkams, glaudžiai bendradarbiauti su medicinos darbuotojais. Reikia išmokti „valdyti“ bakterijų atsparumą.
Atėjo laikas žodžius paversti darbais. Skelbiant šių metų Pasaulinės veterinarijos dienos temą, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į problemos svarbą, skatinama organizuoti įvairius mokymus, seminarus, suteikti visuomenei teisingą informaciją.
NMVRVI vykdo zoonotinių ir simbiotinių bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms stebėsenos programą. Tiriamos tikslinės maistui skirtų gyvūnų grupės, mėginių paėmimui taikomas rotacijos principas: 2014, 2016, 2018, 2020 m. tiriami vištų dedeklių, broilerių ir mėsinių kalakutų pulkai, šviežia vištų broilerių mėsa; 2015, 2017, 2019 m. – kiaulės, kiauliena ir jautiena. Stebimos zoonotinės (Campylobacter spp., Salmonella spp.) ir Escherichia coli bakterijos (simbiotinės, bei fermentus gaminančios). 2016 m stebėsenos duomenimis 91 proc. Campylobacter jejuni išskirtos iš paukščių pasižymėjo dauginiu atsparumu – 38 proc. pasižymėjo atsparumu dviem antimikrobinėms medžiagoms, 60 proc. – trims antimikrobinėms medžiagoms, 8 proc. – keturioms antimikrobinėms medžiagoms. Išskirtos salmonelės jautrios visoms tirtoms antimikrobinėms medžiagoms. 2015 m. ir 2016 m. stebėsenos duomeninis 8 proc. tirtos jautienos, 11 proc. kiaulienos ir 61 proc. vištienos užteršta E.coli bakterijomis, kurios gamina ESBL ir/ar AmpC laktamazes.
Publikuota: 2017-05-03 10:47:56
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Prasidėjęs festivalis žada daug muzikinių siurprizų * Rekordiškai ilgame posėdyje – aistros ir užsitęsusios diskusijos * Teatro vakarai „Po paupio gluosniais“ mini 15-ąjį gimtadienį Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Šaltis ir šalna Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra virš +5 °C. Kitu atveju neigiama temperatūra vadinama šalčiu, o ne šalna.
Šūksniai
Statistika
|