„Santaka“ / Matematikos ir fizikos studijos atveria plačias karjeros galimybes / Renkuosi profesiją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Renkuosi profesiją

Dalinkitės:  



Matematikos ir fizikos studijos atveria plačias karjeros galimybes


Kaip ir kasmet artėja laikas, kuomet abiturientai vėl turės priimti sprendimą dėl būsimos profesijos, specialybės. KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) dekanė Bronė Narkevičienė įsitikinusi, kad matematikos ir fizikos studijos apima visus būtiniausius gebėjimus, kurie yra labai aktualūs ne tik šiandien, bet ir ateityje baigsiantiems studijas ir sieksiantiems karjeros. Analitiškumas, loginis mąstymas, lankstumas, kūrybiškumas ir tarpdiscipliniškumas, gebėjimas mokytis – savybės, kurios yra būtinos, norint įgyti pranašumą profesiniame kelyje.

Technologinis amžius diktuoja savo sąlygas, o poreikis formuoja paklausą. Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, matematiniai gebėjimai, jos taikymo įgūdžiai kartu su socialiniais įgūdžiais yra viena iš dviejų svarbiausių ateities darbuotojų kompetencijų. „Tiek pasaulinės, tiek Lietuvos darbo rinkos tendencijos gana aiškios – reikalingi specialistai, turintys gebėjimų veikti tarpdiscipliniškai, dirbti aukštųjų technologijų pramonėje, o matematinės specialybės, tokios kaip duomenų mokslininko (angl. data scientist ), statistiko, matematiko ir aktuaro jau kurį laiką yra paklausiausiųjų dešimtuke. Jau nebestebina faktas, jog tarptautinės ir vietinės įmonės, iš pirmo žvilgsnio neturinčios nieko bendro su matematika, ieško būtent matematikos studijas baigusių darbuotojų“, – apie specialistų poreikį pasakoja B. Narkevičienė.


Specialistai verslui – reikalingi

KTU MGMF rengiami specialistai yra laukiami daugelyje Lietuvos ir tarptautinių bendrovių – studentai praktikas atlieka ir dirba bankuose, investicinėse ar draudimo įmonėse, IT, paslaugų sektoriuje, gamybos, lazerių ir kitų aukštųjų technologijų pramonės bendrovėse. Tai įrodo faktai: 2016 m. laidos MGMF taikomosios fizikos, taikomosios matematikos, medicinos fizikos ir medžiagų mokslo magistrai 100 proc. dirba.

„Pasirinkusiems matematikos, fizikos ir medžiagų ir nanotechnologijų studijų kryptis atsiveria didelės profesinės galimybės. Jau studijų metu studentai gali žengti pirmuosius žingsnius savo svajonių karjeros link – fakultetas bendradarbiauja su verslo įmonėmis („Callcredit Information Group“, „Danske“, DNB, SEB, Swedbank, Šiaulių bankais, „Intermedix Lietuva“, „Mondelez Europe Service“, FESTO, KESKO Senukai, VMI, UAB Topo grupė ir kt.), kurios dar studijų metais praktikai į savo įmones kviečiasi studentus. Pavyzdžiui, net 50 procentų Taikomosios fizikos studijų programos studentų buvo pakviesti dirbti įmonėse, kuriose atliko praktiką. Darbdaviai greit įsitikina, kad tiksliųjų mokslų krypties absolventai turi išlavintą loginį mąstymą, dėmesingumą detalėms, yra įvaldę ne tik matematinius, bet ir IT įrankius, kurie praverčia sprendžiant nestandartines situacijas“, – tikina B. Narkevičienė.


Bendrovės „Soltecha“ vadovė Gintarė Dūdaitė-Bartkienė dalijasi patirtimi, jog jų įmonėje praktiką atlikusi taikomosios fizikos studentė pasižymėjo platesniu atliekamų darbų supratimu, apimančiu ne tik paskirtos užduoties įgyvendinimą, bet ir jos galimą taikymą. „Studentės profesionalumas glaudžiai siejasi su Taikomosios fizikos programos studijų metais įgytomis kompetencijomis, kurios ne tik praturtino fundamentaliomis žiniomis, bet ir leido analitiškai vertinti kiekvieną sprendžiamą klausimą. Taip pat praktikantė iniciatyviai prisidėjo siūlydama įvairius sprendimus, kaip galima būtų tobulinti rinkai siūlomą įmonės produktą. Po sėkmingos ir abiems pusėms naudingos praktikos, mergina buvo pakviesta tęsti karjerą mūsų bendrovėje“, – pasakoja G. Dūdaitė-Bartkienė.

Geros įsidarbinimo galimybės

Neseniai atlikti Mokslo ir studijų analizės ir stebėsenos centro (MOSTA) tyrimai rodo, jog Kauno universitetų absolventų įsidarbinamumas svyruoja nuo 70 iki 93 %. Viena to priežasčių – ilgametė akademinė patirtis šiame mieste ir tinkamai išvystyta studijų infrastruktūra. KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas studentams siūlo asmeninius studijų rinkinius, gretutines studijas (finansų, ekonomikos, informatikos, pedagogikos), galimybę susipažinti su pažangiausia įranga ir pan. Be to, Kaunas turi dar vieną privalumą – čia studentams, atsižvelgiant į jų „studentišką“ biudžetą, sudarytos geros gyvenimo sąlygos.
Matematikos ir fizikos studijos yra skirtos ne tik aukščiausius rezultatus šiose disciplinose demonstruojantiems moksleiviams, svarbiausia – noras, smalsumas ir siekis nuolat lavinti protą.


KTU MGMF absolventai dirba duomenų analitikais, finansų analitikais, programuotojais, inžinieriais. Taip pat įsidarbina medicinos įstaigose, vadovauja įmonėms, turi savo verslą, yra mokslininkai ir kt. Vidutinis tokią specialybę įgijusio specialisto atlyginimas siekia apie 1 000 eurų, o pastaraisiais metais šių tiksliųjų mokslų sričių specialistų paklausa vis auga. Šiemet išleidžiamos MGMF pirmosios Didžiųjų verslo duomenų analitikos magistrų laidos jau nekantriai laukia įmonės.

Matematikos ir fizikos studijos – ne tik „šimtukininkams“

„Kartais tenka išgirsti, kad matematiką ar fiziką mėgstantis moksleivis abejoja, ar studijuoti tiksliuosius mokslus. Noriu akcentuoti, kad matematikos ir fizikos studijos yra skirtos ne tik aukščiausius rezultatus šiose disciplinose demonstruojantiems moksleiviams. Svarbiausia – noras, smalsumas ir siekis nuolat lavinti protą. Juolab, kad mes turime mentorystės programas ir tiems, kuriems iškyla problemų studijų metu, ir tiems, kuriems studijos sekasi lengvai: esame pirmasis šalyje fakultetas, dar 2009-aisiais inicijavęs KTU sustiprintų studijų grupę (dabar i programa GIFTed.comm), o nuo šių metų turime studentų savitarpio pagalbos grupę „SOS pagalba“. Jei nuosekliai mokomasi, šios nelengvos studijos suteikia išskirtines galimybes, nes atveria labai daug kelių tiek magistrantūros studijų pasirinkimui, tiek karjeros įvairovei“, – teigia B. Narkevičienė.

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete, kurio ištakos siekia 1922 m., vykdomos taikomosios matematikos ir fizikos, medžiagų mokslų ir tarpsritinės studijos bei atliekami moksliniai tyrimai. Iš viso fakultete dirba 119 darbuotojų, studijuoja apie 450 studentų. Kasmet studijas baigia apie 120 studentų, kurių įsidarbinamumas siekia 90 proc., o įgūdžiai vertinami darbo rinkoje. Fakulteto dėstytojai ir studentai yra ne kartą pelnę svarbius apdovanojimus, įvertinti mokslo premijomis. Tai fakultetas, kuriantis Baltijos šalyse unikalias studijų programas.

Gabija VALIUKIENĖ

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Rinkodaros ir komunikacijos / tarptautinių ryšių koordinatorė

(8 37) 30 03 11, gabija.valiukiene@ktu.lt



Publikuota: 2017-05-03 14:16:54

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai