„Santaka“ / Lankomoje vietoje – užakęs šaltinėlis ir griūvantys koplytstulpiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-05-24 16:21

Dalinkitės:  


Senoji medinė koplytėlė, suniokota vandalų, stovi netvarkoma.

Autorės nuotr.


Lankomoje vietoje – užakęs šaltinėlis ir griūvantys koplytstulpiai

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Pilviškių seniūnijoje, prie pat geležinkelio, esantis Mažučių šaltinėlis dar visai neseniai lankytojų buvo itin mėgstamas. Tyro, sidabru prisotinto vandens parsivežti čia atvažiuodavo žmonės ir iš kitų rajonų.

Šiuo metu prie šaltinėlio – nė gyvos dvasios. Mat vienas iš dviejų vandens šaltinių užakęs, o iš kito – vos varva. Be to, kažkada buvusioje išpuoselėtoje ir jaukioje teritorijoje lankytojams atsiveria slogus vaizdas: senoji medinė koplytėlė – be durų, šventi paveikslai suirę, medinės skulptūros pakrypusios.

Vienintelė akmeninė koplyčia išdidžiai stūkso užrakinta ir neprieinama. Tačiau ir jos langai vietomis įtrūkę, byra pamatų tinkas.

1989 m. tuometinio Alksnėnų klebono rūpesčiu pastatyta Mažučių koplyčia priklauso Alksnėnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijai. Jai šiuo metu tarnauja klebonas Mindaugas Martinaitis. Čia kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį, 10 val., vis dar aukojamos šv. Mišios.

Parapijos nuosavybė – tik šis originalus, iš lauko akmenų prie Alksnės upelio sumūrytas pastatas, talpinantis iki 100 žmonių. Greta eina geležinkelio linija Kaunas–Kybartai.

Iki Antrojo pasaulinio karo šioje vietoje stovėjo medinė koplytėlė, tačiau 1944 m. ji buvo sugriauta. Ąžuolo lapų nuolaužos tebesaugomos Alksnėnų bažnyčioje. Po karo medinė koplytėlė atstatyta, o vėliau gretimai atsirado akmeninė.


1995 m. vasarą Kaišiadorių girininkijos rūpesčiu šalia koplytėlės įrengtas įspūdingas 14 koplytstulpių Švč. Mergelės Marijos Skausmo ir Džiaugsmo paslapčių takas. Netoliese stūkso atminimo akmuo kraštietei poetei Juzei Liudai Augustaitytei-Vaičiūnienei.

Deja, negendančiu, gydomųjų galių turinčiu vandeniu garsėjanti vieta yra žemėje, kuri prieš keletą metų sugrąžinta JAV gyvenančiai savininkei. Pasak Pilviškių seniūno Vytauto Judicko, grąžintą žemę nuomojasi vietos ūkininkas. Jis apipjauna žolę aplink, tačiau čia stovinčio turto prižiūrėti neįpareigotas. Pernai senąją koplytėlę nuniokojo vandalai, tad ir dabar ji stūkso išlaužytomis durimis, išdaužytais langais.

– Seniūnija negali kištis į privačią nuosavybę, galime tik paraginti savininkę apsitvarkyti, – aiškino V. Judickas. – Turime kontaktus, taigi taip ir padarysime. Jau pernai vienas šaltinėlis buvo užakęs, tai mes, kad ir neturėdami teisės, kiek sutvarkėme jį, parėmėme iškraipytas plokštes ir vanduo vėl tekėjo. Turbūt ranką reikės pridėti ir šįmet.

Pasak seniūno, tvarkyti suniokotų pastatų seniūnija negali. Juolab kad sena medinė koplytėlė neturi jokių dokumentų ir yra nelegalus statinys. O meniški koplytstulpiai trūnija, vienas jų jau išgriuvo ir yra kažkur išvežtas saugoti.


Paklaustas, ar menka srovele tebetekantis vanduo dar tiriamas ir ar yra nekenksmingas sveikatai, seniūnas teigė, jog tyrimai daromi kasmet ir niekada nėra buvę, kad būtų rasta kas nors negero. Šaltinėlio vandenyje yra sidabro junginių, kurie žmogaus organizmui nekenksmingi. Priešingai – šie elementai padeda ilgai išlaikyti vandenį šviežią. Gal todėl žmonės ir tiki jo stebuklinga galia.





Galerija: Mažučių šaltinėlis




Publikuota: 2017-05-24 16:21:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai