„Santaka“ / Orkestrai žada šurmulį ir daug siurprizų / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Vilkaviškio moksleivių orkestras tarptautiniame festivalyje Rybnike rungėsi su 17 konkurentų iš septynių šalių.

Vanesos ŠPRINGELYTĖS nuotr.


Orkestrai žada šurmulį ir daug siurprizų

Eglė KVIESULAITIENĖ


Šeštadienį Vilkaviškį sudrebins pučiamųjų instrumentų audra – pirmą kartą rajone vyks respublikinis orkestrų festivalis. Rajono gyventojai ir svečiai turės galimybę grožėtis geriausių šalies orkestrų koncertine programa ir išgirsti vienu metu grojančius beveik tris šimtus dūdorių.

Kuriasi tradicija

Surengti mūsų rajone pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalį „Vilkaviškio dūdos“ idėja kilo Vilkaviškio moksleivių orkestro vadovui Sauliui Mickevičius. Pasitelkęs asmeninius kontaktus ir entuziastingai naują idėją priėmusius Kultūros centro darbuotojus, įtraukusius festivalį į miesto šventės scenarijų, vadovas suskubo organizuoti naują projektą.

Į festivalį pakvietė geriausius iš bendrų konkursų ir festivalių pažįstamus pučiamųjų orkestrus: Lietuvos kariuomenės (vad. E. Ališauskas), Lietuvos karinių oro pajėgų (vad. R. Kukulskis), Kybartų kultūros centro „Kybartus“ (vad. D. Ziegoraitis), Šilagalio kultūros centro „Sklepučini“ (vad. V. Vapsva), kaimynus iš Šakių kultūros centro (vad. E. Martinaitis ir U. Arcabas). Be abejo, pažįstamais bei naujais kūriniais vilkaviškiečius džiugins ir Vilkaviškio moksleivių orkestras su choreografine grupe (vad. S. Jankienė).


S. Mickevičius neslepia vilčių ir ambicijų, kad šis pirmą kartą rajono istorijoje įvyksiantis festivalis taps tradiciniu, o ateityje – netgi tarptautiniu, kad kvietimas į „Vilkaviškio dūdas“ taps garbės ir prestižo reikalu, kad festivalio vardas garsins rajoną. Tačiau suprantama, kad tokiems projektams organizuoti reikia ne tik gerų norų ir idėjų, bet ir lėšų.

Su „Sidabro juosta“

Vis dėlto labai svarbūs ir kontaktai, kurių S. Mickevičius užmezga su savu orkestru dalyvaudamas įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose. O šie metai orkestrui buvo gausūs naujų patirčių.

Iš paskutinio tarptautinio festivalio-konkurso „Auksinė lyra 2017“ Lenkijoje, Rybniko mieste, Vilkaviškio moksleivių orkestras grįžo tik ankstų šio pirmadienio rytą, vos spėjęs pargabenti abiturientus dūdorius į valstybinį biologijos egzaminą. Keturias dienas festivalyje-konkurse praleidę vilkaviškiečiai parsivežė antrą vietą liudijantį apdovanojimą – „Sidabro juostą“, daugybę įspūdžių ir, be abejo, naujų kontaktų.
S. Mickevičius neslepia vilčių ir ambicijų, kad šis pirmą kartą rajono istorijoje įvyksiantis festivalis taps tradiciniu, o ateityje – netgi tarptautiniu, kad kvietimas į „Vilkaviškio dūdas“ taps garbės ir prestižo reikalu, kad festivalio vardas garsins rajoną.


26-erius metus vykstančiame tradiciniame festivalyje „Auksinė lyra“ vilkaviškiečiai drauge su orkestrais iš Graikijos, Vengrijos, Slovakijos, Čekijos, Baltarusijos ir Lenkijos marširuodami gatvėmis ir koncertuodami aikštėse džiugino tūkstantines žiūrovų minias, mat 800 km atstumu nuo Vilkaviškio ir visai prie Čekijos sienos esantis Rybnikas – didžiulis miestas, kuriame, skaičiuojant su priemiesčiais, gyvena apie pusė milijono žmonių.

Nauji kontaktai

Konkurse, kuriame kiekvienas kolektyvas turėjo atlikti 30 minučių programą ir groti bent vieną savo šalies kompozitorių kūrinį, orkestrus vertino tarptautinė 7 narių komisija. Orkestrai nebuvo skirstomi į kategorijas pagal amžiaus grupes ar pasiektą lygį – visi rungėsi bendrai tiek scenoje, tiek marširuodami gatvėmis. Tad vilkaviškiečiams buvo įdomu išgirsti visai kitokias muzikines tradicijas puoselėjančius ir kitokio stiliaus kūrinius atliekančius orkestrus.

Kolegių iš kitų šalių pasirodymus smalsiai stebėjo ir vilkaviškietės orkestro šokėjos. Mat slaviškų šalių šokėjų, lenkiškai vadinamų „mażoretkomis“, kolektyvai turi kitas orkestrinių šokių tradicijas ir priemones, kurių pagrindinė – meistriškai valdomos lazdelės.


– Tokie festivaliai – didžiulė patirtis, smagiai praleistas laikas ir naujos pažintys bei kontaktai, – sakė S. Mickevičius, per šį festivalį sulaukęs kvietimų dalyvauti ir kitų šalių festivaliuose. – Savo orkestrantus galiu vežtis bet kur – jie tikrai nepadarys gėdos nei grojimu, nei elgesiu. Tai puikūs jauni žmonės, tikri europiečiai, mokantys kultūringai elgtis ir gatvėje, ir koncerte. Belieka pasidžiaugti jais ir juos auklėjusiais tėvais bei pedagogais. Gaila, kad šiemet kolektyvą paliks dešimt mokyklą baigiančių orkestrantų. Jei jie kada nors sugrįš į Vilkaviškį groti, laikysiu tai dideliu savo pasiekimu.

Žada daug įspūdžių

Kol kas Vilkaviškio moksleivių orkestras dar neatostogauja. Jo laukia ne tik šeštadieninė miesto šventė su „Vilkaviškio dūdomis“, bet ir po savaitės vyksiantis festivalis Panevėžyje.

O šį šeštadienį orkestro vadovas S. Mickevičius visų rajono gyventojų ir svečių laukia „Vilkaviškio dūdose“, kur žada didžiulį šurmulį, pakilią nuotaiką, įdomią skirtingų kolektyvų programą, per sielos gelmes gaudžiančią ir visus debesis virš miesto išsklaidančią muziką bei daug siurprizų.



Publikuota: 2017-06-22 11:47:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai