„Santaka“ / Geležies trūkumas organizme – kaip atpažinti ir ką daryti / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Geležies trūkumas organizme – kaip atpažinti ir ką daryti


Vasaros metu nesinori sukti galvos dėl sveikatos, tačiau gerą nuotaiką gali sugadinti sveikatos pablogėjimai, pranešantys apie geležies trūkumą.

Svarbu, pastebėtų organizmo siunčiamų ženklų neignoruoti, o kuo greičiau išsitirti kraują ar pradėti vartoti geležies preparatus. Ką daryti pajutus pirmus geležies trūkumo simptomus, pataria mažų kainų tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė.

Geležies trūkumas gali kamuoti net sveikuolius

Geležies trūkumo organizme simptomai gali niekuo neišsiskirti, tad kartais žmonės jų nepastebi arba į juos neatkreipia dėmesio.

Pirmieji trūkumo simptomai – žmogaus nuovargis, veido blyškumas, sumažėjęs darbingumas. Simptomų nepaisant gali pradėti slinkti plaukai, lūžinėti nagai, trūkinėti lūpų kampučiai. Apie geležies trūkumą organizme gali byloti ir fiziniai sutrikimai kaip rankų, kojų tirpimas ir mažesnis fizinis pajėgumas.

Geležies trūkumas gali atsirasti dėl netinkamos mitybos, tad nuo šio sutrikimo gali kentėti vegetarai. Raudona mėsa yra praturtinta geležimi, todėl žmonės, nevalgantys mėsos produktų, gali jausti geležies trūkumą. Taip pat jo gali trūkti ir besilaukiančioms moterims, mat jos turi aprūpinti ne tik save, bet ir mažylį. Geležies trūkumas taip pat kartais kamuoja piktnaudžiaujančius alkoholiu, sergančius virškinimo trakto ligomis.


Geležies trūkumo padariniai
Svarbiausia stebėti savo organizmą ir norint išvengti rimtesnių sveikatos sutrikimų neignoruoti kūno siunčiamų signalų.


Geležies reikia visiems organizmams, tad liūdni padariniai gali grėsti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Be geležies gali sutrikti tolesnis vaiko vystymasis, o suaugęs organizmas be geležies greičiau nusilpsta, tampa ne toks atsparus, todėl gali greičiau susirgti, ypač padidėja infekcinių ligų rizika. Nėščiosios turėtų susirūpinti, nes be geležies jų nešiojamas kūdikis gali gimti per anksti ar mažesnio, nei įprasta, svorio.

Kai kurie žmonės gali geležies ir padauginti, tačiau tai negali nutikti dėl maisto, dažniau žmonės vartoja per daug geležies papildų, o tai, kaip ir geležies trūkumas, yra labai nesveika organizmui. Padauginus geležies turinčių preparatų pasireiškia viduriavimas ir pykinimas, dėl to svarbu papildus vartoti tinkamomis dozėmis.

Žmogui reikiamą geležies kiekį galima pasisavinti iš tam tikrų maisto produktų. Tarp jų yra ne tik raudona mėsa, bet ir kepenėlės, burokėliai, pupelės, granatai, mėlynės. Norint padidinti geležies kiekį organizme reikia valgyti produktus, praturtintus vitaminu C. Jei tinkama mityba nepadeda atstatyti geležies kiekio, verta kreiptis į vaistininkus, kurie patars, kokius papildus rinktis.


Geležies papildai būna įvairiausių formų: kramtomi, tirpstantys vandenyje, sirupai. Žmonėms, kurių skrandis yra labai jautrus, patartina vartoti kapsules, kurios ištirpsta ne skrandyje, o žarnyne, tad nesukelia nemalonaus jausmo. Vaikams rekomenduojama geležies lašelius, skanius sirupus ar papildus miltelių forma.







Publikuota: 2017-07-07 09:48:23

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai