„Santaka“ / Vilkaviškio bendruomenių rūšiavimo konkurse tarp lyderių nebuvo / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  



Vilkaviškio bendruomenių rūšiavimo konkurse tarp lyderių nebuvo


Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ startavo dar gegužės viduryje, o atliekos nuo birželio vidurio Kauno, Marijampolės ir Alytaus apskrityse buvo renkamos iki liepos 15-osios.

Per projekto antrąjį etapą daugiausiai buitinės elektronikos atliekų (2, 6 tonas) surinko Kauno rajono savivaldybei priklausanti Čekiškių seniūnija. Raseinių rajono Pramedžiavos kaimų bendruomenė surinko 1, 8 tonas atliekų, o Kazlų Rūdos savivaldybei priklausanti Būdos kaimo bendruomenė – beveik 1, 5 tonos.

„Ar gerai, kai randi pakelėje ir pamiškėje išmestą aparatūrą? Akivaizdu, kad ne. Dėl to tokias pilietines iniciatyvas labai vertiname, nes surinktos elektronikos atliekos panaudojamos kaip antrinė žaliava ir neteršia gamtos. Be to, gyventojams sudaroma galimybė patogiai atiduoti nenaudojamus daiktus“, – sako Čekiškių seniūnijos seniūnas Mečislovas Zavedskas.

Čekiškių seniūnijoje gyvena apie 1, 7 tūkst. gyventojų. Daugiausiai atliekų buvo surinkta iš gyventojų, kurie skambino seniūnijai dėl namuose turimo seno televizoriaus ar šaldytuvo.

Šiame projekte dalyvavo ir kai kurios Vilkaviškio rajono savivaldybės bendruomenės. Tarp aktyviausių buvo Šiaudiniškių ir Patilčių kaimų bendruomenės, taip pat Giedrių kaimo bendruomenė „Giedruva“ ir Patunkiškių kaimo bendruomenė.



Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ vyksta trimis etapais. Trečiasis projekto etapas nuo liepos vidurio vyksta Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskrityse. Per du projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ etapus (pirmasis etapas vyko Klaipėdos, Telšių, Šiaulių ir Tauragės apskrityse) buvo surinkta apie 40 tonų buitinės elektronikos ir apie 200 kilogramų baterijų.

Nuo projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ pradžios, 2015 metų, iki šių metų sezono iš viso buvo surinkta ir perdirbta 142 tonos elektronikos ir baterijų atliekų. Pernai prie šio projekto prisijungė ir visoje Lietuvoje aktyviai dalyvavo 732 bendruomenės.

„Projekto organizatoriai siekia užtikrinti, kad atliekas žmonės galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų ir taip plėsti šių atliekų surinkimo tinklą. Džiaugiamės, kad šalies bendruomenės skatina gyventojus rūšiuoti atliekas ir taip prisideda prie švaresnės aplinkos“, – sako projektą organizuojančių Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO) bei Gamintojų ir importuotojų asociacijos (GIA) vadovas Alfredas Skinulis.

„Mes rūšiuojam. Vasara“ projekto metu su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje renkamos elektronikos, baterijų ir akumuliatorių atliekos, o kiekvieno etapo pabaigoje skaičiuojami rezultatai. Už surinktas atliekas visoms bendruomenėms skiriami taškai, kuriuos jos galės iškeisti į įvairių partnerių prekes ar paslaugas. Daugiausiai atliekų etape surinkusiai bendruomenei bus organizuojama aplinkosaugos šventė su edukacinėmis pamokėlėmis, žaliavų ekspozicija, vaišėmis ir panašiai.



Projektą „Mes rūšiuojam. Vasara“ organizuoja EGIO bei GIA, projekto partneriai – bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“, „EMP Recycling“, „Ogmina“ ir „Senoji kibininė“. Daugiau informacijos apie projektą: www.mesrusiuojam.lt arba Facebook paskyroje MesRūšiuojam.

Elektros ir elektroninės įrangos bei baterijos atliekų negalima šalinti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą), atliekos gali užteršti ją pavojingomis toksiškomis medžiagomis (gyvsidabriu, švinu, kadmiu, chromu) ir pridaryti daug žalos gamtai, pakenkti žmonių sveikatai. Iš perdirbtų atliekų gaunamos antrinės žaliavos, kurios ne tik neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai, bet ir leidžia sumažinti įvairių naujų gaminių savikainą.



Publikuota: 2017-07-19 09:57:26

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai