„Santaka“ / Nekaltumą įrodęs vilkaviškietis perspėja kitus vairuotojus / Gyvenimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimas

Dalinkitės:  


Vilkaviškietis Dangis Jurkša džiaugiasi bent tuo, kad pavyko išsaugoti savo darbo vietą.

Autoriaus nuotr.


Nekaltumą įrodęs vilkaviškietis perspėja kitus vairuotojus

Andrius GRYGELAITIS


Dar gegužę vilkaviškietį Dangį Jurkšą Klevinkalnio kaime, netoli Vinčų, sustabdę policijos pareigūnai nustatė, jog vyriškis krovininį automobilį vairavo galimai neblaivus.

Tą parodė alkoholio matuoklio rodmenys. Su jais kategoriškai nesutikęs kraštietis išskubėjo atlikti kraujo tyrimo. Gauti jo atsakymai įrodė, kad vyriškio kraujyje – nė lašo etilo alkoholio. Nepaisant to, D. Jurkša neišvengė jam skirtos baudos.

Nevartojo savaitę

D. Jurkša policijos pareigūnų buvo sustabdytas ryte, 9.26 val. Paprašytas pasitikrinti blaivumą vilkaviškietis net nenujautė, jog tai gali baigtis blogai. Jis tvirtino paskutinį kartą alkoholį vartojęs prieš savaitę. Vyriškis labai nustebo, kai pirmą kartą į alkotesterį „įpūtė“ 0, 33 prom., o po 19 min. atlikęs pakartotinį bandymą – jau 0, 4 prom. Kadangi vairavo sunkiasvorę transporto priemonę, jam galiojo nulio promilių įstatymas.

Būdamas visiškai įsitikinęs, jog policininkų alkotesterio duomenys nėra teisingi, D. Jurkša su užfiksuotais rodmenimis nesutiko ir išskubėjo į arčiausiai esančią Marijampolės ligoninę, kur jam buvo atlikta medicininė apžiūra neblaivumui, girtumui bei apsvaigimui nustatyti.


Medikų alkotesteris parodė tai, ko ir buvo tikimasi iš pradžių, – 0 promilių. Kad vairuotojas iš tiesų buvo blaivus, patvirtino ir po kelių savaičių gauti kraujo tyrimų rezultatai: kraujyje etilo alkoholio nerasta.

„Pagal galiojančius įstatymus į ligoninę privalėjau nuvykti per valandą laiko. Laimei, spėjau tai padaryti ir atvykau 10.32 val. Tiesa, už šią apžiūrą turėjau sumokėti 137 eurus, kurių niekas man jau negrąžins“, – apgailestavo D. Jurkša.

Pavėlavo kreiptis į teismą

Pašnekovas tvirtino neturintis nieko prieš jį sustabdžiusius policijos pareigūnus: šie alkotesterio antgalį išpakavo ir uždėjo jam matant, elgėsi gana mandagiai. Tiesa, vilkaviškietis tik vėliau pradėjo abejoti, ar policininkų alkotesteris tikrai buvo sertifikuotas. Įtarimus dar labiau sustiprino respublikinėje spaudoje paviešintos kelių kitų krovininių transporto priemonių vairuotojų istorijos, kuriose jie tvirtino nukentėję panašiu būdu, kaip ir D. Jurkša. Įdomus sutapimas, jog tie vairuotojai taip pat buvo sustabdyti panašiu laiku, kaip ir vilkaviškietis, be to, netoli tos pačios vietovės – Daukšių kaime.

„Minčių dabar kyla įvairių. Gal mane sustabdę pareigūnai iš tikro turėjo savo alkotesterį? To jau dabar neišsiaiškinsiu. Ateityje žinosiu, kad reikia patikrinti alkotesterio lipdukus, paprašyti jo galiojimą patvirtinančių dokumentų. Tą patariu daryti ir kitiems vairuotojams, nes nukentėti galima labai skaudžiai“, – tvirtino pašnekovas.


Nepaisant to, jog ligoninėje atlikti tyrimai įrodė jo blaivumą, D. Jurkša neišvengs skirtos 180 eurų baudos. Pasirodo, surašytam administraciniam nusižengimui galioja 20 kalendorinių dienų nutarimo apskundimo terminas. To nežinodamas vilkaviškietis apeliaciją pateikti pavėlavo dvi dienas.

„Kraujo tyrimų rezultatus sužinojau maždaug po poros savaičių. Nežinodamas, kad privalau kuo skubiau pateikti apeliaciją, ramiai laukiau šaukimo atvykti į policiją, kur ir ketinau pateikti bylai reikšmingą medžiagą – ligoninės išvadas. Nesulaukęs šaukimo pats ėmiau domėtis, kaip turiu elgtis tokiu atveju. Pasirodo, jog pražiopsojau terminą, kada galėjau kreiptis į teismą“, – apgailestavo vilkaviškietis.

D. Jurkša vylėsi, kad iš jo klaidų pasimokys kiti vairuotojai. Nepaisant to, jog visa ši istorija vilkaviškiečiui kainavo daugiau nei 300 eurų, jis džiaugėsi bent tuo, kad pavyko įrodyti savo nekaltumą ir išsaugoti darbo vietą. Jei tyrimai būtų parodę, jog vairuotojo kraujyje yra alkoholio, vyriškiui iš darbovietės būtų grėsusi 500 eurų bauda, griežtas papeikimas arba atleidimas iš darbo. Dabar šių sankcijų žmogui pavyko išvengti.
Nepaisant to, jog visa ši istorija vilkaviškiečiui kainavo daugiau nei 300 eurų, jis džiaugėsi bent tuo, kad pavyko įrodyti savo nekaltumą ir išsaugoti darbo vietą.


Išimčių nenumato

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Rolandas Gylys tvirtino, kad išties kartais policininkų alkotesterių ir ligoninių duomenys nesutampa, tačiau tai įvyksta dėl įvairių priežasčių ir kiekvienas galimai alkoholio vartojusio ir transporto priemonę vairavusio bei administracinį nusižengimą padariusio vairuotojo atvejis yra unikalus.

„Policijos įstaigose naudojami tik metrologiškai patikrinti alkoholio matuokliai, turintys galiojančius patikros sertifikatus. Tiek D. Jurkšos, tiek kitais atvejais galima rodmenų paklaida – 0, 02 prom. Toksikologijos ekspertai ir teismų praktika ne kartą yra nurodę, kad alkoholis žmogaus organizme skaidosi 0, 15–0, 25 prom. per valandą. D. Jurkšos atžvilgiu administracinio nusižengimo nutarimas yra įsiteisėjęs. Marijampolės rajono apylinkės teismas netenkino jo prašymo atnaujinti administracinio nusižengimo bylos praleistus apskundimo terminus, nes įstatyme numatytas neilgas terminas paduoti apeliaciniam skundui įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai“, – paaiškino R. Gylys.

Nepaisant to, jog D. Jurkša skundą pavėlavo pateikti tik dvi dienas, vairuotojas paskirtos 180 eurų baudos jau neišvengs, nes, pasak R. Gylio, įstatymai kitų alternatyvų nenumato.

Pareigūnas tvirtino, kad kiti vairuotojai, abejojantys alkotesterių rodmenimis, gali paprašyti parodyti prietaiso patikros sertifikatą, kuriame turi būti parašyta, iki kada galioja minėta patikra.

Alkoholio matuoklių metrologinė patikra Lietuvoje atliekama kas pusę metų. Ją atlieka valstybiniai metrologijos centrai, kur per patikrą yra palyginama, ar alkotesterio rodmenys atitinka į jį įpūstą žinomos koncentracijos alkoholio etaloninių dujų koncentraciją. Pareigūnai tikrindami vairuotojo blaivumą gali naudotis ne vien alkoholio matuokliais, bet ir kitais dar 2006 m. sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintais bendros asmens būklės įvertinimo metodikos reikalavimais.

Jei asmuo nesutinka su tikrinimo rezultatais, jis per valandą laiko privalo kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, prašydamas atlikti medicininę apžiūrą savo lėšomis.

„Laikas, kada atliekama medicininė apžiūra, yra reikšmingas nustatant, ar asmuo buvo neblaivus tam tikru momentu, nes laikui bėgant alkoholio kiekis dėl natūralių procesų, vykstančių žmogaus organizme, paprastai mažėja“, – sakė Marijampolės AVPK Kelių policijos skyriaus viršininkas R. Gylys.












Publikuota: 2017-07-31 09:27:37

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai