Būk saugus ant dviračio: žinomo specialisto patarimai
„Velomaratono” organizatoriai parengė seriją trumpų videorekomendacijų. Jas pateikė žinomas dviratininkų treneris Vaidas Rimkus.
„Norime, kad dviratininkai paprastais žodžiais iš savo bendraminčio lūpų išgirstų ir pamatytų tai, kas didina jų saugumą važiuojant dviračiu mieste. Vaidas pats numina labai daug kilometrų mieste ir treniruoja kitus žmones. Jis žino, kas svarbiausia keliaujant dviračiu į gatves”, - sakė „Velomaratono” komunikacijos direktorius Rytis Sabas.
Būtinos saugumo priemonės
Straipsnio video:
Patikrinkite, ar dviratis yra techniškai tvarkingas, ar veikia stabdžiai, pavaros.
Patikrinkite, ar yra pakrauti ir veikia signaliniai žibintai.
Būtinai dėvėkite šalmą.
Jei žinote, kad kelionė užtruks ir teks važiuoti tamsiu paros metu, būtinai turėkite ir dėvėkite šviesą atspindinčią liemenę.
Važiavimas dviračių takais
Važiuoti pėsčiųjų taku ir šaligatviu, jei ant jo nežymėtas dviračių takas, yra draudžiama.
Laikykitės dešinės tako pusės.
Dėvėkite šalmą – nežinia, kas įšoks į dviračių taką. Net ir lėtai važiuojant traumos būna skausmingos.
Pasirinkite saugų greitį – ne tik sau, tačiau ir aplinkiniams. Juk šalia dviračių takų dažniausiai yra pėsčiųjų takai. Tad svarbu atsiradus kliūčiai spėti sustoti.
Kad ir kaip malonu važiuoti klausantis muzikos, reikia girdėti, kas vyksta aplink. Tad ausinukų reikėtų vengti.
Sankryžos ir perėjos
Sankryžos su perėjomis yra dviejų tipų – su pažymėtu dviračių taku ir be jo. Tomis, kurios yra pažymėtos, galima važiuoti dviračiu. Nežymėtomis perėjomis reikia dviratį persivaryti. To reikia jūsų pačių saugumui.
Važiuodami per žymėtą perėją prisiminkite, kad šalia jūsų yra pėstieji. Jie gali sudaryti netikėtų situacijų. Tad mano rekomendacija yra visose perėjose nulipti nuo dviračio.
Kur galima važiuoti
Važiuoti pėsčiųjų taku ir šaligatviu, jei ant jo nežymėtas dviračių takas, yra draudžiama. Privalote rinktis arba dviračių taką, jei toks yra, arba kelią.
* Žmones visoje šalyje maustę sukčiai bazavosi mūsų rajone * Pogulis vaikų darželyje: mažylių poreikis ar prievarta? * Pirmieji regione grupinio gyvenimo namai paminėjo penkerių metų sukaktį Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.